Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe na zabudowie z tv?


Lukilik

Recommended Posts

19 godzin temu, Lukilik napisał:

Ech...czekam tylko aż będzie można jechać na odsłuch bo glupszy jestem niz bylem...😑

 

Meska decyzja. 

16 godzin temu, Lukilik napisał:

Dlatego też mam cichą nadzieję że z M 7005 zagrają tak jak bym chciał... oglądałem filmy Emit 20 z M 8006 i wierzę że z 7005 też dadzą radę. Jako że pracuje w hałasie potrzebuje muzykalnosci która mnie ukoi .  

 

Jezeli bedziesz na odsluchu wzmacniacza to sprobuj posluchac innych kolumn, zebys mial jakies porownanie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon czy Zensor 3 są fajnymi kolumnami.

Ale to nie poziom Pylon Monitor i Dynaudio 20

13 godzin temu, Lukilik napisał:

Czy gdy padnie na Y 701 a ja potrzebuje usb Dac bo będę puszczam sporo muzyki z kompa to lepiej dołożyć do Y 801 czy  dołożyć do osobnego urządzenia np. Magic 100 lub lepszy Musical Fideliy V90 i zostać przy Y 701

Lepiej zostać przy 701 i dokupić zewnętrzny DAC. 801ka jest dokładnie tym samym z USB DAciem. W w tej cenie CA DAc 100 jest lepszy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam ponownie, wszystkich,

Może jeszcze ktoś przeczyta moje zakończenie.

Zrobiłem jak powiedziałem ale musiało trochę wody w rzekach upłynąć.

Przesłuchałem Yamahe 602,Audiolaba 6000a Play i Magnata mr 780. Nie doczekałem się na Y 803 D ale dziś już nie żałuję.

Z kolumn Elac Debut Reference b6, Pylon Pearl 25, Kef Q350, Monitor Audio Silver 100 i Focal Aria 906.

Generalnie bardzo fajne są Elaci b6 z Audiolabem 6000a i Magnat z Kef Q350 ale uznałem że są słabe do 25 m2 i walka toczyła się między Silver 100 a Aria 906.

Wyjechałem z Q21 z Pabianic z Magnatem mr 780 + M A Silver 100. Silverki wygrały konkretniejszym basem. Natomiast Magnat mam wrażenie że jest poprostu przyjemniejszy na dłuższe odsłuchy. 

Silver 100 nie ustępowały dla mnie w innych partiach na tyle aby dokładać kasę do Aria 906.

Odezwę się jeszcze i opowiem jak wrażenia po dłuższym czasie.

Pierwsza różnica to w małej salce wystarczyło podgłosić na 25db lecz w domu na 25 m2 już było za mało, dźwięk się rozjeżdzał po całym mieszkaniu.  Podgłosiłem do 20db i czułem z żoną tą samą satysfakcje co w salce. Druga sprawa która wyniknęła przy głośniejszym słuchaniu to czasami męczące buczenie gdyż monitory stoją 15 cm. od ściany i ewidentnie im to przeszkadza. Postawiłem szybko na taboretach 70-80 cm od ściany i poczułem że aż się ucieszyły gdyż zagrały dużo lepiej. Zdecydowanie Monitor Audio Silver 100 potrzebują sporej przestrzeni z tyłu. Czy dołączone gąbki mogą zniwelować te wkurwiające buczenie , musze sprawdzić jutro?

Może doradzi ktoś jeszcze jakieś najlepiej SKŁADANE standy pod te monitory które mógłbym składać i chować. Natomiast gdy słuchałbym  muzyki chciałbym je rozłożyć i postawić przed szuflady ? 

 

Pozdrawiam

20210905_223022.jpg

Edytowano przez Lukilik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 8.09.2021 o 14:00, Lukilik napisał:

Dziękuję za pomoc, 

Zastanawiam się jak jeszcze poprawić TANIO jakość dźwięku.

Myślę , czy warto np. zainwestować w podkładki pod glosniki na mojej zabudowie , czy od razu w w standy i czasami poprostu wyjmować gąbki i ustawiać przed zabudową?

Sylomerowe podkladki kupisz na amazonie za 100 zl, nieduze ryzyko vs korzysc. 

Ja majac analogiczna do Twojej sytuacje, uzywam jako okazjonalnych  standow taboretow z ikei i jest ok ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wyciągałem dotychczas taborety z kuchni ale jak zabrałem to akurat były potrzebne :)

Zakupiłem 60cm  standy białe Nordstone Styllum 2 i już stoją cały czas przed tą zabudową.

W szufladach które zasłaniają umieściłem tylko swoje rzeczy do których rzadko zaglądam więc żona się zgodziła.

Odległość od ściany zrobiła największą różnicę w odbiorze muzyki więc nie mogłem się powstrzymać - naprawdę jest miło.

Pozostał mi uważam jeszcze jeden temat...

Narazie słucham Spotify i Tidal Master z aplikacji na TV. 

Robiliśmy test i różnica między Spotify i Tidal jest miniminimalna na korzyść Tidala.

Zapewne gdyby było to Node 2i to rozumiem że odczuję większą różnicę ?? W końcu po coś są porządne odtwarzacze strumieniowe...

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...