Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe na zabudowie z tv?


Lukilik

Recommended Posts

10 godzin temu, lysyrafal napisał:

Jezeli nie ma meczyc po godzinie sluchania to te polaczenie, ktore wybrales w ciemno to zmeczy Cie duzo wczesniej. Nie ma informacji o budzecie na zestaw?

Przy tych gatunkach muzycznych posluchaj tych zestawow (jezeli interesuja Cie monitory) i nie beda szybko meczyc:

1) Rotel A12 + Dynaudio Emit M20,

2) Marantz PM7005 + Dynaudio Emit M20.

 

 

Na tą chwilę po poradach stawiam na zestaw :

Marantz PM 7005 z Dynaudio Emit M20

Rozumiem że mając na pokładzie DAC-a utwory z Youtuba zabrzmią lepiej,czy tak?

Liczę że na PS 5 będzie odtwarzacz jak to było na PS 3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkujmy

1. Jaki budżet na całość? 

2. Jakiej muzyki słuchasz? Klasyczna i filmowaA czy coś jeszcze? 

3. Jaki lubisz dźwięk? 

4. Źródło? 

5. Czy dopuszczasz sprzęt używany?

W używanym zawsze jest lepiej, jeżeli stawiasz na jakość dźwięku. Można kupić sprzęt zadbany, który kosztował kiedyś parę, paręnaście tysięcy (w zależności od budżetu) za ułamek ceny gdy był nowy. Będzie przynajmniej o klasę wyżej lub kilka klas od porownywanego nowego w tym samym budżecie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lukilik napisał:

Na tą chwilę po poradach stawiam na zesstaw :

Marantz PM 7005 z Dynaudio Emit M20

Rozumiem że mając na pokładzie DAC-a utwory z Youtuba zabrzmią lepiej,czy tak?

 

Po jakich poradach? 

Raptem rzucono  3 propozycje.

Jak będzie wyglądał Twój system wyboru?

Podeprzesz się testami ? 

Co to jest DAC?  

Dobrze byłoby troszkę poczytać żeby się nie nastawiać później na jakieś rewelacje. Przetworniki pakowane do wzmakow to nie jakis tam kosmos, wykonują swoje zadania. 

Nie mówię o poradach użytkowników, tylko artykułach typowo informacyjnych co z czym się je 😁. Pzdr

PS nie sztuka jest wydac kilka tysięcy. 

A i dlaczego zainteresowałeś się B&W? 

Może pomyślisz o amplitunerze?

Jakims melomanem nie jesteś jak widzę, grasz więc rozbudowa systemu o kilka głośników ma sens. 

Wiem bo widziałem reakcje swojego chrześniaka podłączającego konsole do mojego systemu 5.1 i fascynację dźwiękiem w grach. 

 

 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Uporządkujmy

1. Jaki budżet na całość? 

2. Jakiej muzyki słuchasz? Klasyczna i filmowaA czy coś jeszcze? 

3. Jaki lubisz dźwięk? 

4. Źródło? 

5. Czy dopuszczasz sprzęt używany?

W używanym zawsze jest lepiej, jeżeli stawiasz na jakość dźwięku. Można kupić sprzęt zadbany, który kosztował kiedyś parę, paręnaście tysięcy (w zależności od budżetu) za ułamek ceny gdy był nowy. Będzie przynajmniej o klasę wyżej lub kilka klas od porownywanego nowego w tym samym budżecie. 

Pozdrawiam 

1. chciałem  do 5.000 wyszło już dobre 6.00 i to koniec

2. Klasyczna w wykonaniu Andre Rieu głównie, filmowa ale i house , żona takie Maron 5 i rokowych ballad słuchamy razem więc jest rozrzut. Oraz  TV-Netflix.

3. Czysty wokal i muzykalność instrumentów mnie interesuje. Czy to coś mówi?

4. Na chwilę obecną głównie to Youtube i Tidal choć posiadam 20 letniego staruśkiego CD Technicsa więc i on popracuje.

5. Używany NIE ale rozumiem i zgadzam się ( żona mówi nie,Pandemia i nowy to nowy mówi )

Od miesiąca siedzę na necie ,wybrałem kilka modeli opierając się na ilość pozytywnych opinii które według niektórych okazały się marketowe ( Yamaha 602 i NAD 338 w połączeniu z B & W 606 - wyżej jest więcej moich propozycji). Jestem tu bo się nie znam i pierwszy raz usłyszałem o Dac-u :) Nie powiem że miło byłoby włączyć muzykę z telefonu ale opcja podłączenia kompa ( PM 7005 Marantz który wygląda pięknie w dodatku) jest spoko.

Jeszcze raz wymienię modele głośników które mnie interesują i wynika to z opinii innych zaznaczę :

- B & W 606

- Dynaudio Emit 20

- Dali Opticon 2

- Pylon Audio Ruby/Diamont Monitor

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Po jakich poradach? 

Raptem rzucono  3 propozycje.

Jak będzie wyglądał Twój system wyboru?

Podeprzesz się testami ? 

Co to jest DAC?  

Dobrze byłoby troszkę poczytać żeby się nie nastawiać później na jakieś rewelacje. Przetworniki pakowane do wzmakow to nie jakis tam kosmos, wykonują swoje zadania. 

Nie mówię o poradach użytkowników, tylko artykułach typowo informacyjnych co z czym się je 😁. Pzdr

PS nie sztuka jest wydac kilka tysięcy. 

A i dlaczego zainteresowałeś się B&W? 

Może pomyślisz o amplitunerze?

Jakims melomanem nie jesteś jak widzę, grasz więc rozbudowa systemu o kilka głośników ma sens. 

Wiem bo widziałem reakcje swojego chrześniaka podłączającego konsole do mojego systemu 5.1 i fascynację dźwiękiem w grach. 

 

 

 

 

Dziękuje że kontynuujesz wątek. :) Myślałem że to już koniec więc podsumowałem...

Jeśli Pandemia się szybko nie skończy to kupię w ciemno...

Większość informacji zawartych jest w opisie dla 1ENDER - pozdrawiam go :)

Stawiam na stereo, gram tylko po nocach na słuchawkach. Jeśli chodzi o filmy to wolimy z żoną uciec od dzieci do kina :)

B & W z racji opinii użytkowników.

Ale wymieniałem też inne.

Brat ma Monitor Audio ale kino domowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde głośniki można do kina podłączyć nawet wybrane przez Ciebie B&W. 

Kupując w ciemno możesz się nie źle przejechać a jeśli pandemia się nie skończy taki sprzęt mi jak i innym może nie być potrzebny. 

Szczególnie wybredny nie jesteś więc nie szkoda Ci tych 6 tys na coś co w sumie nie wiesz czy będzie się podobać i nie mówię o aspektach wizualnych 😄. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuj coś abym się nie przejechał :) Podchodzę to tego tak że podając rodzaj słuchanej muzyki/żródło  podpowiecie mi co kupić i ja to kupuje  bo posłuchać nie ma jak dziś. Czasu też jest sporo aby posłuchać bo w domu się siedzi. :) 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi akurat średnio pasuje Marantz miałem serię 6 na pewno gorszą od 7,jednak sznyt firmowego brzmienia zostaje, tak samo Dynaudio miałem inna serię excite to też nie moje granie choć też excite i Emit różnią się od siebie. Wiem że każdy sprzęt ma masę zwolenników jak przeciwników, więc w polemikę się nie będę wdawał, to tylko moje osobiste odczucia, ale może uda Ci się coś wypożyczyć z salonu wzmak + monitory wiem że to ciężko bo nie wszystko w każdym sklepie znajdziesz no ale warto o tym pomyslec

Każde pomieszczenie też jest inne ten sam sprzęt potrafi zabrzmieć diametralnie różnie w zależności od pomieszczenia. 

Fajnie by było jak byś odsłuchał choć 2-3 różne zestawy i możesz wtedy określić co Cię drażni a co Ci pasuje. 

Jako pierwszy zestaw ułożyłeś sam Marantz Emit możliwe że to jest to. 

Jako 2 spróbuj Advance i Monitor Audio

X-i75 tez trafia w kobiece gusta jeśli chodzi o wygląd z nietypowym akrylowym frontem. 

Nad 3 trzeba się zastanowić może ten Nad i B&W 

Co do Dac-ka to przetwornik który zamienia sygnał cyfrowy na analogowy często poprawa jakość sygnału ale ze słabszych źródeł jak tv, dekoder itp. 

Cudów bym się nie spodziewał od tych wbudowanych we wzmacniacze. Oczywiście spełniają swoje obowiązki ale to nie klasa przetworników zewnętrznych. Jednak do normalnego użytkowania w zupełności wystarczają. 

Masz możliwość jeszcze kupić wzmacniacz bez dac-a i dokupić zewnętrzny np dac magic 100 wtedy masz większe pole manewru przy poszukiwaniu wzmacniacza. To tyle 😉. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 1Ender napisał:

Chociaż ten kup używany.😁

Np.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-thorens-td-520-ramie-sme-3009-8908008457

Pozdrawiam 

bardzo śmieszne  :)  może coś na poważnie zaproponujesz jako mowę końcową jak Dedal75 poproszę :)

32 minuty temu, Dedal75 napisał:

No mi akurat średnio pasuje Marantz miałem serię 6 jednak sznyt firmowego brzmienia zostaje, tak samo Dynaudio miałem inna serię excite to też nie moje granie choć też excite i Emit różnią się od siebie. Wiem że każdy sprzęt ma masę zwolenników ale może uda Ci się coś wypożyczyć z salonu wzmak + monitory wiem że to ciężko bo nie wszystko w każdym sklepie znajdziesz no ale warto o tym pomyslec

Każde pomieszczenie też jest inne ten sam sprzęt potrafi zabrzmieć diametralnie różnie w zależności od pomieszczenia. 

Fajnie by było jak byś odsłuchał choć 2-3 różne zestawy i możesz wtedy określić co Cię drażni a co Ci pasuje. 

Jako pierwszy zestaw ułożyłeś sam Marantz Emit możliwe że to jest to. 

Jako 2 spróbuj Advance i Monitor Audio

X-i75 tez trafia w kobiece gusta jeśli chodzi o wygląd z nietypowym akrylowym frontem. 

Nad 3 trzeba się zastanowić może ten Nad i B&W 

Co do Dac-ka to przetwornik który zamienia sygnał cyfrowy na analogowy często poprawa jakość sygnału ale ze słabszych źródeł jak tv, dekoder itp. 

Cudów bym się nie spodziewał od tych wbudowanych we wzmacniacze. Oczywiście spełniają swoje obowiązki ale to nie klasa przetworników zewnętrznych. Jednak do normalnego użytkowania w zupełności wystarczają. 

Masz możliwość jeszcze kupić wzmacniacz bez dac-a i dokupić zewnętrzny np dac magic 100 wtedy masz większe pole manewru przy poszukiwaniu wzmacniacza. To tyle 😉. Pzdr

Dzięki wielkie, o takie informacje mi chodzi :)  Monitor audio ma brat i chwali, ale to kino domowe z sony 1080 i mieszka za granicą :( Zdrówka życzę i ZostańWdomu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon zostawmy na później. Musisz podać budżet ile będziesz chciał przeznaczyć na drapaka 😉 . 

Ale.. Mam dla ciebie propozycję, na odsłuchy weź sobie ze 2 pary używanych kolumn, a później szukaj nowych Np. Monitor Audio Silver Rs8 możesz wypożyczyć od kolegi @Pumpurek. Chociaż zastanawiam się czy nie będą za duże do 25 m2?? 

. https://allegro.pl/oferta/potezne-kolumny-stereo-monitor-audio-silver-rs8-8749282263

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1Ender napisał:

Gramofon zostawmy na później. Musisz podać budżet ile będziesz chciał przeznaczyć na drapaka 😉 . 

Ale.. Mam dla ciebie propozycję, na odsłuchy weź sobie ze 2 pary używanych kolumn, a później szukaj nowych Np. Monitor Audio Silver Rs8 możesz wypożyczyć od kolegi @Pumpurek. Chociaż zastanawiam się czy nie będą za duże do 25 m2?? 

. https://allegro.pl/oferta/potezne-kolumny-stereo-monitor-audio-silver-rs8-8749282263

Tylko monitorki wchodzą jednak w grę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, seba3002 napisał:

Z ciekawości zapytam - jaki trzeba mieć budżet żeby było muzykalnie i niemęcząco? 

Z lekka wyższy , na poziomie co najmniej MR780 czy Luny. Zaznaczam że mówimy o nowych sprzętach do 606. A i tak, mimo wszystko bez konkretnych odsłuchów bym się nie odważył polecić tego w kontekście '' niemęczący dźwięk " :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcale że się nie uparłem :) Byłem na nie nastawiony ale potrzebowałem do tego stereo. Teraz zaszła zmiana i uderzam zgodnie z propozycjami Dedal75 . Ja się nie znam dlatego pytam i pokornie słucham...
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam wam przykład. Słuchałem monitorów za około 8,5 tysiąca złotych i jakoś mnie osobiście nie porwały brzmieniowo. Co prawda odsłuch był w salonie, inna akustyka, inny tor audio, ale mimo wszystko nie było rewelacji. Może mam spaczony gust, ale dla mnie moje Phonary około 8 x tańsze brzmią lepiej. Dlatego nie skreślałbym tych tanich monitorów, bo może koledze się spodoba brzmienie. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...