Skocz do zawartości

Nad c338 + Klipsch R-620F


krisW

Recommended Posts

Witajcie,

wybaczcie laickie pytanie - potrzebuję porady przy kompletowaniu stereo.

Próbuję złożyć zestaw ze wzmacniacza i dwóch kolumn podłogowych. Ważne jest dla mnie żeby wzmacniacz miał wbudowane funkcje sieciowe (chromecast lub wbudowany spotify connect), żeby miał wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz żebym mógł podłączyć go przewodem optycznym do TV żeby mógł pełnić też funkcję kina domowego.

Z poszukiwań i dotychczasowych odsłuchów najlepiej wypada NAD c338 - spełnia wszystkie powyższe potrzeby, świetnie gra i mam wrażenie, że za lepszą jakość musiałbym znacząco dopłacić. Jedyną obawę budzi nieco przestarzała aplikacja iOS, która na razie jeszcze spełnia swoją funkcję, ale wydaje się, że przestała być wspierana przez producenta.

Niezależnie z odsłuchu kolumn największe wrażenie zrobiły na mnie Klipsch R-620F - zarówno dźwiękowo jak i wizualnie - nie miałem jednak okazji posłuchać ich razem z NADem.

Pytanie - przepraszam jeśli głupie - czy Waszym zdaniem NAD poradzi sobie z tymi kolumnami? Zestawilibyście je ze sobą? Czy może polecacie inne rozwiązanie?  

będę wdzięczny za pomoc,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C338 ma wbudowany google chromecast, nie bój się o wsparcie w przyszłości. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, jest to dobra opcja. Bardziej musimy poszukać odpowiednich kolumn. 
Klipsch R-620F to kolumny, które bez żadnego problemu będą dobrze wysterowane przez C338. Takie połączenie zapewni Ci dźwięk efektowny z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, cofniętym środkiem. Jeśli szukasz takiego brzmienia, to jak najbardziej rekomenduję taką konfigurację. Natomiast jest kilka alternatyw. Nie znam wielkości Twojego salonu, ale jeśli jest to około 20m2, spójrz na Monitor Audio Bronze 6 także w pakiecie ze wzmacniaczem, jeśli lubisz spójne, plastyczne granie i nie masz dużo miejsca na kolumny, świetną opcją będzie System Audio Saxo 40. Jeśli masz większy salon, spójrz na Heco Aurora 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, rzeczywiście dobry punkt, to prawda, że są dosyć inwazyjne.

a myśląc o alternatywach - czy widzicie sensowną opcję ale w wersji bez kolumn podłogowych? Innymi słowy - czy coś mniejszego, w podobnym przedziale cenowym zagra na podobnym poziomie z tym NADem? Myślę o kolumnach podstawkowych lub niskich podłogowych na szerokich stelarzach (nie znam fachowej nazwy). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, krisW napisał:

dziękuję, rzeczywiście dobry punkt, to prawda, że są dosyć inwazyjne.

a myśląc o alternatywach - czy widzicie sensowną opcję ale w wersji bez kolumn podłogowych? Innymi słowy - czy coś mniejszego, w podobnym przedziale cenowym zagra na podobnym poziomie z tym NADem? Myślę o kolumnach podstawkowych lub niskich podłogowych na szerokich stelarzach (nie znam fachowej nazwy). 

 

A jakim dużym dysponujesz pomieszczeniem bo o tym nie wspomniałeś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję,

a co myślisz o połączeniu tego NADa z Mission QX3? Gabarytowo to nieco mniejszy zestaw i z podobnej półki cenowej jeśli kupić w komplecie ze wzmacniaczem.

wiem, że niewiele więcej trzeba dopłacić do QX4, ale takiego kompletu na sprzedaż nie znalazłem - a też jest to nieco większy model.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrisW zaufaj swoim uszom. To ty będziesz tego słuchał nie ci wszyscy doradcy. Twierdzenie że kolumny x nie pasują do wzmacniacza y jest o kant.... potłuc. Każdy ma inne preferencje. Ja osobiście mam Klipsch r-620f w połączeniu z amplitunerem KD Yamahy i dla mnie jest to idealne połączenie. Słuchałem Zensor 7, Indiana Nota i Tesi, Melodika bl40, Ma bronze, jakieś Elac wszystko w okolicy 3tys i żadne mi tak nie podpasowaly jak Klipsche. Co do wzmacniacza zobacz ile jest tu rozbierznych opinii na temat jednego urządzenia. Większość jest od ludzi co w życiu nie słuchali danego zestawienia wzmacniacz plus kolumny tylko powielają cytaty z testów. Idź do salonu posłuchaj i kup to co Ci się spodoba najbardziej. Pamiętaj słuchając muzyki masz czuć przyjemność z obcowania z nią. 

p. s

w związku z nagminnym brakiem powietrza i suchością w co drugiej wypowiedzi wnioskuję o zmianę nazwy forum na "ogrzewanie i klimatyzacja" 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krisW napisał:

a co myślisz o połączeniu tego NADa z Mission QX3? Gabarytowo to nieco mniejszy zestaw i z podobnej półki cenowej jeśli kupić w komplecie ze wzmacniaczem.

wiem, że niewiele więcej trzeba dopłacić do QX4, ale takiego kompletu na sprzedaż nie znalazłem - a też jest to nieco większy model.

 

To polaczenie bedzie zdecydowanie spokojniejsze niz z kolumnami Klipsch. Dodaj jeszcze informacje jakiej muzyki sluchasz roznej czy konkretny gatunek?

Mysle, ze jesli bedziesz chcial odsluchac Nad 338 z QX-4 to z pewnoscia bedziesz mial taka mozliwosc w salonie.

Dobrze abys wybrany przez siebie sprzet wypozyczyl i sprawdzil w Twoim pomieszczeniu (inne warunki akustyczne niz w salce odsluchowej), zeby nie bylo wtopy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Muzyka zróżnicowana - najwięcej Led Zeppelin, Rolling Stones, Iron Maiden, ale też Moby, Fever Ray i bardziej elektronicznie.

Myślałem o QX-3, mniejszym zestawie z tej linii względem QX-4 - także ze względów wizualnych. Ale racja, że bez odsłuchu się nie obędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission qx to zdecydowanie inne granie porównując heco, czy indiana line. Biorąc pod uwagę więcej kolumn najlepiej jakbyś w salonie przesłuchał pare zestawień, a ten który najbardziej przypadnie ci do gustu, wypożyczył do domu i przetestował we własnym docelowym pomieszczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem 338 + Klipsch 620 to bardzo słabe granie razem. Raz że ten wzmacniacz nie pasuje mocą do tych kolumn to dwa nie pasuję barwą.

W tym samym budżecie można dostać zdecydowanie lepsze granie.

Jeśli chcesz zostawić NADA to weź po prostu inne kolumny.

Heco Aurora 700 / Kef Q750 czy ELAC F6.2

Zapraszam, wypożyczymy Ci kolumny do domu , w zasadzie to całe zestawy i sobie sprawdzisz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Dopiszę swoje zdanie na temat tego połączenia, bo też uważam, że "o gustach się nie dyskutuje" - słuchałem tych kolumn co prawda nie z c338, ale z c326 (ponoć są to podobne brzeminiowo wmacniacze), słuchałem także heco aurora 700, które @S4Home proponuje z tym wzmacniaczem - heco grały ok, ale w zasadzie tylko "OK", nie zrobiły na mnie na pewno żadnego nadzwyczajnego wrażenia, gra to wszystko co najwyżej poprawnie (ale niezawsze czysto), z rzeczy wyróżniających się - jest bardzo fajny, bogaty bas. Natomiast przy Klipsch r620f pomyślałem w końcu "to jest to brzmienie jakiego szukam" - tu było czyściutkie brzmienie, z potężnym pazurem (bas porównywalny z heco). Granie takie troche efekciarskie - ale ja włąśnie takie lubię. Tak więc, trochę się tu zgadzam z postem Rafala - każdy ma inne preferencje, każdemu siępodoba co innego. Mi polecono także np Indiana Line 500x - słyszałem, że te kolumny mają potężne brzmienie, że grają bardzo czysto i dokładnie - ja słyszałem coś zupełnie odwrotnego. Wg. mnie te 500x grały jak przez szmatę, jak z kasety magnetofonowej, totalnie nie moje brzmienie, totalnie nie rozumiałem dlaczego ktokolwiek w ogóle próbuje sprzedawać "taki chłam". Tak więc mimo, że takie np heco aurora 700 mają ogólnie dużo lepsze opinie na forach i są polecane przez prawie wszystkich specjalistów audio (w przeciwieństwie np. do Klipsch) - to mimo wszystko mi te drugie przypadły bardziej do gustu. Także z mojej strony prosta rada - jedź i posłuchaj, nawet jeśli specjaliści odradzają, bo możesz się mocno zaskoczyć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...