Skocz do zawartości

JAK UZYSKAĆ POTĘŻNĄ MOC W POMIESZCZENIU 40 M2,


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum

Jestem tu nowy i potrzebuję pomocy od ekspertów :), w doborze zestawu kina domowego do pomieszczenia 40m2 (750 x 550 cm). Mam przygotowane pomieszczenie specjalnie pod salę kinową (jeżeli 40m2 można tak nazwać), i chcę po woli, zacząć go urządzać. Planuję kupić projektor też jeszcze nie wiem jaki a na ekran ma do wykorzystania ścianę o wymiarach 550 x 300 cm. Głównym celem jest oglądanie filmów. Czy mogę prosić o podpowiedz czy lepiej jest inwestować w nowy sprzęt czy wystarczy używany. Wiem że często można znaleźć dobry, mocny sprzęt w okazyjnej cenie. Jedyny problem dla mnie jaki jest to to że teraz jest bardzo dużo firm a ja interesowałem się sprzętem 20 lat temu :). Na ofertach czasami widać potężny sprzęt który w kolumnie ma 5-7 głośników, ale czy to gra czy wygląda. Nie jestem audiofilem ale lubię dobrą jakość. Ile trzeba zainwestować w średniej klasy sprzęt, z basem takim że aż mi płucach będzie dudniło :).

Edytowano przez Jarosław Szymczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarosław Szymczyk napisał:

Ile trzeba zainwestować w średniej klasy sprzęt, z basem takim że aż mi płucach będzie dudniło :).

To zależy jaki masz budżet. Z takich co dech zapiera to.....

Screenshot_20200327-220655_Chrome.jpg

Ooo sorki to chyba troche wiecej niz sredniej klasy :P

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BaliGdynia napisał:

AVR to Emotiva RMC-1, do tego końcówki mocy Emotiva XPA-7
Sub to SvS pb16ultra, a kolumny to od Monitor Audio Silver lub od Klipsch seria RP.
....zestaw marzeń.

Cena samego wzmacniacza jest kosmiczna.  To nie na moją kieszeń. Max co mogę na to wydać to 20-25 tyś za cały zestaw. Jeżeli chodzi o zestaw głośników to wydają się w sensownej cenie (klipsch), nie mogę znaleźć "Monitor Audio Silver", czy mogę prosić o jakiegoś linka?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BaliGdynia napisał:

AVR to Emotiva RMC-1, do tego końcówki mocy Emotiva XPA-7
Sub to SvS pb16ultra, a kolumny to od Monitor Audio Silver lub od Klipsch seria RP.
....zestaw marzeń.

Jeżeli dobrze rozumiem to do "Emotiva RMC-1" potrzeba podłączyć 16 kolumn??!! a jeżeli tak to jakie i gdzie mają być rozstawione?

 

4 godziny temu, BaliGdynia napisał:

https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/silver/silver-500/
Klipsch seria RP i Onkyo 969 lub RZ9xx model.
Denon od modelu avr-x3xxx z Monitor Audio (ja mam 4400h+Silver) lub zamiast MA Silver Heco Aurora. Subwofer to SvS pb300 lub 2x sb-2000.

Czy jeżeli polecasz "Klipsch RP" to masz na myśli np. taki zestaw "Klipsch RP-8000F + RP-504C + RP-600M + SPL-150", czy to powinno być inaczej dobrane??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to do "Emotiva RMC-1" potrzeba podłączyć 16 kolumn??!! a jeżeli tak to jakie i gdzie mają być rozstawione?
 
Nie potrzeba tylko że możesz podłączyć i jest to procesor czyli trzeba jeszcze końcówki mocy dokupić.
Denon AVC-X8500H to jest 13.2 już Amp AV do którego wystarczy tylko kolumny podłączyć. Moim zdaniem jeśli budujesz tylko kino domowe bez stereo to tylko kolumny małe ale z tej samej serii aby dźwięk był spójny, niskie tony 2x Suby nadrobią. SvS jedna z lepszych marek od synów, tak samo możesz set kolumn kupić svs czy Klipsch seria RP czy Monitor Audio Silver lub wyżej jak i Heco od modelu Aurory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BaliGdynia napisał:

Nie potrzeba tylko że możesz podłączyć i jest to procesor czyli trzeba jeszcze końcówki mocy dokupić.
Denon AVC-X8500H to jest 13.2 już Amp AV do którego wystarczy tylko kolumny podłączyć. Moim zdaniem jeśli budujesz tylko kino domowe bez stereo to tylko kolumny małe ale z tej samej serii aby dźwięk był spójny, niskie tony 2x Suby nadrobią. SvS jedna z lepszych marek od synów, tak samo możesz set kolumn kupić svs czy Klipsch seria RP czy Monitor Audio Silver lub wyżej jak i Heco od modelu Aurory.

Czyli Denon AVC-X8500H plus zestaw "Klipsch RP-8000F + RP-504C + RP-600M + SPL-150", to jest to co zadowoli przeciętnego kinomaniaka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnego kinomaniak zadowoli nawet 4500h czy ewentualnie 6400h i set Atmos 5.2.4 czyli 5kolumn na ziemi, dwa subwofery i cztery kolumny na suficie pod Atmosa.
Przeciętnego kinomaniak nie stać na 8500h.
Tak seria RP, 8000f to duże kolumny i jeśli stereo chcesz też to mogą być. Ja osobiście wolę inną markę ale to nie ja kupuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BaliGdynia napisał:

Przeciętnego kinomaniak zadowoli nawet 4500h czy ewentualnie 6400h i set Atmos 5.2.4 czyli 5kolumn na ziemi, dwa subwofery i cztery kolumny na suficie pod Atmosa.
Przeciętnego kinomaniak nie stać na 8500h.
Tak seria RP, 8000f to duże kolumny i jeśli stereo chcesz też to mogą być. Ja osobiście wolę inną markę ale to nie ja kupuję.

A jaką markę Ty wybrałbyś dla siebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką markę Ty wybrałbyś dla siebie?
Ja mam Denon avr-x4400h do tego set Monitor Audio Silver. Fronty wspomagane są poprzez wzmacniacz Roksan K3, filmy tylko i wyłącznie z odtwarzacza UHD 4k Panasonic DMP820, i czasem filmy Netflix. Pewnie że chiałbym mieć 8500h bo to kawał porządnej maszyny, flagowiec na lata.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BaliGdynia napisał:
12 minut temu, Jarosław Szymczyk napisał:
A jaką markę Ty wybrałbyś dla siebie?

Ja mam Denon avr-x4400h do tego set Monitor Audio Silver. Fronty wspomagane są poprzez wzmacniacz Roksan K3, filmy tylko i wyłącznie z odtwarzacza UHD 4k Panasonic DMP820, i czasem filmy Netflix. Pewnie że chiałbym mieć 8500h bo to kawał porządnej maszyny, flagowiec na lata.

Podejrzewam, że jednak gdybyś miał tą kasę to na dzień dzisiejszy nie kupiłbyś tego Denona znając możliwości innych sprzętów w zestawie. Ja bym już nie kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak do swojego kina czyli salki kinowej wziąłbym Klipsch kolumny. Do salonu dziennego już nie, bo wizualnie w mój gust nie trafiają. A to jednak porządny mebel jest. Suby na  bank Svs. W zależności od zapotrzebowania i zasobów gotówki. Ale wolałbym koszta podzielić, a jednak dążyć do maksimum projektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jednak gdybyś miał tą kasę to na dzień dzisiejszy nie kupiłbyś tego Denona znając możliwości innych sprzętów w zestawie. Ja bym już nie kupił.
Szczerze to chiałbym mieć 8500h bo podobają mi się takie duże klocki i ten kolor srebrny. Na żywo jeszcze lepiej się prezentuje. Może kiedyś haha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jego słuchałem w salonie Denona we Wrzeszczu w galerii. Pewnie, że super. Ale do niego zostawiłbyś Roksana? Aha dlatego Denon 2020 Ci się podoba. Ja wolę sprzęt czarny. Pomijając końcówki Emotivy, bo to jednak kasa nie dla mnie to są końcówki mocy lepsze i tańsze wnoszące więcej w system kina. Ale cały czas mówię o salkach kinowych. Nie o naszych salonach. Tu jest inna polityka.😉 Przepraszam z góry za off topik.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BaliGdynia napisał:

Też tam byłem i też go widziałem. Pewnie gdybym miał to kto wie, może bez Roksana raczej.

Kolego Bali kto nam zabroni szaleć? I innym. Tak czujemy, taką mamy potrzebę, mamy na to przeznaczoną kasę to tak robimy. Zawsze chodzi o banana na twarzy. I zadowolenie w temacie. 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taki budżet oczywiscie nie idzie się już w Klispcha.

Bez przesady.

W tej cenie podstawa to dobry amplituner Denon X3600 / Yamah 685 bo chodzi o kalibrację i do tego końcówka mocy na front. To rozwiązanie to minimum.

Idąc dalej znakomite amplitunery to Yamaha 1080 / Nat 753 V3 albo Arcamy i te masz teraz na promocji.

W Nadzie i Arcamie masz kalibrację Diraca. Najlepszą z możliwych

Kolumny?

Jeśli lubisz jasne analityczne brzmienie to Magnat Signature 909 + reszta do kompletu.

Jeśli lubisz brzmienie bardziej po środku ale wciąż z wielką dynamiką to Monitor audio Silver 500 set 5.1 albo Heco Revolution R9

Cieplejsze brzmienie zapewni Ci seria KEF R7 albo niższa ale większa Q950. Znakomicie wypadną także Fyne Audio F502

Najważniejsze to wybrać dobry start czyli amplituner z kalibracją.

Jeśli zostanie to opcja 2x sub jak najbardziej. Jeśli nie to trzeba by o nim pomyśleć z czasem.

Zapraszam po wyceny i porady

pozdrawiam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Chciałbym włączyć się do rozmowy w temacie przewodnim, ponieważ planuję zakup KD do podobnego metrażu i mój wybór padł na Yamahę RX-A2080 w zasadzie z powodu możliwości bezprzewodowego podłączenia tyłu. Pozostały set to zestaw Heco Aurora 1000. Czy Waszym zdaniem to będzie w miarę optymalny zestaw dla KD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tenfilip napisał:

@S4Home bardzo cenne uwagi:) 

Ja od siebie dodalbym jeszcze, ze warto zwrocic uwage na adaptacje akustyczna pomieszczenia, jesli to jest przeznaczone pomieszczenie to mozesz sporo ugrac:) 

Zdecydowanie tak. Ale żeby to testować trzeba mieć już sprzęt wybrany. Jeden będzie wymagał absorbera, drugi rozpraszacza. Ale tak. To zdecydowanie tak.

18 godzin temu, piotrbdx napisał:

Witam Wszystkich

Chciałbym włączyć się do rozmowy w temacie przewodnim, ponieważ planuję zakup KD do podobnego metrażu i mój wybór padł na Yamahę RX-A2080 w zasadzie z powodu możliwości bezprzewodowego podłączenia tyłu. Pozostały set to zestaw Heco Aurora 1000. Czy Waszym zdaniem to będzie w miarę optymalny zestaw dla KD?

Bezprzewodowe tyły daje też 485 :P

Ale tak Yamah 2080 to super wydajny i dobrze grający klocek. Z Heco 1000 sobie poradzi i to będzie godne połączenie. Mamy to sprawdzone. Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...