Skocz do zawartości

JAK UZYSKAĆ POTĘŻNĄ MOC W POMIESZCZENIU 40 M2,


Recommended Posts

A moze znalazlo by sie wyjscie. 

""Zaledwie nieliczni, którzy decydują się na budowę np. studia nagrań czy pokoju odsłuchowego, biorą pod uwagę jego wymiary. Tymczasem, uwzględniając odpowiednią geometrię pomieszczenia, można znacząco wpłynąć na ostateczny efekt odsłuchu, tzn. zminimalizować podbarwianie dźwięku o niskich częstotliwościach. Badania w tym obszarze pozwoliły na stworzenie standardowych proporcji wymiarów, które zapewniają optymalne warunki dla muzyki. Wyznaczone przez naukowców, nazywane są „złotymi proporcjami”. Dotyczy to zwłaszcza wnętrz o niewielkich rozmiarach. Poniższe wartości należy rozpatrywać jako wynik stosunku wysokości pomieszczenia do jego szerokości do długości. Zostały one obliczone przez Ludwiga Williama Sepmeyera.

1 : 1,14 : 1,39
1 : 1,28 : 1,54
1 : 1,60 : 2,33""

https://www.google.com/amp/s/4sound.pl/zlote-proporcje-w-akustyce/amp/

Jesli by ustalic wymóg dla wszystkich producentow glosnikow dotyczący np. Proporcji  1  :  1.14  :  1.39

I o określonych długościach gdzie jednostka wynosi np. 2metry. To z całą pewnością kazdy producent moglby w takim pomieszczeniu nagrać zestaw glosnikowy na aparaturze referencyjnej (tez bylby wymóg tylko do jednego rodzaju źródła i wzmocnienia dla wszystkich), oczywiscie z tymi samymi wytycznymi ustawienia sprzetu ustrojow akustycznych i miejsca ustawienia mikrofonu (tu rowniez w/w wytyczne dla wszystkich) nagrywane tym samym mikrogonem takim jak np. Ten w załączniku i odsluchiwane przez klienta tylko na jednym typie sluchawek referenvyjnych jest szansa porownania "na odległość" z wieksza lub mniejsza szansa brzmienia systemu.

Mikrofon np. Taki...

Screenshot_20200410-143422_Chrome.jpg

Oczywiscie nagranie nagrane w hires i udostepnione w formie pliku.

Majac w/w sluchawki mozna by wchodzic na strony producenta wybrac produkt i "odsluchac" jak Mniej Wiecej brzmi interesujacy nas produkt i porownac z innymi firmami. Wiadomo ze nie da to takiego efektu jak na żywo ale jakies tam Wstepne wyobrazenie bedzie...

Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

nie ma takich różnic między seriami kolumn i będzie poczucie marnowania pieniędzy. 

Czy ktorykolwiek salon oferuje kilka seri roznych "rocznikowych" w tym samym miejscu??

Np komis wv ma na stanie golfa 5,6 i 7 nie liczac wersji gt, mozna sobie porownywac bo roznice sa znaczne. W przypadku np. Kolumn poza innym wygladem to..... hmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 08:04, S4Home napisał:

Robisz podstawowy błąd że pytasz innych co by kupili.

A odwróćmy sytuację.

- Jaką dziewczyne mi polecasz? chciałbym się z kimś spotkać, będzie mi odpowiadać? Jaką Ty byś wybrał?

Do czego zmierzam. Jeden woli brzmienie basowe, inny czyste wokale, łagodne, trzeci przestrzeń. ITP itd.

Daje Ci możliwość wzięcia sprzetu na odsłuch domowy. Siądziesz z rodziną z przyjaciółmi wolnymi od Covid i przesłuchasz.

Panowie ale z całym szacunkiem. One grają mniej ostro jak się wygrzeją od Klipscha RP 6000 czy RP 8000 a te jednak są u was polecane do stereo. no to jak to?

Signature trzeba wygrzać. Na początku dwie kopułki dają ostry dźwięk który się z czasem łagodzi.

Podobnie jest w Transplus.

Zbieranie informacji kto i jaki sprzęt kupił by dla siebie, jest z mojej strony celowe. Ja nie chcę marnować np. Twojego czasu ani kasy na wysyłki lub zwroty. Ja mieszkam w Lublinie i myślę że jest w moim mieście niejedno studio hifi( jak trzeba będzie to pojadę do stolicy) w którym będę mógł odsłuchać na żywo i które ma podobne zestawy osób z forum.  Ja pisałem na początku że jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o sprzęty i nawet nie kojarzę tych skrótów jakie niejedna osoba tu podaje.  Im więcej podpowiedzi tym łatwiejszy wybór z pośród dziesiątek  firm o których nawet nie słyszałem. Jeżeli mam podany konkretny model to od razu go wrzucam do google i sprawdzam opinie. Myślę że w jakimś stopniu to ułatwia wybór.  Jestem też w tej komfortowej sytuacji że moja sala kinowa jest w piwnicy w stanie surowym więc na ścianach i suficie mogę robić każdą kombinację również ze schowaniem wszystkich kabli, tak jak podpowiedział jeden z forumowiczów, dlatego tak bardzo chciałbym poznać jak najwięcej opinii. Jeszcze dwa tygodniu temu, przez myśl by mi nie przeszło że można wstawić np. dwa i więcej subów, a teraz jestem pewny że kupię więcej jak jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jarosław Szymczyk napisał:

Ja mieszkam w Lublinie i myślę że jest w moim mieście niejedno studio hifi( jak trzeba będzie to pojadę do stolicy) w którym będę mógł odsłuchać na żywo i które ma podobne zestawy osób z forum. 

Ja bym na Twoim miejscu jeździł, słuchał, przerobił możliwie jak najwięcej konfiguracji. Przede wszystkim starałbym się poszukać brzmienie, które jest idealne dla mnie. To powinien być punkt wyjściowy. Później, po jakimś czasie, być może u znajomych, czy gdziekolwiek, posłuchasz zestawu, który dużo bardziej Ci się spodoba niż to, co masz, być może tenże sprzęt będzie też sporo tańszy, i będzie trochę przykro. Ja wiem jedno, już nigdy nie kupię żadnego sprzętu audio bez wcześniejszych porządnych odsłuchów. Posiadam kolumny Monitor Audio Gold, poprzednia seria, 300 na frontach, 50 na tyłach, dipole/bipole GX-FX po bokach, C350 jako centralny, amplituner Denon X4400H. Niestety, nawet nie wiem, co potrafi mój zestaw, gdyż nie był konkretnie skalibrowany, do tego docelowe pomieszczenie trochę małe, 16-17m2, z akustyką pewnie też lipa, do tego brak czasu, nie ma mnie w Polsce, tak to niestety wszystko wyszło.

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2020 o 08:40, Q21 napisał:

Z całym szacunkiem ale polecanie Klipsch do systemu stereo ma oczywiście sens jeśli komuś zależy na ostrzejszym brzmieniu z mocno podbitą górą. Tutaj wiele zależy od preferencji. Magnat Signature na pewno nie jest muzykalny i tego po prostu nie da się napisać. Jest to ostre brzmienie podobnie jak Klipsch  RP, Tannoy Platinum czy nawet nowe PMC Twenty... Nie są to złe kolumny, wręcz przeciwnie ale wszystkie mają bardzo mocno podbitą górę i wygrzanie nagle nie robi z nich potulnych baranków.  Budżetowy subwoofer Magnat 302a też jest przez Was często polecany i do dziś nie jestem w stanie odpowiedzieć dlaczego, nawet w porównaniu z większymi Klipschami przegrywa? Nie sądzę. 

W dobie kryzysu musimy się zjednoczyć. więc przenieśmy tą rozmowę na wyższy poziom merytoryczny :)

Czyli Magnat Signature, Tannoy Platinium jest ostry i nie muzykalny ale Klipsch już muzykalny jest?

 PMC ostre? Które PMC? Twenty 5i? Z całym szacunkiem, wime że macie PMC dopiero od miesiąca. My mieliśmy je od początku od zmiany dystrybutora. Ostrośc w PMC powiela sięna forach jesli ktoś ich nie słuchał. To brzmienie dokładne. Takie musi być w nawiązaniu do brzmienia studyjnego. 

A co do Magnata Sub 302A to tylko w Polsce jest on taki tani. W niemczech jego cena (powyzej 1000 zł) stawia go jako konkurenta Klipsch 12SW i nowego modelu. I było kilka testów które pokazywały jednak wyższość Magnata. Podobnie jak kiedyś napisaliście o zasilaniu tego Magnata. Co okazało się błędne. Więc śmiało mogę powiedzieć. TAK Magnat będąc połowę tanszy, rywalizuje z Klipschem. Nie jest tak dobrze zbudowany, ale schodzi niżej. I w kinie potrafi dać równie dobre emocję. Rozumiem nie ma na nim zarobku, nie ściągacie go. Bo handlowanie takim sprzętem to głupota. Wiem. Ale to nie zmienia faktu że to jest konkurent.

Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznych wypowiedzi

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...