Skocz do zawartości

Heco Aurora 700


Paweł90

Recommended Posts

Czołem! 

Szybki temat. Aurora 700, 80% muzyki z sieci, 20% filmy, do podpięcia TV, przy czym chciałbym zachować możliwość oglądania bez dźwięku z kolumn, ale bez konieczności wypinania kabli ani przestawiania portów w TV. Budżet 2,5 - 3k.

Przestudiowałem chyba wszystko co możliwe, ale większość postów jest sprzed roku czy dwóch. 

Czy są jakieś zmiany, nowości jeśli chodzi o propozycje wzmaków / amplitunerów pod te kolumny, czy nadal NAD 356 w tym budżecie? Czy jest możliwość podpięcia wzmacniacza tak żeby możliwe było to co opisałem wyżej, czy trzeba już brać Amplituner? 

 

Edytowano przez Paweł90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelnych porad udzielą panowie z branży HiFi, ale dopiero po weekendzie. 
Ja jako zwykły forumowicz mogę Ci tylko powiedzieć, że do Heco Aurora 700 polecany był wzmacniacz Cambridge Audio CXA80 lub 81, Yamaha AS-801 lub 701 a amplituner to Yamaha R-N 803D. Ceny tych sprzętów to już musisz sobie poszukać. Raczej powinieneś być w okolicach swojego budżetu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
pod względem funkcjonalności najlepiej sprawdzi się Onkyo TX-8390 ze złączami HDMI. Jest to także bardzo przyzwoity amplituner pod względem dźwięku i dobrze współgra z Heco. Jeśli jednak stawiasz bardziej na jakość, moja propozycja to Cambridge Audio np. CXA61 lub Audiolab 6000A.

Zapraszam po wyceny oraz więcej szczegółów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki duży pokój? 

2. Jakiej muzyki słuchasz? 

3. Jaki lubisz dźwięk? 

4. Źródło? 

5. Czy dopuszczasz sprzęt używany? Byłoby lepiej w tym budżecie. 

6. Masz już jakiś sprzęt audio? Np. Komuny, napisz jaki model. 

7. Czy słuchałeś już jakichś sprzętów audio? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,
pod względem funkcjonalności najlepiej sprawdzi się Onkyo TX-8390 ze złączami HDMI. Jest to także bardzo przyzwoity amplituner pod względem dźwięku i dobrze współgra z Heco. Jeśli jednak stawiasz bardziej na jakość, moja propozycja to Cambridge Audio np. CXA61 lub Audiolab 6000A.

Zapraszam po wyceny oraz więcej szczegółów. 

@Q21, patrzyłem na tx-8390 i poprzednika 8270,tylko zastanawiam się czy jest sens płacić za ilość wejść hdmi itp. skoro nie będę podpinał pod niego ani CD, ani gramofonu, na razie też nie planuję żadnych konsol itd, jedynie telewizor i przydałaby się łączność ze smartfonem i możliwość podpięcia odywarzacza sieciowego. Pytanie tylko na jakiej zasadzie będzie funkcjonował wzmacniacz? 

2 godziny temu, 1Ender napisał:

1. Jaki duży pokój? 

2. Jakiej muzyki słuchasz? 

3. Jaki lubisz dźwięk? 

4. Źródło? 

5. Czy dopuszczasz sprzęt używany? Byłoby lepiej w tym budżecie. 

6. Masz już jakiś sprzęt audio? Np. Komuny, napisz jaki model. 

7. Czy słuchałeś już jakichś sprzętów audio? 

Pozdrawiam 

@1Ender

Pokój ma około 25m2, z muzyką to jest różnie, tyle styli ilu użytkowników, ale myślę, że głównie muzyka elektroniczna, klubowa, czasem też polski rock. Nie lubię sztucznie przerysowanych dźwięków i zbyt wiele drażniącej góry, lubię natomiast mocny pewny bas, bardziej ciepłe niż chłodne brzmienie choć też bez przesady oraz niezłą szczegółowość. Źródło na tą chwilę tv i smartfon, serwisy muzyczne. Wybór już padł na Aurory 700 bo tego gdzieś tam już słuchałem - to jest nowe, natomiast nie mam oporów przed używanym sprzętem, więc jak najbardziej tak. Słyszałem też kolumny Klipscha (nie pamiętam modelu niestety), ale tam właśnie była drażniąca góra, stąd Heco. 

Edytowano przez Paweł90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie 1 propozycja Roksan Caspian MK 1. Bardzo dobre wg mnie neutralne brzmienie. Duża ilość szczegółów w górze i środku pasma. Wulkan energii. Świetny do cieplejszych kolumn. Bas mocny, szybki, "trzymany za mordę". Powiedziałbym bardzo zróżnicowany. Brak regulacji tonalnej, ale dla mnie grał bardzo okej. Dla basolubów może być minus. Potrafi zagrać delikatnie, ale też pokaże pazur w ostrzejszych kawałkach. Duży zapas mocy.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/roksan-caspian-wzmacniacz-zintegrowany

Gdybyś się zdecydował, od razu wywal metalowe zworki zastępując je przewodem 2x RCA - 2x RCA.

Np. Takie Neotecha - 60 zł 

https://allegro.pl/oferta/zworki-rca-neotech-wzmacniacz-nad-yamaha-pre-out-7832050403

Lub Audioqesta 65 zł. 

https://allegro.pl/oferta/zworki-rca-cinch-audioquest-komis-myslenice-7838864100

A jak masz zacięcie do lutowania to sobie sam zrób 😁.  Wyjdzie taniej i zrobisz sobie takie jakie będziesz chciał o dowolnej długości. 

Do tego jakiś dac i jako transport tani ale bardzo dobry stosunek jakość / cena - chromecast audio. Jeżeli zależy Ci na plikach wideo można wybrać chromecast 3 lub ultra. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...