Skocz do zawartości

Gramofon nowszej konstrukcji w przedziale +/- 2000zł


Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu otworzyłem wątek dot. gramofonu na start, dla kogoś z mniejszym budżetem.
Nie wiedziałem wtedy, czy między mną a drapakami zaiskrzy, więc nie chciałem wydawać na sprzęt 2 tysięcy złotych...
Miałem unitrę którą sprzedałem koledze który również chciał wejść w świat vinyli.
Miałem również wegę jps-350 w której się nie zakochałem i sprzedałem ją z zamiarem znalezienia czegoś innego.

 

A jednak zaiskrzyło...
Zdecydowałem się natomiast na prostszą i nowszą konstrukcję, lecz niestety brak mi pewności który gramofon powinienem wybrać:

- Pro-ject Debut Carbon Esprit DC (+ Ortofon 2M Red) [399EUR]

- Music Hall MMF 2.3 (standardowy music hall „spirit“ MM) [499EUR]

- Music Hall MMF 2.3le (z elektroniczną regulacją prędkości) [499EUR]

- Rega Planar 2 (+ Sumiko Pearl) [549EUR]

To moje propozycje, lecz mile widziane są również inne, wasze.
W nawiasie podałem to czym wyróżnia się dany gramofon na tle innych, jeśli chodzi o to co oferowane jest w zestawie.

 

Docelowa wkładka to Nagaoka MP-110M, ponieważ słyszałem ją na żywo i bardzo spodobało mi się jej brzmienie.
W zestawieniu z 2M Blue gra według mnie, mniej cyfrowo i ma sporo analogowego ciepełka, gdzie Blue ma bardzo wyraźną górę za czym nie przepadam.
(Ale możliwe, że jestem głuchy i się mylę :P)

Już raz mi naprawdę pomogliście, więc liczę, że pomożecie i tym razem. Lepszego forum niestety nie znam :)
 

Pozdrawiam!

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, exepowered napisał:

Ale to chyba nie jest gramofon nowszej konstrukcji jak modele które wymieniłem?

Nie jest , za to jest o 'oczko" lepszy :) 

Gramofony które wybrałeś nie mają wymiennego headshella, więc mogą być kłopoty z kalibracją wkładki, a z tego co czytam chcesz eksperymentować. Jak już chcesz koniecznie nowość, to podoba mi się Magnat MTT 990 opisywany w dziale " Co się dzieje na mieście czyli ....". Ma wszystko to co trzeba , pełna kalibracja , ciężki , solidny i ....nowy ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale swoje też kosztuje :P

Co do eksperymentowania, to headshell aż takim problemem dla mnie nie jest.
Więcej niż Nagaoka MP-110 / Ortofon 2M Blue (ogólnie wkładki tej klasy) montować nie planuję.
Brzmienie MP-110 spełnia moje oczekiwania i raczej nie będę szukać nic nowego.
Potrzebny tylko dobry drapak który będzie prosty i będzie działać jak należy.

Na magnata jeszcze mnie nie podkusiło, telefunken to chyba nie to czego szukam.
Czy możecie podpowiedzieć zatem który gramofon z wymienionych przeze mnie wyżej, lub ewentualnie podać inne propozycje do kwoty 600EUR?

Edytowano przez exepowered
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

ja bym się rozejrzał za używanym gramofonem P5 od Regi. Na hifishark trafiają się egzemplarze w okolicach 600EUR. Dlaczego? Po pierwsze masz ramię RB700, które było montowane w modelu P7, silnik naprdu 24V, więc można dokupić zewnętrzny zasilacz (a widziałem za 650 euro P5 + Rega TT PSU). Co do kalibracji to za za 15 funtów na AnalogueSeduction można kupić podkładki pod podstawę ramienia żeby mieć regulację VTA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W budżecie ok 2000zł niczego nowego nie wymyślimy. Cały czas będzie się tutaj przewijała marak Rega i Pro-Ject. W mojej ocenie to najciekawsze propozycje na rynku. A więc Planar 2 i Debut Carbon :)  Jak chcesz bardziej "analogowo" wybierz Regę. Jak cenisz sobie lepszą rozdzielczość i większą szczegółowość, wybierz Pro-Jecta. Co do wkładki, na początek zostaw sobie te seryjne, w przyszłości można będzie pomyśleć o lepszej. Na pewno godną rozważenia i stosunkowo jeszcze nie tak drogą jest niebieski Ortofon 2M-Blue. Polecam! Super wkładka.

 

Pozdrawiam,

Q21.r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...