Skocz do zawartości

Kolumny do Rotel RA-06 i RCD-06


Ulver

Recommended Posts

Witam wszystkich,

poszukuje kolumn do elektroniki Rotel RA-06 i RCD-06. Chcę kupić kolumny używane tak do 3.000,00 zł. Muzyka którą słucham jest stosunkowo zróżnicowana od ciężkiej i szybkiej (Black i Death Metal) po muzykę spokojną (np. Madonna "Ray of light") i klasyczną. Fajnie jakby kolumny spisywały się na przyzwoitym poziomie w każdym gatunku muzyki. Pokój około 25 m2.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością za słowa polecam kolumienki ze stajni Dynaudio. Z Rotelami zagrają synergicznie, a tego, że są to monitory (Audience 50, 52, 52 SE, Contour 1.3) się nie bój, bo grają zamaszyście i nie będę mieć żadnego problemu z nagłośnieniem 25 m2.
A jak Ci się uda upolować za tę kwotę Thiele 1.5 - czego życzę - będziesz zachwycony!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bert.
Dzięki za podpowiedź. Kurcze tylko mam problem żeby znaleźć coś o tych kolumnach Thie CSl 1.5 . Na stronie producenta już ich nie ma w ofercie, podobnie jak modelu CS 5 którego znalazłem w ofercie sprzedaży (rynek wtórny), coś mi się zdaje że ewentualny ich zakup będzie bardzo trudny. A co sądzisz o modelu CS 5. Może Ty wiesz gdzie szukać informacji o tych kolumienkach.
Aktualnie mam monitory USHERA S-520 i mocno zastanawiałem się nad zakupem USHER V-604 lub jeszcze lepiej model CP-6311 oczywiście z drugiej ręki. Dużo dobrego przeczytałem o tych kolumnach.
Może słyszałeś te kolumny?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulver!

Kolumny Thiel CS 1.5 już od dobrych paru lat produkowane nie są. Nastepcą jest model 1.6, który wg. osłuchanych już ni brzmi tak dobrze (CS 1.5 miały membranę bierną wspomagającą przetwarzanie basu, natomiast CS 1.6 mają już zwykły port bass-reflex). Pozostaje Ci rynek wtórny i to raczej zagranica, bo w Polsce tych Thieli zbyt dużo nie ma.

Polecałem właśnie je, gdyż grały u mnie przez długi czas - w tym również z Rotelem. Prawdopodobie gdybym miał mniejszy pokój - stałyby tam do dziś. W chwili obecnej ich posiadaczem jest nasz znamienity forumowy kolega RoRo, do którego możesz się zwracać z pytaniami, jak w dym.

Odnośnie mniejszych Thieli - moim zdaniem do 25 m2 są zdecydowanie za małe. W 16 m2 - owszem, ale w większych mogą sobie nie poradzić.

Gdybyś się natomiast uparł właśnie na nie - jestem w stanie odnaleźć dane kolegi, który, po to, by zamienić je na CS 1.5 (słuchanych wówczas u mnie), byłby w stanie się ich pozbyć!
Wybacz - nie jestem w stanie porównać Usherów z Thielami - nie miałem okazji ich posłuchać. A jako rekomendację - przez bardzo długi czas CS 1.5 w rankingu miesięcznika Audio-Video okupowały, jako najtańsze konstrukcje, rubrykę hi-end icon_smile.gif
Sądzę, że warto ich poszukać...
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem kilka recenzji o tych głośnikach 1.5 i wszystkie są bardzo pozytywne. A jak myślisz jaka cena za te Thiele 1.5 byłaby odpowiednia, oczywiście zakładając że znalazłby się chętny do ich odsprzedaży. Cena modelu 1.6 którą znalazłem na necie wynosi $2,390.00 Thiel 1.6 a w Polsce u dystrybutora $3.000,00 Thiel 1.6 Polska (tylko dziwne że ta firma nie ma strony internetowej, albo jej już nie ma). A jeśli chodzi o firme Dynaudio to jakie głośniki byś polecał (poza tymi monitorami które podałeś wcześniej). Interesują mnie tylko używane i z tego co patrzyłem mógłbym kupić wyższe modele Audience 72, 72 SE (a tutaj albo super okazja albo przekręt Allegro
Jestem praktycznie zupełnie zielony jeśli chodzi o audio (tyle co poczytałem na forach), a dodatkowo jak chce się kupować używane, tak jak ja to robię, to trzeba się liczyć z tym że może pojawić się problem z odsłuchem - porównaniem kilku zestawów w tym samym czasie. Bardzo chętnie skorzystam z rad doświadczonych miłośników dźwięku icon_biggrin.gif.
A jakie IC do model Rotela, którego posiadam byś polecał. Aktualnie posiadam IC B-Tech XA-23, ale zastanawiałem się nad zakupem Audionova Nightflight lub Straight Wire Maestro (droższe) lub Audionova Proteus (tańsze). Czy różnica będzie bardzo słyszalna po zmianie B-Techa na leprzy kabel. Oczywiście nie mam też pojęcia jaki kupić kabel głośnikowy (aktualnie posiadam jakiś zwykły miedziany, choć wyglądający solidnie).

Dzięki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce  - Super oferta dotycząca CS 1.5  to znalezienie ich w okolicach 3.000 zł.

Za 3,5 kzł. oferta dobra. Powyżej... też warto!!!

Dynaudio... 

Temat rzeka... Jeżli możesz szukaj raczej w serii Audience z "dwójką" na końcu i najlepiej SE (zdaje się, że drzemie w nich lepszy wysokotonowiec)

Do 25 m2 chyba raczej monitory (52 SE), ale, o ile będziesz mieć możliwość, przetestuj i wolnostojące!

Z serią Contour jest problem taki, że Contour 1.3 (1.3 SE, 1.3 Mk2) mogą się okazać już zbyt wymagające do Rotela (zwróć uwagę na rozróżnienie modeli - podobnież jest spora pomiędzy nimi różnica w dźwięku).

Możesz też pomyśleć nad nowymi Focusami 140. Są droższe, ale może warto dołożyć??? (osobiście tego nie wiem)

Kabelkami na razie się nie przejmuj - kupisz, posłuchasz, będziesz wiedzieć mniej więcej jakich kabelków potrzeba!

A tak na marginesie - skąd jesteś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko odnośnie Thiel CS 5. A czy duża jest różnica w odsłuchu jeśli chodzi o model CS 1.5 i CS 5. Orientujesz się może w jakiej cenie można by było kupić model CS 5. (używany oczywiście, pewnie i tak już go nie produkują icon_smile.gif). I jak on wypada w porównaniu z modelami Dynaudio, które również polecałeś.

Dzięki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulver!

Moja szczera rada Thiele 0.5 sobie odpuść! 1.5 nie są wielkie, choć grają "dużym" i uniwersalnym dźwiękiem. 0.5 to maleństwa, które naprawdę nadają się do małych pomieszeń!

Jak Thiele wypadają w porównaniu z DA - T. 1.5 to już naprawdę stosunkowo wyrafinowany głośnik, który może służyć przez całe życie  icon_wink.gif Dynki są urocze, ale to jeszcze nie ta klasa. 

Co do cen 0.5 - na pewno poniżej 3 kzł.

Pytałem skąd jesteś, bo zastanawiałem się, czy ktoś ze audioznajomych nie mieszka gdzieś w pobliżu. Częstochowa - rokładam ręce...  icon_cry.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,

Wielkie dzięki za radę. Nie mam jakiegoś ciśnienia że kolumny muszę mieć od zaraz, więc spokojnie poszukam sobie Thieli 1.5 lub ewentualnie 1.6. Jednak obszar moich poszukiwań ograniczę do terytorium RP bo najpierw chciałbym ich posłuchać. No i podstawowa sprawa, jak dla mnie, tylko i wyłącznie odbiór osobisty kolumn co w przypadku zakupu za granicą byłoby raczej niemożliwe.

Życzę szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku.
Z pozdrowieniami.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
ja mam identyczną elektronikę i gram na niej przez Elac FS 68 i jestem bardzo zadowolony. Cena kolumn wprawdzie odrobinę przekroczy 3000, za to dostaniesz naturalny, dobrze zbalansowany dźwięk z ładną sceną.
Gram tym zestawem w pokoju ok 25 m, muzyki słucham od rocka progresywnego (SBB, Pink Floyd< Genesis (stary)) do cięższych brzmień (Led Zeppelin, Deep Purple) , a i Sting i Rod Stewart pięknie mi śpiewają icon_smile.gif .
Kolumny kupiłem w salonie w Krakowie (Top Hi-Fi 31-532 Kraków Chodkiewicza 4 (12) 421 38 42) ale widzę, że są też w Katowicach więc i odsłuch (czyli najważniejsza część procesu decyzyjnego icon_smile.gif ) możliwy niedaleko.
Kolumienki wiernie opisane TU
Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
NO to ciekawe sa wasze komentarze,

ja ostatnio poszedlem kupic sobie zestaw do stereo do jazzu: davis, herbie hancock, bobby mcferrin, anna maria jopek, us3, mozdzer, diane shurr.

po odsluchu kilku zestawow zdecydowalem sie w koncu na B&W 683 oraz Rotel RA-06 oraz Rotel RCD-1072 - w RCD-06 brakowalo mi troche dolu.
2*70W na pomieszczenie ok 40 m2 zdecydowanie wystarczylo.

gdzies czytalem, ze RA06 slabo rosklada przestrzen dzwieku - i tutaj musze sie niezgodzic. Tutaj trzeba duzo pobiegac z kolumnami po pokoju. Efekt- pieknie rozklada glebokosc jak i szegokosc sceny.

JEstem zachwycony.

POrownywalem dl tych kolumn rowniez zestaw serii s700 yamahy - byl jakis bez wyrazu (choc chwalony za neutralnosc).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...