Skocz do zawartości

Cambridge CXA80 + STREAMER?


hktc

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Właśnie,i do tego dążę.Pi to naprawdę świetny player, mnogość nakładek do wyboru, różnorodne kształtowanie dźwięku poprzez indywidualny wybór dac,lub transportu.System może ewoluować przez dodatki,które dobieramy sobie indywidualnie.A nie tak jak narzuci producent,o to w tym wszystkim chodzi.

Możesz to robić,ale nie musisz.A zmiany są jak najbardziej odczuwalne i to przy relatywnie niskim nakładzie finansowym w porównaniu do droższych sprzętów. Tu już nawet nie chodzi o to że jest taniej.Bardziej o to,że gra naprawdę bardzo,ale to bardzo dobrze.

Uruchomienie naprawdę nie jest skomplikowane,tu na forum sobie pomagamy,więc na pewno ktoś podpowie jak zacząć 😏

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artsky napisał:

Bardzo dobra decyzja, mam taki zestaw i jestem zadowolony.

 

1 minutę temu, Adam Wesolowski napisał:

Ciekaw jestem Twojej opini na temat tego streamera i dedykowanej aplikacji. Ja też mam taki zestaw.

Możecie mi pomóc w kwestii doboru kabli? Jestem zielony w tym temacie 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja też niestety. Przewód RCA kupiłem taki ja w linku. Nie wiem czy to ideał, ale te, które miałem miały już 20 lat.

https://www.amazon.it/dp/B00KDHMAW6/ref=pe_3310731_185740161_TE_item
 

Co się tyczy przewodów wzm. kolumny to tylko wywaliłem stare utlenione na nowsze, więc nic Ci raczej nie doradzę. Najpierw muszę kupić lepsze kolumny ale to dopiero jak skończy się ten cały bajzel na świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Twojej opini na temat tego streamera i dedykowanej aplikacji. Ja też mam taki zestaw.
Ale ta aplikacja wcale nie jest taka zła. Wkurza mnie tylko to jak słucham Tidal i wyłączam, to po włączeniu pokazuje ustawienia zamiast dalej odtwarzać Tidal. Tak miałem w Onkyo i to ma sens. Radio internetowe tak działa, więc nie wiem czemu tu tak nie można było zrobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artsky, już Ci pisałem, że jesteś chyba pierwszym użytkownikiem na tym forum, który jej nie krytykuje. Ta od Yamahy jest o niebo lepsza, dlatego mnie i pewnie innym też ta od CA nie leży.

5 godzin temu, Artsky napisał:

Radio internetowe tak działa, więc nie wiem czemu tu tak nie można było zrobić.

Napisz do Angoli z prośbą, zobaczysz co Ci odpowiedzą. 😱

 

Dali by ją jako OpenSource albo chociaż SDK, to samemu by można coś napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W onkyo łączyło się o wiele gorzej, wiadomo procesor, yamaha też nie rozpieszcza, ja nie narzekam, a tego właśnie się bałem. Jestem surowym użytkownikiem.

Żeby było jasne, jestem normalnym użytkownikiem, żadnym dystrybutorem, a też miałem wiele ale czytając recenzji tego sprzętu. Jak zawsze, nie wszystkim da się dogodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta Yamahy była ok i nie miałem się do czego przyczepić, dlatego też ta od CA wydaje mi się ograniczona. Z Yamaha wygodniej mi było używać aplikacji w przypadku CA wolę używać pilota, ale to trochę krok wstecz. Brakuje mi też w CA możliwości ściszania wzm. bezpośrednio z aplikacji tak jak to było w Yamaha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Najlepsza apke ma blusound

Można to odczuć zwłaszcza po przesiadce z MusicCast.   

 

14 minut temu, Tomasz S. napisał:

Oprogramowanie Roon jest bardzo spoko. Szkoda ,że kosztuje tyle co streamer.

Drogie, fakt. Za to śmiga nawet z Chromecast. 

 

Ogólnie w streamerach dla mnie najważniejsza jest funkcjonalność i niezawodność obsługi.  Na te dwa - BluOS i Roon chyba nie ma bata obecnie. Na końcu, o  jakości dźwięku i tak decyduje dobry DAC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panowie używa ktoś z was bluesound z cxa80?  Zastanawiam się nad cxn ale ten bluesound mi sie podoba fajne małe pudełko tylko nie wiem jakie to będzie połączenie z cxa80.  Jeśli możecie coś doradzić to byłbym wdzięczny.  Yamaha wxad-10 i chromcast odpada. 

Będę słuchał Tidal z telefonu.

Pzdr

 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ars_Poland napisał:

Witam 

Panowie używa ktoś z was bluesaund z cxa80?  Zastanawiam się nad cxn ale ten bluesaund mi sie podoba fajne małe pudełko tylko nie wiem jakie to będzie połączenie z cxa80.  Jeśli możecie coś doradzić to byłbym wdzięczny.  Yamaha wxad-10 i chromcast odpada. 

Będę słuchał Tidal z telefonu.

Pzdr

 

Używam i sobie chwalę prostotę obsługi. Wszystko działa płynnie, bez żadnych krzaków. Irytujące jest wyłączanie, ale nie trzeba tego robić :). Głównie muzyka to Tidal z telefonu. Jeżeli słucham MQA przełączam na wyjście analogowe, inna opcja to Coaxial.

Ja zaś zastanawiam się nad CXN, ale dopłacić drugie tyle to chyba nie jestem w stanie przetrawić.

Plusem jest możliwość zaprogramowania pilota od CXA pod Bluesounda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jakub Olczykowski napisał:

Jeżeli słucham MQA przełączam na wyjście analogowe, inna opcja to Coaxial.

Ja zaś zastanawiam się nad CXN, ale dopłacić drugie tyle to chyba nie jestem w stanie przetrawić.

Plusem jest możliwość zaprogramowania pilota od CXA pod Bluesounda.

Ja właśnie szukam streamer do cxa80 i ten bluesound najbardziej mi się podoba tylko jak to wypada dzwiękowo to nie wiem. Cxn v2 raczej odpada a po drugie nie wiem czy jest wart tej kasy. Myślę że do kwoty 2500zeta coś dobrego sie znajdzie.

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ars_Poland Masz pełno opcji do 2,5 tys. Bluesound jest super jeżeli chodzi o aplikacje i obsługę. Z czasem możesz dodać dobrego DACa i w ogóle jest super. Moim zdaniem trochę lepiej zagra Onkyo NS-6170 i ma pilota, chromecasta ale jest większe i ma gorszą apkę. Możesz też zamówić Allo DIgione Signature Player oparty o malinie. Możesz mieć mini PC.  Do wyboru do koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ars_Polanduzytkuje bluesounda od kilku miesięcy i jestem nim zachwycony. Wcześniej za streamer robił u mnie... amplituner AV marantza, podłączony pod Main in we wzmacniaczu. Aplikacja heos nie umywa się do tej z bluesound. Gram zarówno z plików flac z dysku podłączonego po USB jak i z TIDAL HiFI. Niestety mój wzmacniacz nie ma DACa więc służy ten wbudowany w streamer. Moim i chyba nie tylko moim zdaniem blusound stoi po cieplejszej stronie grania co akurat lubię. Wzmak to cyrus one. Myślę, że bluesound z Cambridgem powinien się zgrać. Jeśli nie chcesz się bawić w maliny to moim zdaniem bluesound jest bardzo dobra opcja w tych pieniądzach. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...