Skocz do zawartości

Kino domowe do pokoju 15m


inFamous

Recommended Posts

Cześć,

W związku z przymusem spędzania większej ilości czasu w domu zacząłem się zastanawiać nad zakupem kina domowego. Kino miałoby grać w pokoju o metrażu 15m (4,6 x 3,25m) gdzie telewizor umieszczony jest na dłuższej ścianie. Audio wykorzystywane będzie głównie do filmów, do muzyki bardzo sporadycznie. Dopuszczam możliwość wykorzystania używanych elementów, jedynie zależy mi na w miarę świeżym amplitunerze który posiada już jakieś funkcje sieciowe i obsługuje 4K.

Chciałem zapytać czy ktoś mógłby polecić mi jakiś ciekawy zestaw, który w miarę dobrze zagra i poprawi odbiór filmów. Cenowo chciałbym się zmieścić w granicach 2000zł ze wszystkim, wiadomo im mniej tym lepiej. Rozważam także ewentualny zakup amlpi + 2 frontów teraz a centralki i tyłu w przyszłości. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że do tak małego metrażu raczej nie ma sensu pakować podłogówek tylko same monitory.

Po wstępnym rozeznaniu zastanawiam się nad zestawem: 2x Taga 808B + 2xTaga 806S + Taga 806C, do tego dobrać jakiś ciekawy używany amlituner i w przyszłości niewielki sub. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego pomysłu a może zaproponować coś ciekawszego? 

Z góry dzięki za wszystkie propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, STELVIO napisał:

Soundbar i koniec. Przestańcie marzyć o kinie za 2tyś. Ja za pierwsze zapłaciłem chyba 3,5tyś. Za niski model Denona i 5.1 kolumny Taga Harmony 606. Chyba, że ktoś coś używanego będzie się pozbywał. Uff. Sorry.

A czemu soundbar? Nie lepiej dorzucić te 1,500 czy 2000 i kupić amplituner plus 5 kolumienek. Zakup suba można odłożyć na jakiś czas. A wywalanie 2000 na soundbar to moim zdaniem wyrzucenie pieniędzy w błoto. Za 3500 znajdziesz już całkiem przyzwoite zestawy kd w ofercie q21 bądź s4home. A frajda z tego będzie o wiele większa niż z soundbara z 2 koła. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...