Skocz do zawartości

Mini stereo na bazie Naim Atom/Bluesound Powernode itp


Pokryvson

Recommended Posts

Cześć!

Kupuję na dniach sprzęt stereo głównie do streamingu. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o poradę, co z wybranych przeze mnie sprzętów warto ze sobą zestawić, posłuchać, bo opcji jest mnóstwo. Oprócz dźwięku, równie (!) ważny jest dla mnie design (tak już mam), stąd wybór po części dlatego padł na kilka konkretnych modeli wzmacniaczy i przede wszystkim monitorów.

1. Muzyka: głównie jazz, muzyka filmowa, rzadko dobry rock (ale też Phil Collins:)

2. Pomieszczenie: otwarty salon z aneksem 4,2 m x 6 m

3. Oczekiwania: nie wypowiem się w sposób merytoryczny -> przyjemny bas, szczegółowe, raczej nie ostre brzmienie, dynamiczne i nie ospałe!

4. Wzmacniacz: co powiecie na temat Bluesound Powernode i2, Naim Unity Audio, Cyrus one Cast, itp? A może Rotel a14, Hegel H90? Może coś jeszcze? Oczywiście można poczytać na temat każdego z tych wzmacniaczy osobne opinie, ale jakby te konkretne modele zestawić ze sobą do kupy? Chciałbym podłączyć je pod TV przez HDMI, rozumiem, że Hegei i Rotel wymagają jakiegoś dodatkowego urządzenia?

5. Monitory, tutaj liczy się wspomniany design, więc zostają: Pylon Audio Diamond Monitor, Dynaudio Emit 20, Elac Carina BS 243.4, B&W 606, KEF LS50. Tutaj też na temat każdych monitorów można poczytać osobne komentarze, a czy kotoś może podzielić się swoimi wrażeniami z porównań pomiędzy w/w?

 

Dzięki! Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną i na temat odpowiedź :) Nie mam w obecnym mieszkaniu wolnej przestrzeni więc na monitorach, które będę stały na komodzie teraz poprzestanę. Ew. czy te wzmacniacze napędzą w przyszłości coś większego.

Cenowo Powernode z Bowersami będzie znacznie tańszy! Czy jesteś w stanie przybliżyć mi trochę bardziej, jakie są w Twojej ocenie słabsze i mocniejsze cechy obu zestawów?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie pozostaje mi nic innego jak napisać to co ostatnio. Zważywszy na wielkość pomieszczenia stawiałbym mimo wszystko na kolumny podłogowe, ponieważ monitory mogą zginąć. Z ładnie wykonanych i dobrze brzmiących urządzeń masz Naim uniti Atom, Cyrus ONE Cast czy Moon Ace ale tutaj cena pewnie będzie stanowiła problem.

 

Jeśli chciałbyś uzyskać brzmienie dynamiczne z dobrze kontrolowanym dołem i szczegółowością bez natarczywości to polecam zwrócić uwagę na Naim uniti Atom + Kef q750 lub Audio Academy Hyperion IV plus. Z Cyrus ONE Cast świetnie zagrają Polskie Pylon Audio Diamond 28 lub Audio Physic Classic 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 U mnie układ pomieszczenia jest taki, jak na szkicu poniżej - ok 22 m2 i odległość od kolumn to ok 3,5 m.

Nie jestem w stanie wstawić więcej gratów (kolumn podłogowych) do pokoju, bo będzie mi brakować przestrzeni. To dopiero jak wybuduję dom, ale wzmacniacz chcę już docelowy wybrać. Na drugim forum, kolega podpowiedział, żeby wziąć pod uwagę Arcama SE30, który będzie w przyszłości mógł też zagrać z czymś większym. Jak to brzmi w odniesieniu do Cyrusa i Naima? :)

Jakie są aktualnie możliwości i warunki wypożyczenia u Was sprzętu?

IMG_3493-kopia.jpg

Edytowano przez Pokryvson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za duzą rozbieżność już na starcie.

Pomijając kwestie kolumn które są skrajnie różne tak samo jest w wzmacniaczu.

Moim zdaniem złoty środek to Cyrus ONE i wspomniane Dynaudio EMIT 20 albo Carina

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu w Twoim przypadku to jedyna opcja żeby nie zwariować w wyborze i zobaczyć co z czym i dlaczego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pokryvson napisał:

@Q21 U mnie układ pomieszczenia jest taki, jak na szkicu poniżej - ok 22 m2 i odległość od kolumn to ok 3,5 m.

Nie jestem w stanie wstawić więcej gratów (kolumn podłogowych) do pokoju, bo będzie mi brakować przestrzeni. To dopiero jak wybuduję dom, ale wzmacniacz chcę już docelowy wybrać. Na drugim forum, kolega podpowiedział, żeby wziąć pod uwagę Arcama SE30, który będzie w przyszłości mógł też zagrać z czymś większym. Jak to brzmi w odniesieniu do Cyrusa i Naima? :)

Jakie są aktualnie możliwości i warunki wypożyczenia u Was sprzętu?

IMG_3493-kopia.jpg

Napisz do nas w sprawie wypożyczenia sprzętu wszystko wytłumaczę jak to wygląda. 

Odnośnie Arcam sa30 jest to cieplejszy charakter brzmienia względem Cyrusa i Naima ale  jest nieco mniej dynamiczne. W mojej ocenie w podobnej kategorii cenowej masz Moon ace, który będzie rozwiązaniem wszystkich problemów. Napisz do mnie, postaram się o dobrą cenę dla forumowicza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na pierwszym odsłuchu, poświęciłem na to trochę czasu i krótko napiszę o wzmacniaczach. Może się komuś przyda. Przede wszystkim nie sądziłem, że pomiędzy każdym wzmacniaczem będzie aż tak duża różnica w brzmieniu. Dla laików - ten sam utwór może brzmieć całkiem inaczej.

Nr 1. Moon Ace - dźwięk jest kompletny, przestrzenny, głęboki i ma w sobie to coś, tę magię, mnie oczarował i wywołał uśmiech (!).

Nr. 2. Naim Atom - też wysoka półka, minimalnie mniej średnicy niż w Moon Ace, nie ma tyle samo przestrzeni w dźwięku. Ma troszkę bardziej podbite basy. Nie znaczy to, że ma więcej basu od Moona. Po prostu delikatnie bardziej się ten bas wybija.

Nr. 3. Arcam SA30 - nie wiem co o nim napisać, niby wysoka półka ale mnie nie oczarował. Jest trochę ciepły w brzmieniu, mniej detaliczny od dwóch poprzednich, chyba równo gra z góry na dół, nie wyróżnia żadnego pasma. Dla mnie bez emocji.

Nr. 4. Cyrus One Cast - rozczarowanie, ale chyba miał mocnych rywali. Jest ciepły, ale totalnie w mojej ocenie nie dynamiczny i nie detaliczny.

Na koniec wisienka na torcie - Primare I35, trochę wyższa półka cenowa. Brzmiał chyba (bardzo krótko słuchałem) lepiej od Moona.

Edytowano przez Pokryvson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jaśniejsze i bardziej detaliczne ale z przyjemnym basem. Jak wrzuciłem utwór Pata Metheny 'You are' z jego najnowszego albumu, to np. Cyrus totalnie się pogubił. Tam jest tak gęsto od instrumentów w pewnym momencie, że wszystko zlewało się w jedną całość. Natomiast monitory Kef LS50 brzmiały znowu najcieplej ze wszystkich, które do tej pory słuchałem (chociaż na tym nie poprzestanę), więc jakoś na pewno to brzmienie ocieplę. Ciekaw jestem jeszcze Primare I15 Prisma !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pokryvson napisał:

Byłem dziś na pierwszym odsłuchu, poświęciłem na to trochę czasu i krótko napiszę o wzmacniaczach. Może się komuś przyda. Przede wszystkim nie sądziłem, że pomiędzy każdym wzmacniaczem będzie aż tak duża różnica w brzmieniu. Dla laików - ten sam utwór może brzmieć całkiem inaczej.

Nr 1. Moon Ace - dźwięk jest kompletny, przestrzenny, głęboki i ma w sobie to coś, tę magię, mnie oczarował i wywołał uśmiech (!).

Nr. 2. Naim Atom - też wysoka półka, minimalnie mniej średnicy niż w Moon Ace, nie ma tyle samo przestrzeni w dźwięku. Ma troszkę bardziej podbite basy. Nie znaczy to, że ma więcej basu od Moona. Po prostu delikatnie bardziej się ten bas wybija.

Nr. 3. Arcam SA30 - nie wiem co o nim napisać, niby wysoka półka ale mnie nie oczarował. Jest trochę ciepły w brzmieniu, mniej detaliczny od dwóch poprzednich, chyba równo gra z góry na dół, nie wyróżnia żadnego pasma. Dla mnie bez emocji.

Nr. 4. Cyrus One Cast - rozczarowanie, ale chyba miał mocnych rywali. Jest ciepły, ale totalnie w mojej ocenie nie dynamiczny i nie detaliczny.

Na koniec wisienka na torcie - Primare I35, trochę wyższa półka cenowa. Brzmiał chyba (bardzo krótko słuchałem) lepiej od Moona.

Primare i35 to także bardzo dobry wzmacniacz o większej szczegółowości niż Moon ace ale pytanie czy na dłuższą metę nie byłby zbyt męczący przekaz. Najlepiej byłoby wypożyczyć oba wzmacniacze i porównać na spokojnie w warunkach domowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2020 o 10:15, Pokryvson napisał:

Cześć!

Kupuję na dniach sprzęt stereo głównie do streamingu. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o poradę, co z wybranych przeze mnie sprzętów warto ze sobą zestawić, posłuchać, Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire bo opcji jest mnóstwo. Oprócz dźwięku, równie (!) ważny jest dla mnie design (tak już mam), stąd wybór po części dlatego padł na kilka konkretnych modeli wzmacniaczy i przede wszystkim monitorów.

1. Muzyka: głównie jazz, muzyka filmowa, rzadko dobry rock (ale też Phil Collins:)

2. Pomieszczenie: otwarty salon z aneksem 4,2 m x 6 m

3. Oczekiwania: nie wypowiem się w sposób merytoryczny -> przyjemny bas, szczegółowe, raczej nie ostre brzmienie, dynamiczne i nie ospałe!

4. Wzmacniacz: co powiecie na temat Bluesound Powernode i2, Naim Unity Audio, Cyrus one Cast, itp? A może Rotel a14, Hegel H90? Może coś jeszcze? Oczywiście można poczytać na temat każdego z tych wzmacniaczy osobne opinie, ale jakby te konkretne modele zestawić ze sobą do kupy? Chciałbym podłączyć je pod TV przez HDMI, rozumiem, że Hegei i Rotel wymagają jakiegoś dodatkowego urządzenia?

5. Monitory, tutaj liczy się wspomniany design, więc zostają: Pylon Audio Diamond Monitor, Dynaudio Emit 20, Elac Carina BS 243.4, B&W 606, KEF LS50. Tutaj też na temat każdych monitorów można poczytać osobne komentarze, a czy kotoś może podzielić się swoimi wrażeniami z porównań pomiędzy w/w?

 

Dzięki! Marcin

 O innych się nie wypowiem bo nie znam 🙂. Z tym, że do takiego pomieszczenia możesz śmiało wstawiać coś większego niż podstawki. 

Edytowano przez aquiles grace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2020 o 08:25, S4Home napisał:

W dzisiejszych czasach fajnie. Ale za 3-4 lata bedziesz sobie pluł w brode. Bo raz że urządzenia all in one tracą znacznie więcej na wartości a dwa że z reguły NIE ZAWSZE, grają jednak gorzej.

Do TV? Proszę cie. To nie źródło dźwięku. Prosty DAC i masz sprawę załatwioną.

W mojej ocenie gałąź urządzeń all-in-one musi rozwijać, jakość ich brzmienia też. Trzeba tutaj przeanalizować jak było 5 lat temu a jak jest dziś.. Zmieniło się dużo. Inna rzecz, że ostatnią rzeczą, jaką JA chciałbym mieć to stos gratów pod TV. Lata 90te. Myślę, że ludzi podobnie myślących jest dużo. Jednocześnie bardzo przywiązuję uwagę do jakości brzmienia i trzeba znaleźć złoty środek.

Odnośnie moich ostatnich odsłuchów, bardzo pozytywnie zaskoczony jestem brzmieniem Hegla Rost razem z Elac Carina BS 243.4. Bardzo dobrze kontrolowane brzmienie, nisko schodzący bas, dźwięk dokładny, jeszcze nie jest do końca przejrzysty/jest delikatnie suchy ale podobno kolumny nie są jeszcze porządnie wygrzane.

Cena Hegla Rost jest dwa razy niższa niż Moona ACE, ale brzmienie moim zdaniem nie jest na niekorzyść więcej niż 5-10%.

Edytowano przez Pokryvson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Różnica" w jakości brzmienia tzw. czystych wzmacniaczy, a amplitunerów czy all-in-one, to wydumany spór. Do tego zupełnie oderwany od realiów technicznych. Szkoda zaprzątać sobie tym głowę. Mam wrażenie, że legendę - "czysty" wzmacniacz ZAWSZE zagra lepiej niż amplituner - wymyślili sprzedawcy, a środowisko tak bezkrytycznie to łyknęło, że stało się prawdą objawioną;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kraft napisał:

Mam wrażenie, że legendę - "czysty" wzmacniacz ZAWSZE zagra lepiej niż amplituner - wymyślili sprzedawcy, a środowisko tak bezkrytycznie to łyknęło, że stało się prawdą objawioną;)

To pewnie przy założeniu, że cały budżet przeznaczony na amplituner przeznaczasz na "czysty" wzmacniacz, a źródło dokupujesz za dodatkowe środki. System dzielony to dublowanie wielu komponentów, więc dla zachowania tej samej jakości to zasadniczo musi być droższe. Jak Ci ktoś jeszcze RCA za 500 zł wciśnie to już w ogóle robi się drogo, a niekoniecznie lepiej.

Generalnie, nie licząc rynku suplementów diety, to nie z znam branży, gdzie jest więcej bullshit-u niż w Audio ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcinc napisał:

System dzielony to dublowanie wielu komponentów, więc dla zachowania tej samej jakości to zasadniczo musi być droższe. Jak Ci ktoś jeszcze RCA za 500 zł wciśnie to już w ogóle robi się drogo, a niekoniecznie lepiej.

Producenci all-in-one też potrafią zawyżać ceny. Niekoniecznie taki system wychodzi taniej niż porównywalny klasyczny. Chodzi o to, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, a nie kierować się nadrzędną zasadą "wzmacniacz ZAWSZE zagra lepiej".

6 godzin temu, marcinc napisał:

Generalnie, nie licząc rynku suplementów diety, to nie z znam branży, gdzie jest więcej bullshit-u niż w Audio ;)

A kremy przeciwzmarszczkowe?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2020 o 09:21, Felix1 napisał:

przydatne dla żon i dzieci ;)

To ile Ty masz tych żon 😲? A ja nie do końca zgodzę się z tym co pisze kolega @Kraft. Gdyby rzeczywiście było tak, że wszystkie urządzenia grają tak samo to u mnie na półce nie stałby wzmacniacz i amplituner AV, tylko sam amp. Trudno oczekiwać, że 2 urządzenia oferujące różna funkcjonalność a będące w sprzedaży w podobnej cenie dawały te samą jakość. Jak już niejedna osoba zauważyła nie może być tak, że amplituner stereo naszpikwany niewiadomo czym zagra tak samo jak wzmacniacz stereo, który poza wzmocniem sygnału nie oferuje nic. Nie wspomnę już, że duża część tych amplitunerow budowana jest na bazie urządzeń AV. Inna sprawa są wzmacniacze sieciowe, które budowane są na bazie tradycyjnych wzmacniaczy a dokładane są do nich funkcje sieciowe. Pomijam to czy ich cena jest adekwatna do funkcjonalności czy nie 🙂. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...