Skocz do zawartości

STEREO DO 2000zł


AudioSzymon

Recommended Posts

Cześć!

Planuje zakup zestawu stereo do 2000zł, którego źródłem będzie podłączony do komputera chord mojo. Zastanawiam się nad wyborem aktywnych kolumn podstawkowych lub zestawu pasywnego ze wzmacniaczem. W obu przypadkach, chciałbym wykorzystać MOJO jako dac. Spotkaliście się już z takim doborem? Możecie coś polecić?

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? - 1500-2000zł.
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. - Nowy
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy. - Stereo
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący - Chord Mojo
5) Jaka jest powierzchnia pokoju? ~ pokój prostokąt 3x4m adoptowany pod odłsuch
6) Jakiej muzyki słuchamy - głównie elektroniczna: (Inbetween- Conrank, Blood // Water- Grandson, I need a doctor - Martin Vide), czasem rock: Pink Floyd, te klimaty.
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? - Jednorazowy zakup na conajmniej 3 lata.
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony. - Pilot do zdalnego sterowania (opcjonalnie), podłączony do wyjścia 3V liniowego jack 3.5mm z chord mojo.

Z góry dziękuję,
AudioSzymon

Edytowano przez AudioSzymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednogłośnie stwierdziliście, żebym wybrał monitory i tak zrobię. Kolejny krok - które będą odpowiednie dla mnie? Zależy mi szczególnie na przyjemności z odsłuchu. Brzmie nastawione na fun, niż na profesjonalny odsłuch, to coś dla mnie. Skupiam się na szczegółowej górze i dobrej dynamice. Wokal niedominujący, ale wyraźny i czysty. Bas - nie może być go za dużo. Lepiej, żeby zszedł niżej, niż uderzył mocniej ;)Mile widziana regulacja niskich i wysokich tonów. 

Oczywiście biorę pod uwagę, Wasze wcześniejsze propozycję, oraz podsyłam szkic pokoju, wraz z planowanym ustawieniem głośników. 


System Audio Saxo 7 Active mnie nie przekonuje. Klipsch r51pm lepiej się prezentuje.
Co sądzicie o Yamaha HS5?

Legenda: 
ZIELONY - szafa pod sufit
GRANATOWY - łóżko/kanapa
ZÓŁTY - biórko
BŁĘKITNY - wgłębienie z parapetem i oknami

pokoj.svg

Edytowano przez AudioSzymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż w systemy do tego przystosowane. Żadne Klipspche czy SA

Zaglądnij do takich sklepów. Zaznaczam że nie znam i nie mam nic z nimi kontaktu. Pierwsze linki z googla

https://audiostacja.pl/katalog/monitory-odsluchowe/monitory-aktywne-bliskiego-pola/

https://muzyczny.pl/135510g_Sprzet-studyjny-Homerecording-Monitory-studyjne.html

https://sklep-muzyczny.com.pl/c/141/monitory-aktywne-monitory-studyjne-studio-i-rejestracja-dzwieku-.html

Wybierz tam gdzie pozwolą Ci testować je w domu i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z zamówieniem na testy!
Nie brałem pod uwage klipsche ani SA, bo wypowiedzi wyglądały jak zwykła reklama. 

Zamówiem FOCAL ALPHA 50 na testy. Zostną u mnie, jeśli spodobają mi się. inaczej odsyłam w ciągu 14 dni i zamawiam kolejne. Dam znać z moich odczuć, gdy już się pojawią.

Kolejne, które mam ochote posłuchać to Yamaha HS5 oraz Adam Audio T7V.

Edytowano przez AudioSzymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update?

-24h od odsłuchu: Jak to głośniki, dopóki dobrze ich się nie ustawi, nie grają. Pomiary tymczasowego stanowiska zostały zrobione, monitory stoją na boston BS-050-BK. Korzystałem przy adaptacji pokoju ze złotej proporcji odległości głośników od ścian (linkuje źródło: http://www.cardas.com/room_setup_golden_ratio.php). Okazuje się, że 5-calowe głośniki są w sam raz do pomieszczenia o wymiarach 3.1x3.7m, ponieważ regulator wysokich tonów, początkowo pozostał w pozycji zerowej. Z racji, że mieszkam w bloku bas z góry zmniejszam conajmniej o 1.5db, a nadal jest on potężny, detaliczny i pod kontrolą. Oczywiście nie uniknąłem fal stojących - z nimi rozprawię się za pomocą pułapek i paneli akustycznych. Co do środka: wypełnia on całą przestrzeń pomiędzy głośnikami oraz delikatnie poza nimi. Stwarza to wrażenie bardzo wyraźnej sceny-mgły, w której poruszają się dźwięki - Fajne! (pierwszy raz doświadczam odsłuchu z monitorów studyjnych). Stereofonia i izolacja dźwięków jest zaskakująca - wreszcze słychać aranżacje instrumentów w płynną całość, a nie przerywany spektakl. Góra: Nie za ostra - słodka (zasługa mojo) wysokie dźwięki nie biją w uszy, są przyjemnie syczące, piskliwe, czy też oscylują na naprawdę wysokich partiach. Jest ich sporo i początkowo, wydawać się może, że wszystko brzmi za wysoko, ale w dobrej odległości od głośników i przy dokładnym wsłuchaniu się, okazuje się, że to nie zniekrztałcenia, a kolejne dźwięki, którch trzeba nauczyć się odbierać i rozróźniać. Brzmienie ogólnie trafia w bardzo przyjemną dla ucha tonację, czego nie spodziewałem się po sprzęcie przeznaczonym dla twórców, dla których liczą się detale i ogólne wyrównanie, bez podkolorowań, na rzecz oryginalnej reprodukcji dźwięku. Słychać delikatną suchość i neutralność, ale wystarczy delikatnie przekręcić gałki od korektorów w satysfakcjonującą nas strone (dla mnie ~ +0,5db na górze i ~ -1,5db na dole), aby doświadczyć brzminia zblirzonego do sektoru hifi.

 

Odtwarzałem pliki różnej gęstości w foobar(asio), youtube, tidal oraz pliki dsd. 

Edytowano przez AudioSzymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...