Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu z aneksem


Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałem się do was zwrócić z prośbą o pomoc w doborze systemu audio do kina domowego w salonie z aneksem. Rozkład pokoju będzie wyglądał mniej więcej tak jak na załączonym pliku. Obraz będzie rzucany na ekran bezpośrednio przed drzwiami balkonowymi, więc nie będzie żadnej konsolki pod ekranem. Mam w związku z tym kilka pytań:


* nie wiem jak rozwiązać sprawę z głośnikiem centralnym, skoro nie będzie konsoli pod ekranem

* nie wiem również, czy lepiej pójść w kolumny podłogowe, czy podwieszane monitory (chodzi mi o to czy różnica jakości będzie aż tak bardzo na korzyść kolumn podłogowych, czy być może nie będzie aż tak źle i można zaoszczędzić trochę miejsca podwieszając monitory)

* na jakiej wysokości i gdzie powinny być rozstawione tylne głośniki (w jakiej odległości od ściany i kanapy)
* jaki amplituner najlepiej do tego?

Sam salon ma ok. 13m2, całość (z aneksem) około 23m2. Wysokość pomieszczenia to 2,50m

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Pozdrawiam

salon_koncepcja.pdf

Edytowano przez Tomasz Wesołowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominałeś wcześniej, że w takim układzie pomieszczenia najlepsze byłyby monitory i podwieszany głośnik centralny? Co byś zaproponował w takiej konfiguracji?

Rozważam również rozszerzenie budżetu, jeśli zestaw będzie tego wart

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Edytowano przez Tomasz Wesołowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko budzet nam troche pokrzyzowa szyki.

Ale może udało by się z front Monitor audio bronze 2, tyły FX, Center Bronze i sub Magnat albo Heco Aurora sub. Do tego Denon X2600 albo nadal wspomniana Yamaha.

Jak masz dokładać to tylko do lepszego suba. Te monitory zagraja swobodnie i bardzo przestrzennie w tych 13 metrach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...