Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam słuchawki AKG K240 Studio które kupiłem kilka dobrych lat temu ale od początku grały bardzo cicho więc postanowiłem kupić do nich wzmacniacz słuchawkowy. Po podpięciu sprzętu jest różnica w głośności ale przyznam że jakość nie powala, spodziewałem się czegoś lepszego(prawie 0 basu, scena też średnia, jedynie bardzo czysty wokal). Jak podpinam słuchawki bose soundlink kablem to grają lepiej od AKG ale to też nie jest najlepsza jakość audio. Zastanawia mnie czy coś źle podłączyłem albo może trzeba skonfigurować coś w systemie Windows po podpięciu zewnętrznego daca. Czy da się całkowicie wyłączyć DAC na płycie głównej tak aby dźwięk cyfrowy wpadał do zewnętrznego DACa bezpośrednio ? Aktualnie jak wyłącze opcje DAC w urządzeniu Topping to dźwięk gra cały czas, tak jakby Topping robił tylko za wzmacniacz i może dlatego jakość dźwięku jest średnia. Urządzenie mam podpięte bezpośrednio kablem usb.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie trochę zastanawia to jak podłączyłeś tego DAC-a aby użyć go tylko jak wzmacniacz słuchawkowy ? Chyba nie podłączyłeś go pod jego wyjście analogowe ? Jeśli masz go podłączonego kablem USB, powinien być również podłączony do niego zasilacz. Następnie powinieneś zadbać o to aby sygnał USB nie przechodził przez mikser systemowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...