Skocz do zawartości

Zestaw stereo - CXA80 lub Audiolab 6000a, jakie kolumny?


barher

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chcę złożyć zestaw stereo oparty na jednym ze wspomnianych w tytule wzmacniaczy. O ile sugestii co do kolumn jest tyle co użytkowników forum, to chciałbym zadać to pytanie w kontekście pomieszczenia, w którym zestaw się znajdzie. 

Kolumny ustawione po lewej i prawej stronie TV. Pierwszy wybór padł na Pylon Diamond 25, ale nie jestem pewien czy będą miały one wystarczająco dużo przestrzeni z tyłu i po bokach. biorąc pod uwagę, że przód kanapy oddalony jest ok 2m (więc uszy powiedzmy 2,3m) (można to jeszcze troszkę odsunąć, te 20cm), to kolumny mógłbym pewnie odsunąć od ściany o ~30cm licząc od tyłu kolumny. Przemeblowanie/odsunięcie bardziej kanapy nie wchodzi w grę.

Oczywiście, wypożycz, odsłuchaj. Chciałbym jednak najpierw poteoretyzować żeby przynajmniej wykluczyć pewne kombinacje i rzeczywiście wypożyczyć i odsłuchać, ale już z mniejszego zbioru kolumn. Inny trop to Fyne Audio F502 lub Tannoy Revolution XT 8F

Słucham w zasadzie wszystkiego poza rap/dance/pop/techno, z naciskiem na metal, jazz czy muzykę gitarową (sam gram na gitarze). Chcę stremować muzykę z tidala lub innego internetowego źródła. Do audiolaba pewnie dokupiłbym od razu 6000n, do cambridge pewnie wolałbym lepsze kolumny i chwilowo lecieć przez jego DAC, w sumie, jeśli kolumny byłyby bardzo uzasadnione to tymczasowo DAC z 6000a też starczy.

Budżet to ~10000zł wliczając kable.

 

IMG_20200329_163251.jpg

plan.jpg

Edytowano przez barher
dołączyłem zdjęcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba uchodzą za muzykalne. Nie, nie słuchałem ich. Problem jest taki, że mam raczej żadne osłuchanie w wielu różnych wzmacniaczach/kolumnach, a jest ich wszystkich co najmniej kilka i większość ma zwolenników, bo mówimy w tych przedziałach cen o subiektywnym poczuciu, a nie próbie odwzorowania rzeczywistości. I te dwa uchodzą za muzykalne, choć bardziej audiolab, który zresztą to tu to tam dostaje nominacje za tą muzykalność właśnie, czy raczej to, że się nie narzuca. Innymi słowy, dobrze jest gdzieś zacząć, a ich ceny, są ok, a używanych nawet bardziej ok. Gdybym zaczał historię od "co polecicie do takich gatunków do X zł" to znalazłbym się nigdzie lub mógłbym po prostu dalej czytać forum ( co i tak robię). Z odsłuchami teraz trudniej. Musiałbym zrobić tranzyt sprzętu przez mój dom, aby uwzględnić wszystkie składowe i wtedy pewnie też nicbym nie wybrał ;] Tak więc chciałbym do nich dobrać względnie dobre kolumny, bo zapewnią mi to, że ewentualnie podmienię wzmacniacz, bo będzie to łatwiejsze. Stąd taki pułap i do tego prośba o rekomendację kolumn w kontekście akustyki pomieszczenia i gustu muzycznego.

Oczywiście, byłem w sklepie X razy kilka słuchałem to i owo. Pewne rzeczy były nie do przyjęcia (tak np kompletnie porzuciłem pomysł na amplituner yamahy). Ale jak gra tam a u mnie, to będzie co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij od tego czego słuchałes i jaki dźwięk Ci odpowiada. A muzykalność to równie szerokie pojęcie jak uroda u kobiet. Mi może podobać się Scarlett Johansson a dla Ciebie może być szczytem brzydoty. Napisz coś o swoich oczekiwaniach wtedy branża i inni użytkownicy coś na pewno doradzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab będzie deczko cieplejszy ale to nie wzór pieca (z ogniem) a Cambridge zagra mocniej, dynamiczniej.

Moim zdaniem bardzo ciekawymi konstrukcjami są wspomniane Fyne F502 i na nich bym skupił pierwszy rzut.

I oba wzmacniacze polecam. Są godne polecenia. Cambridge dodatkowo w świetnej cenie jeśli znajdziesz.

Dodam do niego jeszcze Magnat MR780 czy szczególnie pod fyne i Tannoya Marantz PM 8006.

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od preferencji. Audiolab 6000a to zdecydowanie większa funkcjonalność i cieplejszy charakter brzmienia, któremu nie można odmówić szczegółowości i przestrzenności. Cambridge Audio cxa80 to dynamiczniejsze brzmienie z większym pazurem. Masz w tym przypadku więcej góry i nieco mniej dołu. 

Wspomniane przez Ciebie Pylon Audio Diamond 25 mogą bardzo dobrze zagrać w Twoim pomieszczeniu i tutaj masz ca cxa80/81 lub Yamaha as701. Fyne Audio F502 będą za duże do tego pomieszczenia i zaleją basem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą f501 natomiast jak byś chciał Tannoy tot tutaj zostaje model xt8f, ponieważ mniejszy będzie miał z kolei niedostatki dołu. 

Z ciekawych zestawów w tej kategorii cenowej masz Magnat mr780 w połączeniu z Opera Grand Mezza dzięki czemu uzyskasz muzykalne brzmienie z bardzo szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. Vincent Sv227mk + Pylon Audio Diamond 25 to także rewelacyjny zestaw, który zagra zdecydowanie potężniej niż w połączeniu z cxa80 czy 6000a.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub wypożyczenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...