Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz, amplituner do Sansui SR-211G


Recommended Posts

Cześć,

chciałbym prosić o pomoc w skompletowaniu zestawu sprzętu. Aktualnie posiadam tylko gramofon Sansui SR-211G i potrzebuje zakupić do niego pozostałe elementy, na które chciałbym przeznaczy około 2000-3000. 

W temacie głośników zależy mi, aby była możliwość łączności BT, jednak jako dodatkowe połączenie z telefonem. mMślałem nad zestawem Bose, który mógłbym wykorzystać również do TV, np. Bose Soundbar 700 wraz z subwoofer i satelitami. Jednak jest to tylko jedna z koncepcji. 
 

Dziękuję za każdą poradę i pomoc. 
Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sounbar sobie daruj. Budżet 3000 zł to już można fajny zestaw złożyć. 

Na początek przedwzmacniacz. Bardzo dobry na początek i tani, sam mam taki z Mikołajek. 

https://m.olx.pl/oferta/nowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-in-poland-gwarancja-CID99-IDzsbBt.html#position=8&page=0

1. Jaką masz wkładkę i igłę? Podaj model i typ. 

2. Czy drapak będzie jedynym źródłem? Czy przewidujesz inne źródła, streamer, odtwarzacz CD? 

3. Jaki dźwięk lubisz? 

4. Podaj wielkość pomieszczenia. 

5. Jakiej muzyki słuchasz? 

6. Czy dopuszczasz sprzęt używany? (Najlepszy wybór w tym budżecie). 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Poczekałem trochę i budżet znacząco zwiększył się myślę, że łącznie około 10k . Jeśli będą inne ciekawe pozycje nie wiele droższe, również poproszę.

W miarę możliwości chciałbym skorzystać z systemów bezprzewodowych, ponieważ pozostałe 3 pokoje 

1. Jaką masz wkładkę i igłę? Podaj model i typ.  

Próbowalem się dodzwonić do Gruba Nuta, gdzie gramofon był oddany do serwisu, ponieważ kupiłem go z Niemiec i nie widzialem w jakim jest stanie.

2. Czy drapak będzie jedynym źródłem? Czy przewidujesz inne źródła, streamer, odtwarzacz CD? 

Nie - na pewno streamer, być może połączenie z TV. 

3. Jaki dźwięk lubisz? 

Nie będzie to specjalistyczny opis, mam nadzieję w odzwierciadlający co słyszę :)  szczegółowe, wyraziste dźwięki o ciepłym brzmieniu z delikatnie podniesionym basem.

4. Podaj wielkość pomieszczenia. 

Pokój 22.4 m2

5. Jakiej muzyki słuchasz? 

Nie ma sprezycowanych, ale najcześciej klasyczny rock na przemian z muzyką ambient i klasyczną.

6. Czy dopuszczasz sprzęt używany? (Najlepszy wybór w tym budżecie). 

Jasne, gramofon też jest używany. Jedyna obawa czy ktoś pomoże mi potwierdzić dobry stan :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...