Skocz do zawartości

Kino domowe do 10 tys.


grubsztyl

Recommended Posts

Z góry przepraszam za kolejny temat związany z wyborem kina domowego. Wiem, że takich były już setki, ale zauważyłem, że każda sytuacja jest nieco unikalna, a że ja jestem laikiem to przy okazji chciałbym zadać kilka pytań do ekspertów :)

Chciałbym kupić zestaw kina domowego 5.1 do 10 tys. (powiedzmy, że górna granica to 13 tys. więc jest trochę luzu, ale postarajmy się trzymać tej dyszki). Chciałbym mieć możliwość ewentualnej rozbudowy do 7.1 w przyszłości, ewentualnie głośników do Dolby Atmos. Nie chcę się póki co ładować od razu w więcej, ponieważ pomieszczenie znajduje się na poddaszu gdzie są dwa skosy i niewielka powierzchnia płaskiego sufitu, a więc póki co nie mam koncepcji jak podwiesić te głośniki bez większego rzeźbienia, a zgaduje że przy takim kształcie głośniki odbijające dźwięk od sufitu nie zdadzą egzaminu.

Pomieszczenie ma mniej więcej 33m2, natomiast przestrzeń którą zajmuje telewizor + kanapa to niespełna połowa tego pomieszczenia (telewizor + kanapa znajdują się po jednej połowie, a nie w środku pomieszczenia). Nie posiadam wiedzy czy ten dźwięk będzie "uciekać" na resztę pomieszczenia i jest potrzebny mocniejszy zestaw, tutaj zdaję się na waszą wiedzę.

Zestaw jest z naciskiem na oglądanie filmów (źródło bluray, Netflix, HBO GO, a więc standardowo), lecz chciałbym, żeby była zachowana chociaż poprawna możliwość słuchania muzyki, chociaż w tym przedziale cenowym nie powinno być z tym problemu. W związku z tym streaming muzyki przez WiFi (Spotify etc.) bardzo mile widziany.

Im więcej czytam recenzji różnych wzmacniaczy i kolumn tym mniej wiem. Sparowanie zestawu głośników i wzmacniacza w ogóle przekraczają moje możliwości, a nie chcę kupować jakiegoś gotowego gniota z sieciowego sklepu. Czytałem sporo rzeczy na amerykańskim portalu whathifi, ale dziwnym trafem rankingi tam wygrywa głównie Denon, który jakoś w rozmowach na forach przewija się dosyć rzadko w przeciwieństwie do np. Onkyo.. a więc zgłupiałem

Edytowano przez grubsztyl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Onkyo model 696 jest tańsze niż Denon avr-3600h w Polsce. A im produkt tańszy a tym lepszy...haha
A tak szczerze to sam mam Denona i jest ok. Kup Denon 4500h i do tego set kolumn Monitor Audio Bronze lub Heco Aurora i powinno starczy z na suba i kable jeszcze. Jeśli chodzi o tą przestrzeń za TV, spokojnie dasz radę to jakość wygłuszyć aby efektu kościoła nie było. Kolumny też potrzebują przestrzeni i aby oddychać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Denon 4500h z tego co widzę kosztuję 5.5k. Heco Aurora wychodzi z subem jednak trochę za drogo. Monitor Audio Bronze ma niezłe recenzje, ale są to kolumny z 2015 roku - nie ma to chyba jakiegoś większego znaczenia?

A więc Denon 4500h + Monitor Audio Bronze Centre + Bronze 5 + Bronze 1, do tego sub powiedzmy Monitor MRW-10 do zestawu? Czy to będzie dobry zestaw? Przyznam, że trochę wychodzi przy górnej granicy cenowej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyły

https://m.ceneo.pl/69043341;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjwsYb0BRCOARIsAHbLPhEXagRY3IsOBtVAWV7WvmpXPjeqIa9NpeBdX2dR1jQEhl-K3lwzHSUaAikXEALw_wcB#tab=click

4x Jako surroundy 2tyś

Jeśli masz kanapę blisko ściany weź sobie 2x te bipole na tył zamiast 2x r51m

https://m.ceneo.pl/69003852;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjwsYb0BRCOARIsAHbLPhE7s5uk6mMAdjaAQAsPYYn2MUiakcDbNK1sysjusM3U6qYWQCDmEiUaAo-sEALw_wcB#tab=click

Wyjdzie 2400 zamiast 2 tyś za surroundy. Pamiętaj nie kupuj dipolarnych nie nadają się do zestawu z Atmos

Przód

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/kolumny-audio/r-34-c?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwsYb0BRCOARIsAHbLPhHDnHs4e_LMW4mZWnW8pSBle7xdAXk2J6dNPYUEVHBucXC_a9PryLIaAlvbEALw_wcB

https://www.q21.pl/klipsch-r-820f.html

3200 zł kolumny i central.

Suba i ampli sobie sam dobierz, jednak nie polecam przepłacać wystarczy do filmów np. Denon x 3600h itak ci okroi o kilka -db podczas kalibracji a jak będziesz chciał pozbyć się dachu przy słuchaniu muzyki dokupisz kiedyś wzmacniacz

Nie patrz że są to reference nie najnowsze rp bo grają bardzo podobnie a za rp zapłacisz 5- 7tyś. więcej

 

 

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś porównanie do Monitor Audio Bronze??

 

Powiem szczerze, że jestem coraz bardziej zagubiony. Ciężko mi się zmieścić w swoim zamierzonym przedziale cenowym i mam dylemat - wziąć tańsze głośniki kosztem droższego amplitunera czy na odwrót. 

Zamiast Bronze 1 wziąłem FX, do tego subwoofer Monitor Audio Bronze W10. A więc przykładowy zestaw 5.1 to byłby:

Monitor Audio Bronze Centre + Bronze 5 + Bronze FX + subwoofer W10 i w sumie zostaje bardzo niewiele na amplituner. Może ten subwoofer wziąć tańszy? W tym zestawie żebym się zmieścił w 13 tys (a planowałem 10, ech) to musiałbym brać 2600H... Co poradzicie?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zdecydować czy myzyka to Twój zestaw czy filmy to to co poleciłem sprawdzić ,klipsch daje lepsze efekty w filmach. Moje prywatne zdanie.

Jak bym dobierał dla siebie na twoim metrażu wziął bym ten subwoofer

https://www.q21.pl/klipsch-r-112sw-czarny.html

2tyś. I demonic 3600h lub yamahe do 4 tyś jak dla mnie onkyo jest za ostry do klipschy

Zestaw 7.1 11200zł - 11600 w zależności czy weźniesz monopole czy bipole, jeszcze za 1200-1400 możesz dokupić 2x atmos

Jedź sobie posłuchaj gdzieś tych bronzy I tych klipschy w muzyce I w filmach, wtedy będziesz wiedział

Sprawdź sobie jeszcze bronze BR5
 

Edytowano przez RoRo
o
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci da Denon X4500/4600?

Lepiej wybrać X3600 a dołożyć ewentualnie do końcowki mocy. Zagra to wtedy lepiej niż 8500.

Druga opcja to dokładnie taka sama z Onkyo 696 czy Yamaha 685.

Taki wzmacniacz raz że odciąży fronty i nada więcej dynamiki tyłom a dwa że bez problemu pokona droższego odpowiednika.

Do tego set 5.1 Heco Aurroa 700 albo Monitor audio Bronze 6. W zależności jaka  końcówka była by zastosowana.

W niektórych systemach lepiej zasotsowac cieplejsze , głębsze Heco a w drugich jaśniejsze Monitor Audio.

Zapraszam po porady i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

Ale co Ci da Denon X4500/4600?

Lepiej wybrać X3600 a dołożyć ewentualnie do końcowki mocy. Zagra to wtedy lepiej niż 8500.

Druga opcja to dokładnie taka sama z Onkyo 696 czy Yamaha 685.

Taki wzmacniacz raz że odciąży fronty i nada więcej dynamiki tyłom a dwa że bez problemu pokona droższego odpowiednika.

Do tego set 5.1 Heco Aurroa 700 albo Monitor audio Bronze 6. W zależności jaka  końcówka była by zastosowana.

W niektórych systemach lepiej zasotsowac cieplejsze , głębsze Heco a w drugich jaśniejsze Monitor Audio.

Zapraszam po porady i wyceny.

S4home home składałem u was zestaw z oberonów, ale niestety nawet vocal-a nie znalazłem😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te całe doradzanie ci pomoże, ale jak dla mnie wyłania się jakiś mały zarys z wypowiedzi kolegów, z którym wypadałoby się zgodzić. I tak w kolumnach masz trzy pewniaki Heco Aurora, Monitor Audio Bronze i Klipsch ja do tego dołożyłbym Polk Audio Signature . To chyba najciekawsze propozycje jeśli chcesz zmieścić się w takim budżecie. Z ampli pewniakiem byłby Denon AVR-X3600H, Onkyo TX-NR696 a jak możesz dołożyć to Onkyo TX-RZ840. Nikt tu nie wspomniał jeszcze o jednym amplitunerze, który powinien być na tej liście tj. Marantz SR5014.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Nie wiem czy te całe doradzanie ci pomoże, ale jak dla mnie wyłania się jakiś mały zarys z wypowiedzi kolegów, z którym wypadałoby się zgodzić. I tak w kolumnach masz trzy pewniaki Heco Aurora, Monitor Audio Bronze i Klipsch ja do tego dołożyłbym Polk Audio Signature . To chyba najciekawsze propozycje jeśli chcesz zmieścić się w takim budżecie. Z ampli pewniakiem byłby Denon AVR-X3600H, Onkyo TX-NR696 a jak możesz dołożyć to Onkyo TX-RZ840. Nikt tu nie wspomniał jeszcze o jednym amplitunerze, który powinien być na tej liście tj. Marantz SR5014.

Bardzo pomaga, na bieżąco sprawdzam wszystkie kolumny i amplitunery ;)

Jestem prawie że zdecydowany na Denona X3600H. Mam już stereo i mam sentyment do Denonów.

Co do kolumn to również prawie że BYŁEM zdecydowany na Monitor Audio Bronze, ale miało być 5, a teraz się zastanawiam jeszcze nad 6... problem z tym, że z 6 się nie zmieszczę w budżecie, bo miało być 10tys, podciągnąłem do 13 i kompletnie zapomniałem, że jeszcze muszę w to wliczyć koszt kabli i cały plan mi się sypie, bo 13 tys już jest nieprzekraczalne. I jeszcze taka głupia sprawa, bo szerokość półki pod telewizorem to 44 cm, a głośnik centralny ma 46 cm.. więc się nie zmieści. Więc albo będę rzeźbić w szafce, albo jednak wybiorę inny zestaw głośników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grubsztyl napisał:

Bardzo pomaga, na bieżąco sprawdzam wszystkie kolumny i amplitunery ;)

Jestem prawie że zdecydowany na Denona X3600H. Mam już stereo i mam sentyment do Denonów.

Co do kolumn to również prawie że BYŁEM zdecydowany na Monitor Audio Bronze, ale miało być 5, a teraz się zastanawiam jeszcze nad 6... problem z tym, że z 6 się nie zmieszczę w budżecie, bo miało być 10tys, podciągnąłem do 13 i kompletnie zapomniałem, że jeszcze muszę w to wliczyć koszt kabli i cały plan mi się sypie, bo 13 tys już jest nieprzekraczalne. I jeszcze taka głupia sprawa, bo szerokość półki pod telewizorem to 44 cm, a głośnik centralny ma 46 cm.. więc się nie zmieści. Więc albo będę rzeźbić w szafce, albo jednak wybiorę inny zestaw głośników. 

Do tego odtwarzacz blu Ray sam się mocno zastanawiam to wszystko wychodzi 16- 18 tyś. Nawet z kolumnami podstawkowymi do mniejszych pomieszczeń, nie chcę tyle wydawać do pokoju 14,5m2, może jak bym miał salon to by się opłacało. Sory że ci się w temat wcinam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2020 o 08:25, grubsztyl napisał:

Czytałem sporo rzeczy na amerykańskim portalu whathifi, ale dziwnym trafem rankingi tam wygrywa głównie Denon, który jakoś w rozmowach na forach przewija się dosyć rzadko w przeciwieństwie do np. Onkyo.. a więc zgłupiałem

Na zachodzie Denony są bardzo popularne, a o Onkyo prawie w ogóle sie nie słyszy. Skąd to sie bierze? ;) W tu na forum już utarta, nudna i ta sama śpiewka "Do kina to tylko Onkyo, Denon gra zbyt mdło" :)

Co do zestawu Denon x4500 + set MA to spokojnie zmieścisz się w 10k :) podpowiem Ci, Denona powinieneś wyrwać w cenie jego nazwy, no chyba, że kryzys i szalejące EUR cos namieszało. Set MA Brozne 6 poniżej 5k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Anubarak napisał:

Na zachodzie Denony są bardzo popularne, a o Onkyo prawie w ogóle sie nie słyszy. Skąd to sie bierze? ;) W tu na forum już utarta, nudna i ta sama śpiewka "Do kina to tylko Onkyo, Denon gra zbyt mdło" :)

Co do zestawu Denon x4500 + set MA to spokojnie zmieścisz się w 10k :) podpowiem Ci, Denona powinieneś wyrwać w cenie jego nazwy, no chyba, że kryzys i szalejące EUR cos namieszało. Set MA Brozne 6 poniżej 5k

Finalnie zdecydowałem się na x3600 i do tego MA Bronze 6, centralny, FX i subwoofer W10. Wraz z kablami udało się zmieścić w 13 tys. Już przyklepane.

Czytałem o x4500 ale zdecydowałem, że i tak nie wykorzystam jego możliwości... nie planuję też bardzo rozbudowywać tego zestawu ponad 5.1 skoro są głośniki FX. Rodzina bardzo nie lubi kabli i udziwnień, a więc te głośniki naścienne będą najbardziej "subtelne"

Miało być prosto i solidnie. Myślę, że zdecydowałem dobrze :) A faktycznie to dowiemy się dopiero po montażu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się zakończyć na zestawie 5.1 to jasne X3600 w zupełności wystarczy, będziesz z całości zadowolony, daj znać jak zestaw gra po montażu  Powodzenia i udanych seansów
Fajnie fajnie.. ale jednak zamiast tego x3600 wolałbym nawet model starszy ale wyższy czyli x4400h. Mi osobiście o wygląd chodzi. Jeśli chodzi o możliwości to byś wykorzystał na bank, bo w kd mocy nigdy nie jest mało. Czemu od SVS czy Velodyne nie brałeś tak z ciekawości się zapytuje już teraz? No super by było podsumować temat, co się podoba co nie i jak to gra generalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2020 o 19:17, BaliGdynia napisał:
Dnia 1.04.2020 o 16:17, Anubarak napisał:

 

Jeśli chodzi o możliwości to byś wykorzystał na bank, bo w kd mocy nigdy nie jest mało

W KD mocy jest zawsze za dużo i zawsze przy kalibracji amplituner zabiera te 12 aż do 20 db. Szczególnie na subwooferach potrafi prawie połowę mocy zabrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...