Skocz do zawartości

Kd atmos 5.2.4 lub 7.2.4


Tvmania

Recommended Posts

Witam Panowie jestem nowy na forum cchce zrobić kd atmos duży filmów z płyt 4k,sporo muzyki techno, minimal, house, progresive I dużo grania na ps4/ps5. Powiem tak mieszkanie nowe odbieram 30.04.2021 wiec dokładnie za rok bo się buduje, ale projket już mam od developera. Byłem na odsłuchu głośników w planeta dźwięku Warszawie I takie odsluchiwalem 

Dali optico 6

Monitor audio Silver 300

Klipsich rp 6000 I to tyle najbardziej spodobały mi się monitorki grało to z ampli onkyo rz840 Ale chce spróbować jeszcze innych glosnikow pylon, kef, heco, oraz spróbować ampli denon 4500 lub 6400 wygladowo najbardziej podoba mi się ampli denon 

Suby jakie słuchałem to rel 7 oraz svs sb2000 I tu króluje sb2000 szybkie zejście mocne uderzenie nie dudniu dokladny nas efekt Wow wszystko musi być kolor white piano. 

Tv będzie Sony xg9505 85 lub xg8596 85 .

Na zestaw mam 45 tys pomóżcie co wybrać I w którym spokoju atmos zrobić tylko blagam was nie mowice że się nie da zrobić bo atmos słyszałem I jest bajka przestrzeń I dźwięk.  Przesyłam projekt mieszkania I dodam że moja mama projektoje wnętrze mieszkań może coś zmienić. 

Screenshot_20200330-133846_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony to 9505 72" lub 85" zdecydowanie 10000lepszy niż 8505. Denon 4500 już jest ok ale jeśli stać na 6500 to bież ten model ze względu na moc której nigdy nie jest mało.
Onkyo+Klipsch seria RP to dobre połączenie
Denon + Monitor Audio lub Heco też będzie super.
Suby to SvS dobry wybór. Brał bym 2x sb2000 lub większe 3000 ale na bank dwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BaliGdynia napisał:

Sony to 9505 72" lub 85" zdecydowanie 10000lepszy niż 8505. Denon 4500 już jest ok ale jeśli stać na 6500 to bież ten model ze względu na moc której nigdy nie jest mało.
Onkyo+Klipsch seria RP to dobre połączenie
Denon + Monitor Audio lub Heco też będzie super.
Suby to SvS dobry wybór. Brał bym 2x sb2000 lub większe 3000 ale na bank dwa

Ok bali denek 6500 to juz kocur mogę to dostac za 10 tyś nowke Ale gdzie kino założyć w którym pokoju będzie najlepiej I jaki atmos 5.2.4 czy 7.2.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na siłę nie ma co wstawiać kolumn lepiej czasami mniej a mieć efekt niż przerost formy nad treścią robić. Kiedyś sam miałem 7.1 nie powiem fajna sprawa ale polskie wydania bo to zazwyczaj 5.1 DTShdma, najlepiej 4k uhd płyty sprowadzać tam zazwyczaj na każdej płycie jest Atmos i coraz częściej Dolby Vision.
Tak Denon 6500h to już kot jest, po nim tylko flagowiec 8500h

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BaliGdynia napisał:

Wiesz na siłę nie ma co wstawiać kolumn lepiej czasami mniej a mieć efekt niż przerost formy nad treścią robić. Kiedyś sam miałem 7.1 nie powiem fajna sprawa ale polskie wydania bo to zazwyczaj 5.1 DTShdma, najlepiej 4k uhd płyty sprowadzać tam zazwyczaj na każdej płycie jest Atmos i coraz częściej Dolby Vision.
Tak Denon 6500h to już kot jest, po nim tylko flagowiec 8500h

To prawda 6500 kot. E którym pokoju zrobić atmos z projektu? 

Filmy tylko I wyłącznie 4k uhd z płytek będę kupował I netflix uhd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Tvmania napisał:

Byłem na odsłuchu głośników w planeta dźwięku...

...w którym spokoju atmos zrobić tylko blagam was nie mowice że się nie da zrobić bo atmos słyszałem I jest bajka przestrzeń I dźwięk.

Ten atmos to gdzie słyszałeś? Ten pokój to ma być dedykowany do kina tylko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę też nie rozumiem który pokój, o co tu chodzi?
Pokój jak największy proste aby kolumny nie stały obok siebie tylko miały przestrzeń i aby dźwięk był przestrzenny. Ja bym wywalił ten pokój obok salonu z aneksem (ścianę usunąć) i tam bym zrobił przestrzeń AV.
Innej możliwości niewiedzę skoro chcesz tak bardzo 5.2.4 to minimum 20m2 potrzeba a gdzie 7.2.4???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to każdy z tych pokoi jest za mały do prawidłowego odłuchu w Dolby atmos 7 2 4. Nawet salon o pow 22 m, mający aneks kuchenny. Po uwzględnieniu częsci kuchennej ile Ci zostanie 12-15 metrów? Jeśli chodzi o zburzenie ściany to może pomiędzy salonem, a pokojem o pow ponad 10.  Być może wtedy uzyskałbyś powierzchnie bardziej odpowiednią, a już na pewno bardziej odpowiedni kształt pomieszczenia. Z atmosem to nie jest tak, że bedzie dobrze w każdym pomieszczeniu. To, że wstawisz tam sprzęt za xxx tysiecy nie oznacza jednocześnie, że uzyskasz odpowiednią jakosć dźwieku. Zapomnij o dobrym odtwarzaniu w atmos w mniejszych pokojach. Myślę, jednak, że zburzenie ściany pomiędzy dwoma mniejszymi pokojami dałoby Ci też pomieszczenie  optymalne dla utworzenia pokoju dedykowanego do KD. To są sciany działowe i chyba nie powinno być problemu z pozwoleniem. Oczywiście, możesz próbować bez rozbijania ścian, ale (moim zdaniem) dobrej jakości nie uzyskasz i szkoda kasy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, STELVIO napisał:

Ok. Dla mnie salon to ewentualnie jakieś stereo. Kino mało prawdopodobne. Najlepsze wyjście to połączenie dwóch pokoi 9m2. Ale w takim przypadku tracimy jedną sypialnię. Podejrzewam, że 10m2 to wasza sypialnia. Właśnie ten pokój to ostatnia nadzieja na kino ale max 5.1.2. To tak na szybko.

A 5.2.2? Albo zrobić tak że te 2 pokoje co mają ponad 9 m zwiększy 1 pokoj kosztem 2?

Edytowano przez Tvmania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze każdy tu powie, że przerost formy nad treścią. Na 10m2 taki kompaktowy svs sb3000 załatwi sprawę. Nie ma co się zagracać.

W takim pomieszczeniu z fajnym budżetem (trochę zadbać o akustykę) możesz dobrać super sprzęcik. I może być lepiej niż u nie jednego znajomego. A na waszą rodzinkę wystarczy. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...