Skocz do zawartości

Kd atmos 5.2.4 lub 7.2.4


Tvmania

Recommended Posts

3 minuty temu, STELVIO napisał:

To trochę dziwne. Nigdy nie mieszkałem w bloku. Ja bym łączył dwa pokoje. Ale oboje wiemy,że młody spać na subach nie będzie. Więc to trochę mielenie słomy. Pamiętaj także, że będziesz mieć sąsiadów. I nie wiesz jakich. Teraz zaszalejesz, a później będzie sprzęt nie wykorzystany.

Sąsiadów się nie boję:) to co byś polecił w pokoju albo co zburzyć żeby był atmos 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę ale moim zdaniem ani w jednym ani w drugim mieszkaniu nie masz za wielkich możliwości ma budowanie kina z atmosem. W pokoju z aneksem jeśli przerzucisz kanapę ze ściany na środek, tak żeby rozdzielić część jadalną od wypoczynkowej to coś możesz pokombinować. Te 2 małe pokoje to na atmos chyba za mało, a jak zauważył kolega @STELVIO dziecko też musi mieć swój kąt. Skoro dysponujesz taka kwota zaproś firmę, która zajmuje się instalacjami KD i na pewno coś Ci doradzą. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Przepraszam, że się wtrącę ale moim zdaniem ani w jednym ani w drugim mieszkaniu nie masz za wielkich możliwości ma budowanie kina z atmosem. W pokoju z aneksem jeśli przerzucisz kanapę ze ściany na środek, tak żeby rozdzielić część jadalną od wypoczynkowej to coś możesz pokombinować. Te 2 małe pokoje to na atmos chyba za mało, a jak zauważył kolega @STELVIO dziecko też musi mieć swój kąt. Skoro dysponujesz taka kwota zaproś firmę, która zajmuje się instalacjami KD i na pewno coś Ci doradzą. Pozdrawiam 

Tak by było najlepiej. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tvmania napisał:

Sąsiadów się nie boję:) to co byś polecił w pokoju albo co zburzyć żeby był atmos 

Daj sobie spokój z burzeniem ścian 🙂. Dziecko wyeksmitujesz do łazienki 😐? Kino to fajna zabawa ale nie jest w życiu priorytetem. Sam mam syna, 3 pokojowe mieszkanie ze strychem i nie wyobrażam sobie żeby kosztem dziecka spełniać swoje zachcianki. Taka mała dygresja 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Przepraszam, że się wtrącę ale moim zdaniem ani w jednym ani w drugim mieszkaniu nie masz za wielkich możliwości ma budowanie kina z atmosem. W pokoju z aneksem jeśli przerzucisz kanapę ze ściany na środek, tak żeby rozdzielić część jadalną od wypoczynkowej to coś możesz pokombinować. Te 2 małe pokoje to na atmos chyba za mało, a jak zauważył kolega @STELVIO dziecko też musi mieć swój kąt. Skoro dysponujesz taka kwota zaproś firmę, która zajmuje się instalacjami KD i na pewno coś Ci doradzą. Pozdrawiam 

Spoko sebek za opinie czym więcej to lepiej a może rozwalić ta ścianę I zrobić  duży pokój? Żeby był atmos 33m2 będzie z aneksem

Screenshot_20200330-133846_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dobra rada to nie pakuj się w drogi amplituner ale taki z głową.

Model 4600 czy 6500 czy 8500 nic ci nie da. I tak minimalu i techno na tym nie odsłuchasz.

Podstawa to amplituner z dobrą kalibracją.

Denon X3600 / Yamaha 1080 albo NAD 758 V3

A w stereo lepiej jest rozbudować fronty o końcówkę mocy

Co do samych kolumn no to nic więcej jak testy i testy.

Sprawdź jeszcze wspomniane KEF Q950 / 750, Tannoy XT8F czy Fyne F502, no jest kilka ciekawych propozycji w tej cenie.

Zapraszam po porady telefoniczne, możemy też pomóc w doradzeniu montazu instalacji no i przygotujemy lepsze ceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Po pierwsze dobra rada to nie pakuj się w drogi amplituner ale taki z głową.

Model 4600 czy 6500 czy 8500 nic ci nie da. I tak minimalu i techno na tym nie odsłuchasz.

Podstawa to amplituner z dobrą kalibracją.

Denon X3600 / Yamaha 1080 albo NAD 758 V3

A w stereo lepiej jest rozbudować fronty o końcówkę mocy

Co do samych kolumn no to nic więcej jak testy i testy.

Sprawdź jeszcze wspomniane KEF Q950 / 750, Tannoy XT8F czy Fyne F502, no jest kilka ciekawych propozycji w tej cenie.

Zapraszam po porady telefoniczne, możemy też pomóc w doradzeniu montazu instalacji no i przygotujemy lepsze ceny.

Pozdrawiam

Denon 4500 nie będzie lepszym wyborem niż 3600?

Zmieniłem ustawienie pokoju tzn wywalilem ścianę. 

FB_IMG_1585642674428.jpg

Edytowano przez Tvmania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 4500 nie będzie lepszym wyborem niż 3600?
Zmieniłem ustawienie pokoju tzn wywalilem ścianę. 
FB_IMG_1585642674428.jpg.b901d57a2dbaf0a0e1234bd30bb414cb.jpg
No o teraz odrazu inaczej, widzę że system 7.1.4 a czemu nie 7.2.4 idź 2xSVS sb-2000??? Kupuj tego 4500 jest ładniejszy od 3600, posiada już aluminiowy front no i ta klapka co zasłania wejścia. W 3600 na wierzchu i audiofilski kurz łapie a i srebro bierz to mniej widać kurzu. Ja mam 4400h srebrny i jest super, jak miałem 6200w czarnego to co dzień praktycznie pawim piórkiem kurz ściągany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BaliGdynia napisał:

No o teraz odrazu inaczej, widzę że system 7.1.4 a czemu nie 7.2.4 idź 2xSVS sb-2000??? Kupuj tego 4500 jest ładniejszy od 3600, posiada już aluminiowy front no i ta klapka co zasłania wejścia. W 3600 na wierzchu i audiofilski kurz łapie a i srebro bierz to mniej widać kurzu. Ja mam 4400h srebrny i jest super, jak miałem 6200w czarnego to co dzień praktycznie pawim piórkiem kurz ściągany emoji6.png

Właśnie robię taki zestaw 7.2.4 beda 2 suby jak wejdą więc tak ampli onyko rz840 lub denon 4500 Ale raczej denek. Głośniki jeszcze wybiorę mam kilka na oku do kwoty 8 tys za parę 

Dali optico 6

Monitor audio Silver 300

Kef r700

Heco elementa 700

Tanny xf8

Suby rel t7 Ale raczej svs sb2000

Atmos dali lub monitor audio montowane w suficie. 

Player pioneer lx500

Tv Sony xg9505 85

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tvmania napisał:

Denon 4500 nie będzie lepszym wyborem niż 3600?

Zmieniłem ustawienie pokoju tzn wywalilem ścianę. 

FB_IMG_1585642674428.jpg

Funkcje ma dokładnie te same. Ok jest wydajniejszy. Gra lepiej. Ale nie zagra jak X3600 z końcowką mocy. O tym piszę.

7 godzin temu, Tvmania napisał:

Właśnie robię taki zestaw 7.2.4 beda 2 suby jak wejdą więc tak ampli onyko rz840 lub denon 4500 Ale raczej denek. Głośniki jeszcze wybiorę mam kilka na oku do kwoty 8 tys za parę 

Dali optico 6

Monitor audio Silver 300

Kef r700

Heco elementa 700

Tanny xf8

Suby rel t7 Ale raczej svs sb2000

Atmos dali lub monitor audio montowane w suficie. 

Player pioneer lx500

Tv Sony xg9505 85

Jeśli stanie na Denona bez końcówki mocy to monitor audio albo Tannoy. To moje typy.

I zapraszam p owypożyczenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kobieta sama mowi że super takie od bo zemna byla na odsłuchu I mój ziomek I jest na tak 

Witam A głośniki można wypożyczyć? 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Funkcje ma dokładnie te same. Ok jest wydajniejszy. Gra lepiej. Ale nie zagra jak X3600 z końcowką mocy. O tym piszę.

Jeśli stanie na Denona bez końcówki mocy to monitor audio albo Tannoy. To moje typy.

I zapraszam p owypożyczenie

Głośniki można też wypozyczyc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tvmania napisał:

Panowie kobieta sama mowi że super takie od bo zemna byla na odsłuchu I mój ziomek I jest na tak

No i super, pewnie teraz tu na forum nie jeden chłop Ci pozazdrości podejścia kobiety do tematu audio 😉

Wracając do tematu, chcąc zbudować kino z tylu kolumn np.7.2.4 ,też bym przemyślał jednak opcję z dodatkową końcówką mocy.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maverick2005 napisał:

No i super, pewnie teraz tu na forum nie jeden chłop Ci pozazdrości podejścia kobiety do tematu audio 😉

Wracając do tematu, chcąc zbudować kino z tylu kolumn np.7.2.4 ,też bym przemyślał jednak opcję z dodatkową końcówką mocy.

No kobieta widziala w 4k Aquaman w dobly atmos I szczęka jej opadla jakość filmu obrazu oraz dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że nie będziesz miał raczej takiej samej akustyki u siebie. A to ma bardzo duże znaczenie. Dlatego dedykowane pomieszczenie na kino to marzenie wielu ale niewielu ma możliwości.
Nie zdziw się jak po pewnym czasie zacznie Cię wkurzać lodówka :>>>>

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stolarz napisał:

Pamiętaj tylko, że nie będziesz miał raczej takiej samej akustyki u siebie. A to ma bardzo duże znaczenie. Dlatego dedykowane pomieszczenie na kino to marzenie wielu ale niewielu ma możliwości.

Najlepiej pokój 30m2 bez okien same ściany w prostokacie. I wtedy bajka

11 godzin temu, Stolarz napisał:

Pamiętaj tylko, że nie będziesz miał raczej takiej samej akustyki u siebie. A to ma bardzo duże znaczenie. Dlatego dedykowane pomieszczenie na kino to marzenie wielu ale niewielu ma możliwości.

Najlepiej pokój 30m2 bez okien same ściany w prostokacie. I wtedy bajka

Panowie ja tam się cieszę że da radę zrobić kd atmos 7.2.4 I zonka się wyraziła zgodę I sama chce innej opcji nie ma tak jak kolega dodal projekt przerobil go I tak to będzie wyglądać. Wiadomo akustyki super nie będzie Ale nie poświęcę dwóch pokoi 9 ponad metrowych żeby je złączyć niestety to nie jest domek tylko blok który będzie wybudowany 2021 kwiecień co prawda jak na blok I tak jest spory bo mieszkanie użytkowe ma 72 I taras 22.48. Więc się cieszę że coś wogole będę miał chyba że wy macie łeb i coś innego jeszcze wymyslec.  Mam możliwość jeszcze kupienia mniejszego mieszkania o 2 metry. A to układ jak atmos będzie wygladal 7.2.4. Oraz 2 mieszka wygląda tak

FB_IMG_1585642674428.jpg

Screenshot_20200330-215807_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tvmania napisał:

Panowie kobieta sama mowi że super takie od bo zemna byla na odsłuchu I mój ziomek I jest na tak 

Witam A głośniki można wypożyczyć? 

Głośniki można też wypozyczyc

Mozna :)

19 godzin temu, Tvmania napisał:

No kobieta widziala w 4k Aquaman w dobly atmos I szczęka jej opadla jakość filmu obrazu oraz dźwięk. 

Znakomity film dla efektów. Rewelacyjne efekty dla suba! Podobnie jak w Everest!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Mozna :)

Znakomity film dla efektów. Rewelacyjne efekty dla suba! Podobnie jak w Everest!

 

Ok super na jakiej zasadzie wygląda wypożyczenie sprzętu kolumn I ampli?

Dnia 31.03.2020 o 21:06, BaliGdynia napisał:

No o teraz odrazu inaczej, widzę że system 7.1.4 a czemu nie 7.2.4 idź 2xSVS sb-2000??? Kupuj tego 4500 jest ładniejszy od 3600, posiada już aluminiowy front no i ta klapka co zasłania wejścia. W 3600 na wierzchu i audiofilski kurz łapie a i srebro bierz to mniej widać kurzu. Ja mam 4400h srebrny i jest super, jak miałem 6200w czarnego to co dzień praktycznie pawim piórkiem kurz ściągany emoji6.png

Właśnie robię taki zestaw 7.2.4 beda 2 suby jak wejdą więc tak ampli onyko rz840 lub denon 4500 Ale raczej denek. Głośniki jeszcze wybiorę mam kilka na oku do kwoty 8 tys za parę 

Dali optico 6

Monitor audio Silver 300

Kef r700

Heco elementa 700

Tanny xf8

Suby rel t7 Ale raczej svs sb2000

Atmos dali lub monitor audio montowane w suficie. 

Player pioneer lx500

Tv Sony xg9505 85

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz zamiast przeznaczyć na akustykę? Odsłuch w salonie a odsłuch w domu to dwie różne bajki. Dlatego najlepiej wypożycz sprzęt (niekoniecznie z Atmosem od razu) i sprawdź u siebie zanim zrobisz zamówienie za X tysięcy.

EDIT: Wypadło mi z głowy, że to mieszkanie istnieje tylko na planie :|

Edytowano przez Stolarz
Skleroza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2020 o 21:06, BaliGdynia napisał:

No o teraz odrazu inaczej, widzę że system 7.1.4 a czemu nie 7.2.4 idź 2xSVS sb-2000??? Kupuj tego 4500 jest ładniejszy od 3600, posiada już aluminiowy front no i ta klapka co zasłania wejścia. W 3600 na wierzchu i audiofilski kurz łapie a i srebro bierz to mniej widać kurzu. Ja mam 4400h srebrny i jest super, jak miałem 6200w czarnego to co dzień praktycznie pawim piórkiem kurz ściągany emoji6.png

Właśnie robię taki zestaw 7.2.4 beda 2 suby jak wejdą więc tak ampli onyko rz840 lub denon 4500 Ale raczej denek. Głośniki jeszcze wybiorę mam kilka na oku do kwoty 8 tys za parę 

Dali optico 6

Monitor audio Silver 300

Kef r700

Heco elementa 700

Tanny xf8

Suby rel t7 Ale raczej svs sb2000

Atmos dali lub monitor audio montowane w suficie. 

Player pioneer lx500

Tv Sony xg9505 85

Ogólnie svs sb2000 słuchałem zejście uderzenie bajka moim zdaniem A słuchałem rel t7 nie ma polotu . Więc będzie svs A głośniki wypozycze jak mieszkanie powstanie wypozycze rp8000 monitor audio silver 300, dali optico 6, kef r700, heco elementa 700, tannoy xf8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to super, ale moim zdaniem, zbyt wcześnie na wyszczególnianie sprzętu. Za bardzo emocjonalnie podchodzisz do tematu. Pamiętaj, że mieszkanie dopiero za rok, a biorąc pod uwagę obecną sytuacje, to może dłużej. W tym czasie może zmienić się wiele. Sprzęt też. Wypożyczyc można, ale gdzie odsuchasz i po co, skoro mieszkanie na razie w planach. Poza tym, bez adaptacji akustycznej pomieszczenia to nie spodziewaj sie efektów z salonu. Boję się, że sie rozczarujesz porównując. Obym nie miał racji i wszystko o czym napisałem się nie sprawdzi, a Ty będziesz zadowolony. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...