Skocz do zawartości

Kd atmos 5.2.4 lub 7.2.4


Tvmania

Recommended Posts

Życze Ci aby wszystko poszło zgodnie z Twoimi planami i będziesz miał wymarzony zestaw. Dobrze, że planujesz wcześniej, ale w tej chwili dobieranie konkretnych rzeczy to chyba trochę za wcześnie. Zanim się wprowadzisz do nowego lokum to jeszcze nie raz usłyszysz coś co Ci się spodoba i możliwe, ze będzie to coś innego niz to o czym myślisz w tej chwili. Niecierpliwość nie jest dobrym doradcą w wyborze sprzętu. Pozdrawiam jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w pierwszej kolejności kolego postudiuj kwestie prawidłowego rozstawienia takiego 7.2.4 - a nie jest to oczywista i prosta szkoła jazdy ;) 

Jaki masz pomysł na umiejscowienie tych tyłów? Postawisz je na standach za kanapą? To przemyśl zawczasu pociągnięcie do nich kabli głośnikowych w ścianie/podłodze. To samo tyczy się surround'ów. 

Co do konkretnych sztuk ze sprzętu, to jak koledzy wyżej - moim zdaniem również jest zdecydowanie za wcześnie, żeby ostrzyć sobie zęby na konkretne modele, zwłaszcza jeżeli chodzi o amplitunery KD, które w ostatnich latach (w sumie kij wie po co) co roku wychodzą nowe modele. Masz jeszcze trochę czasu, to pomęcz salony audio, posłuchaj wachlarza kolumn, poszukaj brzmienia właściwego dla siebie. A jak chałupa stanie, to będziesz wypożyczał na testy już w docelowym miejscu i wtedy będziesz podejmował ostateczne decyzje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tvmania napisał:

Ok super na jakiej zasadzie wygląda wypożyczenie sprzętu kolumn I ampli?

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Masz kilka fajnych propozycji sprzetu. Masz budżet na super kino. Czytanie i ufanie opiniom forum czy też gazetowym nie zaprowadzi cie do wyboru konkretnego sprzętu. Pamiętał w magazynach audio wszystko jest super. Na forach możesz znaleść kierunek. Ale nikt z nas nie powie ci to i to.

Posłuchaj i wybierz dla siebie. Jesteśmy otwarci

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2020 o 22:52, Tvmania napisał:

To wypozycze od Państwa jak już blok powstanie przetestować. 

Mam pytanko o głośniki surround które lepiej się sprawdzą na tyl za kanapa monitor audio Silver 100 czy fx? 

Nie ukrywam bardziej wyglądowo podobają mi się Silver 100 koszt 2 tys za szt. A fx 1695zl prosze o jakieś podpowiedzi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Edward Gałka napisał:

Heh panie z taką kasą to brał bym to

https://www.klipsch.com/thx-ultra2

Lub Svs lub Definitive technology 

Ale to jest kino i gry, gorzej z muzyką

Wogole mi się to nie podoba nie moja bajka. Już znalazłem dla siebie sprzęt teraz tylko czekam na wybudowanie mieszkania . Mam 3 faworytów 

Kef r900 

Heco revolution 7

Silver 500 

I na tych głośnikami będę budował kd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej w tym matematyki i fizyki, niż mogłoby się zdawać. Rzuciłem tylko hasło odnośnie referencji Dolby i miało to sprowokować do zgłębienia tematu. 

A to, jak ktoś sobie zrobi we własnej zagrodzie, to jego sprawa. Już byli tacy, co stawiali surroundy koło frontów i byli zachwyceni- ich cyrk, ich małpy ;) 

również życzę powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy opcji 7.1 można stosować Atmosa. Ale faktycznie przy Atmosie stosuje się klasyczne punktowe tyły.

Ok. Ty masz ale ogólnie powinno się ich nie stosować wtedy.

Wiadomo że Ty masz i jesteś zadowolony :) Wiemy jak to działa.

Chodzi o to że w bi polarnych czy też di. Gra płaszczyzna. Ona nachodzi na punktowe źródło dźwięku z Atmosa.

Powiem tak to nie jest nic co powoduje trzęsienie ziemi czy rozwój infekcji. Masz i będziesz za dowolony. Masz do tego prawo. to jedynie pewne wytyczne. Zalecenia i tyle :)

Chill.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie mam pytanie odnośnie jeszcze takich głośników wygladowo przekozak 

paradigm premier 800f co powiecie o nich jak sprawdzą się w kinie i jak bas w nich dość drogie kolumny 4700zl za szt.

I 2 opcja to

bowers wilkins 703 s2 tez śliczne kolumny i drogie jak sprawdzą się w kinie i muzyka techno trance? 

Moja lista do odsłuchu coraz wieksza się robi. 

Heco elementa 700

Silver 500

Klipsich rp8000f

Martin Logan 20

Najbardziej wygladowo nr 1 paradigm 800f ,2 miejsce Silver 500 razem z Bowers 703.

Wiem ze suby są kozackie svs. 

Ale wyglodowo paradigm x15 mega mi się podoba dobry do filmów szybki z dobrym zejściem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem na to w innym wątku. chyba tez ty o tym pisałeś?

Bardzo dobre kolumny ze znakomita gora pasma. Dokladna ale nie ostrą. I to co Ameryka lubi na bardziej, masowy dół.

8 godzin temu, Tvmania napisał:

Moja lista do odsłuchu coraz wieksza się robi. 

Heco elementa 700

Silver 500

Klipsich rp8000f

Martin Logan 20

Najbardziej wygladowo nr 1 paradigm 800f ,2 miejsce Silver 500 razem z Bowers 703.

Wiem ze suby są kozackie svs. 

Ale wyglodowo paradigm x15 mega mi się podoba dobry do filmów szybki z dobrym zejściem. 

SVS jest kozak ale i BK ELEC, REL, Velodyne

Kiedy zaczynasz odsłuch? A koniec z czytaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Odpisałem na to w innym wątku. chyba tez ty o tym pisałeś?

Bardzo dobre kolumny ze znakomita gora pasma. Dokladna ale nie ostrą. I to co Ameryka lubi na bardziej, masowy dół.

SVS jest kozak ale i BK ELEC, REL, Velodyne

Kiedy zaczynasz odsłuch? A koniec z czytaniem?

Luty lub marzec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2021?

22 godziny temu, Tvmania napisał:

Luty lub marzec

 

17 godzin temu, Anubarak napisał:

haha...do tego czasu to ta lista odsłuchowa będzie jeszcze z 5 razy zmieniana. Lepiej chyba zapomnieć o temacie i wrócić w styczniu. ;)

To zdecydowanie. Nie zaprzątaj sobie teraz tym głowy. Bo lista sie zmieni kilka razy i dojdą inne produkty a cześć z nich zniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...