Skocz do zawartości

Czy Yamaha MCR-N470D otworzy taki format flac ?


Bliri

Recommended Posts

Witam,

Otóż planuję kupić miniwieżę Yamaha MCR-N470D  . Wczoraj przeszukałem internet w celu dowiedzenia się jakie formaty otwiera ten sprzęt z podpiętego do niego pendrive'a.  Mam kilkanaście albumów w formacie flac więc bardzo mnie interesuje czy ta miniwieża poradzi sobie z odtworzeniem tego formatu.  Generalnie jednak nie jest to do końca jasne. Miniwieza otwiera format flac ale na polskich stronach pojawia się dodatkowa informacja ze nie otwiera tej najwyższej jakości plików flac  a więc 24 bity/192 kHz . Na stronie musiccast.pl widnieje taka dokładnie informacja : 

Odtwarzane formaty plików: AAC, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24: Nie

 

Z kolei na zagranicznych podawane są różne informacje . Np. na oficjalnej stronie Yamahy jest takie info : 

MP3, WMA, MPEG4, AAC, WAV(*1), FLAC(*1), AIFF(*1), ALAC(*2) --- (*1) 192 kHz / 24-bit; (*2) 96 kHz / 24-bit

 

Nie mam pojęcia co oznaczają te gwiazdki. 

 

Dlatego mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was posiada akurat ten model miniwieży i byłby w stanie powiedzieć jakie formaty flac otwiera ta miniewieża z podłączonego do niej pendrive'a ? Czy otwiera pliki flac w wersji 24 bit/192 kHz ?  A może nie otwiera również plików flac 24bit/ 96 kHz ?  

Edytowano przez Bliri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxredaktor napisał:

Na stronie Top Hi FI jest informacja, że ten model odtwarza pliki FLAC Hi Res.

https://www.tophifi.pl/systemy-mini-171/systemy-mini/yamaha-musiccast-mcr-n470d.html

Dzięki . Na tej stronie jeszcze nie byłem .  Ciekawa sprawa. Jedne sklepy podają ze Flac 192kHZ/24 bity  nie jest obługiwany , inne mówią ze obsługuje a inne jeszcze nic nie podają , tylko ogólnie mówią ze Flac jest odtwarzany

 

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Mam kumpla który takową 470 posiada i mówi że FLAC odtwarza bez problemu. 

A kolega mówił może czy odtwarza te pliki przez pendrive'a  i w jakiej rozdzielczości są to pliki ? Czy jest to  moze  Flac  96kHz/24 bity , czy tez  192kHz/24 bity ? A może odtwarza tylko Flac 44,1kHz/24 bity ?  Ten  ostatni format Flac zapewne jest otwarzany .  Pytanie tylko co z tym najlepszym formatem Flac czyli   z 192kHz/24bity .  

 

Edytowano przez Bliri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bliri napisał:

A kolega mówił może czy odtwarza te pliki przez pendrive'a  i w jakiej rozdzielczości są to pliki ? Czy jest to  moze  Flac  96kHz/24 bity , czy tez  192kHz/24 bity ? A może odtwarza tylko Flac 44,1kHz/24 bity ?  Ten  ostatni format Flac zapewne jest otwarzany .  Pytanie tylko co z tym najlepszym formatem Flac czyli   z 192kHz/24bity .  

 

Odtwarzał je przez pd co do rozdzielczości to jak sprawdzi to dam znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubad napisał:

Odtwarzał je przez pd co do rozdzielczości to jak sprawdzi to dam znać. 

Dzięki wielkie :D    Ta informacja bardzo by mi pomogła.   Mógłbyś napisać tylko co to jest pd ? Nie ogarniam. Chodzi ze przesyłał je za pomocą wifi z komputera czy coś ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bliri napisał:

Dzięki wielkie :D   Ta informacja bardzo by mi pomogła.   Mógłbyś napisać tylko co to jest pd ? Nie ogarniam. Chodzi ze przesyłał je za pomocą wifi z komputera czy coś ? 

Sorry już pisze pd miałem na myśli pendrive o którym była mowa. Sprawdził przy 3 możliwościach i za każdym razem odtwarzało za tem nawet 24/192. Ale dał mi info że nie wszystkie pendrive czyta z niektórymi się nie lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubad napisał:

Sorry już pisze pd miałem na myśli pendrive o którym była mowa. Sprawdził przy 3 możliwościach i za każdym razem odtwarzało za tem nawet 24/192. Ale dał mi info że nie wszystkie pendrive czyta z niektórymi się nie lubi.

hah .  Dzięki wielkie Kolego za pomoc i odpowiedź :D Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś. W takim razie kupie tą miniwieże i bardzo fajna sprawa ze odtwarza wszystkie pliki Flac, nawet te w najlepszej wersji.   Z pedndrive'ami to żaden problem. Mam ich dość sporo plus jeszcze dysk zewnętrzny . Najwazniejsze ze pliki Flac działają a potrzebuje wlaśnie takiej miniwieży do niewielkiej sypialni . Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :D:D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...