Skocz do zawartości

Kino domowe - Denon AVR-X1600H vs Yamaha RX-S602 + Pylon Pearl 20/25


celt020

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Potrzebuję porady w kompletowaniu zestawu kina domowego. Wstępnie wybrałem dwa amplitunery: Denon AVR-X1600H oraz Yamaha MusicCast RX-S602, przy czym nieco bardziej skłania się ku Yamaha ponieważ jest niższa - 15 cm wysokości to absolutny max. jaki może mieć amplituner, Denon ma właśnie 15 cm, natomiast Yamaha 11 cm co byłoby w moim przypadku idealną wysokością. Chociaż z drugiej strony nie wiem czy warto dopłacać do Yamaha około 500 zł?

Główne zastosowania to: Konsola + Film = 80% / Muzyka = 20%.

Największy problem mam z głośnikami, chciałbym kupić dwie kolumny podłogowe i wstępnie myślałem o Pylon Pearl 20 lub 25. W przyszłości zestaw rozbuduję do 2.1 / 5.0 lub 5.1 (jeszcze nie zdecydowałem, ale jest to raczej odległa przyszłość rzędu ~2 lat, opcja bezprzewodowych tylnych głośników u Yamahy bardzo wskazana bo nie mam możliwości poprowadzenia kabli, chociaż Denon chyba też ma coś podobnego?). Nie ukrywam że biała kolorystyka kolumn jest przez małżonkę bardzo wskazana :)

Jak te kolumny zgrają się z tymi amplitunerami? Uważacie że takie połączenie ma sens i może stanowić bazę wypadową pod przyszła rozbudowę?

Salon (razem z aneksem) ma 27 m2, odległość kanapy od TV to ~3 metry, 

Budżet na chwilę obecną to 3500 - 4000 zł.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi/sugestie.

salon.png.c0c510cd8cb02a8ba2f90e6a83d9b8ca.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z Denonem, to jest słaby model po prostu. Popatrz na modele od serii 3 np. 3600h.
Z Denonem dobrze zgraja się Heco. Yamaha to Pylony dobrze zagrają ale wes te większe ze względu na duży pokój 27m2
A o co chodzi z tą wysokością? Chyba nie chcesz wstawić Amp AV we wnękę aby się zagotował, zdajesz sobie sprawę że przy 5 kolumnach i głośniejszym graniu to ciepło się wydziela i musi gdzieś uciekać, wnęka wentylowana z wiatraczkiem jakimś jak już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jeśli myslisz o rozbudowanie do kina w ciągu 2 lat to tego nie zrobisz. Znam takie przypadki. Po prostu od początku idź w stereo. W cenie 4000 zł znacznie lepiej xrobisz wybierając właśnie taką drogę.

Yamaha 60 ale RN albo Onkyo 8250 do tego Melodika BL40 MKIII, Indiana Line Tesi 561, Monitor audio Monitor 300

Zapraszam po porady albo wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam bardzo dużo osób, które sukcesywnie rozbudowywały system o kolejne elementy więc tutaj dużo zależy od podejścia. Z tych dwóch amplitunerów, które zaproponowałeś lepszym rozwiązaniem będzie yamaha i tak  takim metrażu koniecznie wybierz większy model Pylon Audio Pearl 25, które po prostu zagrają pełniejszym dźwiękiem. W przyszłości bez najmniejszego problemu rozbudujesz system i koniecznie weź pod uwagę subwoofer, który w kinie domowym robi ogromną robotę. 

Jeśli znalazłoby się miejsce  to taki denon 2600h mógłby być ciekawą opcją do tych kolumn.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...