Skocz do zawartości

Ustawienie kolumn 5.1.2 w pokoju 15 m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 7.04.2020 o 07:39, Edward Gałka napisał:

Niech najlepiej wypożycza I sprawdza jak to u niego działa. Panele akustyczne nie pomogą? Aby dźwięk się nie zlewał? Podobno minim 3m szerokości i minimum 2,4m wysokości do atmosa

nie pomoga. Chodzio to że dzwiek z tyłów bedzie za blisko Atmosa. Tak mi się wydaje przynajmniej. No ja bym się w to nie bawił. Wolał bym lepsze 5.1 po prostu niż marketing.

No i w takim przypadku pod kino zdecydowanie monitory. Duże podłogowki nie zostaną odpowiednio wyregulowane przez ampli i stłumią resztę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

nie pomoga. Chodzio to że dzwiek z tyłów bedzie za blisko Atmosa. Tak mi się wydaje przynajmniej. No ja bym się w to nie bawił. Wolał bym lepsze 5.1 po prostu niż marketing.

No i w takim przypadku pod kino zdecydowanie monitory. Duże podłogowki nie zostaną odpowiednio wyregulowane przez ampli i stłumią resztę.

 

Atmosy w przypadku 4szt są 2 tylne które są jeszcze bliżej surroundów a on miał by 2 frontowe na wysokości kolan, które moim zdaniem nic by nie zagłuszały, chyba że wziął by dipolarne ale już się nie odzywam itak kupuje za duże rp402s Jako surroundy do tego pomieszczenia i pewnie jeszcze weźnie kolumny i pewnie subwoofer ponad 10 cali

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Edward Gałka napisał:

Atmosy w przypadku 4szt są 2 tylne które są jeszcze bliżej surroundów a on miał by 2 frontowe na wysokości kolan, które moim zdaniem nic by nie zagłuszały, chyba że wziął by dipolarne ale już się nie odzywam itak kupuje za duże rp402s Jako surroundy do tego pomieszczenia i pewnie jeszcze weźnie kolumny i pewnie subwoofer ponad 10 cali

Jak wcześniej napisałem kolumny brałem pod uwagę tylko i wyłączeni ze względu na rozmiar żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać na projekcie. Wybierałem na zasadzie- google, kolumny klipsch, wymiary. Pierwsze lepsze. Wymiary podstawek czy subwooferów są raczej podobne. A nawet te 5 cm różnicy już dużo nie zmieni. Nie interesowało mnie czy dobra czy zła jeżeli chodzi o dźwięk. Na wybór modelu przyjdzie czas. Od początku chciałem raczej podstawki. Bałem się, że będą za małe. Utwierdziliście mnie tylko, że podstawki to dobry wybór. :) 

Gdybym się na tym znał to bym tutaj nie pytał. 

Czy na tyły byłyby dobre te same kolumny co na przód? :)

Zakładając, że wybieram do tego pokoju kolumny firmy Klipsch :) (oczywiscie wcześniej zrobię odsłuch ale żeby wiedzieć chociaż co na ten odsłuch brać)

Edytowano przez Sebastian Rezmer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sebastian Rezmer napisał:

Jak wcześniej napisałem kolumny brałem pod uwagę tylko i wyłączeni ze względu na rozmiar żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać na projekcie. Wybierałem na zasadzie- google, kolumny klipsch, wymiary. Pierwsze lepsze. Wymiary podstawek czy subwooferów są raczej podobne. A nawet te 5 cm różnicy już dużo nie zmieni. Nie interesowało mnie czy dobra czy zła jeżeli chodzi o dźwięk. Na wybór modelu przyjdzie czas. Od początku chciałem raczej podstawki. Bałem się, że będą za małe. Utwierdziliście mnie tylko, że podstawki to dobry wybór. :) 

Gdybym się na tym znał to bym tutaj nie pytał. 

Czy na tyły byłyby dobre te same kolumny co na przód? :)

Zakładając, że wybieram do tego pokoju kolumny firmy Klipsch :) (oczywiscie wcześniej zrobię odsłuch ale żeby wiedzieć chociaż co na ten odsłuch brać)

Zrobisz odsłuchy itak ci wcisną kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Edward Gałka napisał:

Sorry, wiadomo że każdy sobie sam wybiera, tylko prawie nikt nie potrafi polecić zrównoważonego systemu do mniejszych pomieszczeń

To jaki zestaw byście polecali do tego pomieszczenia i ustawienia? Jakieś konkretne modele? Może warto już wybrać i czekać. Może gdzieś jakaś promocja akurat będzie czy ktoś używane w dobrej cenie i stanie będzie sprzedawał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian Rezmer napisał:

To jaki zestaw byście polecali do tego pomieszczenia i ustawienia? Jakieś konkretne modele? Może warto już wybrać i czekać. Może gdzieś jakaś promocja akurat będzie czy ktoś używane w dobrej cenie i stanie będzie sprzedawał. 

Na przody mogą być większe podstawki Od tyłów. Odsluchaj Sobie podstawkowych zestawów, każdy ma inny gust

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Edward Gałka napisał:

Sorry, wiadomo że każdy sobie sam wybiera, tylko prawie nikt nie potrafi polecić zrównoważonego systemu do mniejszych pomieszczeń

Właśnie dlatego jest potrzebny odsłuch żeby sprawdzić czy dany zestaw lub konfiguracja odpowiada. Wtedy wciskanie nie będzie miało miejsca ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian Rezmer
Ogólne założenia odnośnie Dolby Atmos 5.1.2 masz takie jeśli chodzi o układ poszczególnych głośników/kolumn.
Biurko zrób składane. Prawy surround na drzwi i możesz całe pomieszczenie wykorzystać do kina :D

https://www.dolby.com/us/en/guide/speaker-setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-setup-guide.html

512.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Mozna. Kiedyś miałem kino w 9m. Szkoda że nie zamontowałem tam Atmosa. Ale wtedy go jeszcze nie było :P

Zasada ponad 3m szerokości i ponad 2,4m wysokości i Ja się nie będę z producentem kłucił Ktoś ma ponad 30m2 I musi wydać  dużo więcej pieniążków bo amlituner za ponad 4 tyś+, wzmacniacz nie sam amplituner za 2 tyś i kolumny + system 7.1.4 zamiast 5.1.2 i to Ciebie boli, pewnie stąd tą ironia u Ciebie Idź jakąś petycję napisz do producenta 

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edward Gałka

A Ciebie Co znowu boli? Skąd ta nienawiść? Idź lepiej pobiegać dookoła pokoju bo chyba Ci kwarantanna nie służy.
Co ten tekst ma wnieść do tematu oprócz Twoich wynaturzeń? Jesteś jakimś ekspertem w tej dziedzinie czy zły dotyk jakiegoś sprzedawcy Cię cały czas swędzi?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

@Edward Gałka

A Ciebie Co znowu boli? Skąd ta nienawiść? Idź lepiej pobiegać dookoła pokoju bo chyba Ci kwarantanna nie służy.
Co ten tekst ma wnieść do tematu oprócz Twoich wynaturzeń? Jesteś jakimś ekspertem w tej dziedzinie czy zły dotyk jakiegoś sprzedawcy Cię cały czas swędzi?

A co to za odpowiedź wgl? Czekam na konkretne odpowiedzi dlaczego ma sobie nie zastosować 5.1.2?,Bo kolumny mają wam schodzić dedykowane do 25m2+ ze sklepów? Daj mi zrozumieć. Ma 3,8 m szerokości aż za dużo, ma 2,7 m sufit, bardzo dobrze. Też się będziesz z producentem kłucił? Tylko normalnie odpowiedz choć raz

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Stolarz napisał:

ja nie jestem ze sklepu.

ale jesteś @Stolarz więc na pewno produkujesz skrzynie do kolumn i subów i masz w tym swój biznes 😂

generalnie jestem pełen podziwu, że ktoś w ogóle potrafi zrozumieć, o co koledze Edwardowi chodzi w tych niektórych, strasznie bełkotliwych postach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Markcox napisał:

ale jesteś @Stolarz więc na pewno produkujesz skrzynie do kolumn i subów i masz w tym swój biznes 😂

generalnie jestem pełen podziwu, że ktoś w ogóle potrafi zrozumieć, o co koledze Edwardowi chodzi w tych niektórych, strasznie bełkotliwych postach.

Też zrozumiałeś . Mówimy o pokoju 15m2 a sprzedawcy kolumn przytłaczają pomieszczenia 9m2, nie ma sił do nich. Przede wszystkim nie bełkot tylko trzeba co niektórym wszystko co do słowa tłumaczyć, coś jak nauczyciel w przedszkolu, powtarzać po 10x. Itak będą się z producentami kłucić

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Edward Gałka napisał:

Za cymbała to możesz w pysk dostać co te odpowiedzi Twoje wnoszą do tematu?

Jak sugerujesz się moją ksywą i jak to się przekłada na zawód to nie wiem co myśleć o Twoim naziwsku :D

A tak serio. Dlaczego piszesz do mnie jakbym sprzedawał sprzęt audio w momencie jak zadaję Ci konkretne pytania? Coś Cię boli w tych pytaniach?
Atakujesz wszystkich którzy mają inne zdanie niż Twoje. Sugerujesz jakieś dziwne rzeczy. Nikt się nie zna tak jak Ty.
Już na tym forum jest taki jeden Karolek co zna się najlepiej.
 

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Stolarz napisał:

Jak sugerujesz się moją ksywą i jak to się przekłada na zawód to nie wiem co myśleć o Twoim naziwsku :D

A tak serio. Dlaczego piszesz do mnie jakbym sprzedawał sprzęt audio w momencie jak zadaję Ci konkretne pytania? Coś Cię boli w tych pytaniach?
Atakujesz wszystkich którzy mają inne zdanie niż Twoje. Sugerujesz jakieś dziwne rzeczy. Nikt się nie zna tak jak Ty.
Już na tym forum jest taki jeden Karolek co zna się najlepiej.
 

A o co ci chodzi? Chciałbyś mieć w jego pomieszczeniu kolumny czy wolał byś atmosa. Po co piszesz komentarze które nic nie wnoszą do tematu?

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...