Skocz do zawartości

Ustawienie kolumn 5.1.2 w pokoju 15 m2


Recommended Posts

Panowie, nie kłóćmy się przed świętami. 

Nie ma co też tutaj roztrząsać tematu czy sprzedawcy coś wciskają. Może tak a może nie. Dlatego tu jestem. Rozmawiamy o konkretnym pokoju. Skoro temat już jest to co byście doradzili? Jakie kolumny, modele? Myślałem o Klipsach. bardzo często czytam, że do kina są świetne a to ma być kino. Tylko jest sporo modeli. Co na przód a co na tył? Może jakaś lepsza firma się sprawdzi?

Wiem, że trzeba posłuchać w tym konkretnym miejscu jak grają ale żeby uniknąć "wciskania" kolumn to chciałbym już wiedzieć po co idę. Nie powiem też sprzedawcy, żeby pożyczyć na odsłuch wszystko co mają. Fajnie by było mieć wybrane jakieś modele. Je sprawdzić i ewentualnie pod odsłuchu zmienić w jakimś kierunku. Ja się na tym nie znam a sam Klipsch już ma dużo modeli w kolumnach podstawkowych. A jak jeszcze dochodzą do tego techniczne sprawy jak to ile cali ma mieć sub to ja już totalnie nie wiem jak to dobrać. Jakieś sugestie? Może jakieś KEF R300. Jestem otwarty na każdy rodzaj kolumn. Mogą być podłogowe a mogą podstawkowe. Złóżmy najpierw system 5.1. Jak to będzie dobrze grało to będę brał na odsłuch atmosy i wtedy stwierdzę czy dają fajny efekt i czy warto. Chciałem całość oprzeć o amplituner Yamaha 685 lub Onkyo 686. Budżet na kolumny 8-10 tyś. 

 

 

Edytowano przez Sebastian Rezmer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

6 godzin temu, Markcox napisał:

jeżeli z Klipsch'a, to patrz tylko na serię RP. Na central RP440C/404C, RP160/600M na fronty, do tego RP240S/404S na surround, do tego 112SW  i w kinie mamy pozamiatane. 

Dzięki! czy te RP240S będą ok z ewentualnym atmosem? Czy to jest kolumna bipolarna? A wcześniej ktoś pisał, żeby w takim pomieszczeniu nie mieszać takich kolumn z dolby atmos, bo się wszystko zleje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sebastian Rezmer napisał:

A możesz dać sugestie jakąś do zestawu 5.1.2? :D 

Wszystko co jest dedykowane do średnich/ małych pomieszczeń. Wypożyczaj razem z atmosami jeśli ci zależy żeby tam był atmos. Jak się nie zgra to zostaje 5.1 próbowałem tylko pomóc

Możesz wypożyczyć np.

https://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/870351754#ceny

Jeśli bipolarne klipsche to r-14s

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Najświeższy układ pomieszczenie z 7 kwietnia chyba najlepszy.

Jak chcesz robić 5.1.2...

Na przody dałbym najmniejsze podłogówki seri RP - KLIPSCH RP-4000F. Na surround ustawił bym przy samym oknie oraz z drugiej strony przy samych drzwiach Klipsch RP-140D On-Wall. Wszystie podstawkowe będą tutaj moim zdaniem za blisko miejsca odsłuchu. Ja użyłem u siebie serii In-Wall KLIPSCH PRO-250RPW LCR i jestem mega zadowolony, ale to ingerencja w ściany... Przemyśl jak możesz podobne rozwiązania. Na Atmos to nad odsłuchem trochę przed sobą daj sufitowe np. KLIPSCH PRO-14RC. Jak nie chcesz albo nie możesz ich tam umieścić (brak podwieszonego sufitu), to mam kolegę co zamontował KLIPSCH SLM-3400-C. Za kilka stówek stolarz wykonał mu okrągłe obudowy z lakierowanego MDF i wygląda to obłędnie - wystaje tylko niecałe 7 cm od sufitu. Na centralny wybierz któryś z serii Premiere. Zwykłe Reference grają wg mnie zdecydowanie gorzej, pamiętaj że centralny to najważniejszy głośnik zaraz po frontach. Suba bym brał SVS 2000 pro. Wiem że kosztuje trochę więcej jak porówywalny wielkościowo Klipsch, ale jak usłyszałem to zdębiałem jak to gra w tym "pudełeczku"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...