Skocz do zawartości

Marantz sr5014 gubi sygnał


Artur_gliwice

Recommended Posts

Witam. Pisze do was z pytaniem. Zakupiłem nowy amplituner Marantz sr5014 i podpięte mam przewodem hdmi (arc) z tv samsung (arc),a  do hdmi 1 nc+ i wszystko pięknie śmiga. Do amplitunera do portu game mam podpięte ps4 a do media player Apple TV (oczywiście wszystko przewodami hdmi) teraz opisze problem. Po naciśnięciu na pilocie Apple włącza się amplituner (kanał media player) i przełącza się w tv odpowiednie hdmi (w moim przypadku 4) a po naciśnięciu na padzie od ps4 przycisku włącza się na amplitunerze kanał game i działa. Wszystko tak ładnie pracuje do czasu aż w ciągu dnia nie uruchomię za dużo kilka razy np konsoli albo Apple TV. Wtedy włącza się amplituner ale nie ma jakby sygnału na tv (na tv jest informacja brak sygnału). Pomaga odłączenie zasilania amplitunera na sekundę i ponowne podłączenie. Moje pytanie jest czy jest to normalne w takim sprzęcie, czy po prostu dostałem uszkodzony egzemplarz ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko jest ok. Amp AV ma ustawienia przepuszczania HDMI. I ustawiasz albo pass thrure albo sam wybierasz źródło jakie powinno być. To normalne jeśli masz pierwsze źródło Hdmi1 a potem odpalisz źródło Hdmi2 i je wyłączysz to Amp nie wróci automatycznie do Hdmi1. On potrzebuje "impulsu" aby zmienić źródła HDMI. Jak Apple czy ps zmieniasz HDMI to pamiętaj aby wyłączyć urządzenia . Hahah nie wiem czy jasno to wyjaśniłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...