Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy do kolumn Klipsch RF62


Recommended Posts

Witam,

W ostatnim czasie zastanawiam się nad zakupem pierwszego wzmacniacza lampowego. W związku z tym potrzebuję pomocy w wyborze odpowiedniego modelu dla kolumn Klipsch RF62.  Muzyka której słucham to głównie rock, jazz oraz pop. Kwota jaką mogę przeznaczyć na zakup to maksymalnie 4000 zł. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W tej kategorii cenowej są 2 ciekawe wzmacniacze o dużym potencjale. Mowa o polskim Fezz Audio Silver Luna oraz Yaqin ms30l. Fezz brzmi dynamiczniej i lepiej kontroluje bas. Warto zmienić lampy sterujące na Mullard i będzie super połączenie z Klipsch. Yaqin ms30l to ciepło brzmiący wzmacniacz o bardzo dużym potencjale modyfikacji. Firma Sinus Audio wykonuje takie modyfikacje. W przypadku ms30l masz lepszą stereofonię i bardziej nasyconą średnicę.

Będę miał także jeszcze jedną propozycję ale napisz mi na priv 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja generalnie odradzam wszelkie konstrukcje PP na EL34/KT88. Jak dla mnie nuda i jeszcze raz nuda. Czasami mam wrażenie że to tranzystor... Z konstrukcji PP zdecydowanie bardziej polecam już wzmacniacze na EL84. A do kolumn o większej skuteczności czy nie lepiej podłączyć coś bardziej wyrafinowanego set - 300B, 2A3, 211, 845...czy chociażby diabełka - w cenie 4000-4500 zł można upolować nawet i ceniony zestaw Phast.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zacząłem poszukiwania lampy i też miałem budżet 4000zł , miesiąc później po weryfikacji poglądów budżet poszybował mocno w górę ;)

Niestety ~4000zł to za mało na dobry nowy wzmacniacz lampowy , używek unikaj , nie masz pojęcia więc możesz trafić na minę , i potem drugie tyle dołożysz na serwis , lampy itp.

Fezz niby wszystko fajnie , tylko że składany na toroidach , fajne trafa ale do tranzystora czy jakiegoś "uzdatniacza" prądu :D

Lampy KT88 jak dal mnie nie dają tej magii , granie bliższe fajnym tranzystorom.

Moja rada uzbierać wyższy budżet ,albo spojrzeć na hybrydy , niedługo pojawi się coś grubego od Sinusaudio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że nie ma sensu wchodzić we wzmacniacz lampowy bez budżetu około 10000 zł. Od razu mówię , że nie trzeba wydawać takiej sumy pieniędzy aby skosztować brzmienia lampowego. Oczywiście , te lepsze wzmacniacze lampowe nie będą kosztowały mało ale już w kwocie 4000 zł są yaqin ms30l czy Fezz Audio Silver Luna. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczne, szczegółowe brzmienie z rewelacyjną kontrolą dołu to polski Haiku Audio Selene 6550 byłby idealnym rozwiązaniem ale w tym przypadku przekraczamy barierę 10k zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.04.2020 o 08:41, S4Home napisał:

Lampka da Ci lepsze brzmienie pod te Klipshe od tranzystora. Ale dobra lampka. A w takiej cenie jej nie znajdziesz.

Sprawdź lampkę o której mówią koledzy a ja Ci pożyczę Magnata MR780 i sobie sprawdzisz i porównasz. Ok?

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to polecam skorzystać z propozycji S4Home i pożyczyć dla porównania Magnata MR780. Może to będzie najlepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MaGav napisał:

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to polecam skorzystać z propozycji S4Home i pożyczyć dla porównania Magnata MR780. Może to będzie najlepsze rozwiązanie.

Nie mam specjalnie dużego ciśnienia więc jeszcze nic nie kupiłem. Z polecanych lamp mam jeszcze na oku Yaqin MS-300C.  Jak tylko pojawi się możliwość do będę chciał go odsłuchać. Ciekawe, czy ten model też udało by się pożyczyć tak aby przekonać się jak się sprawuje z moimi kolumnami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, samoloty napisał:

MS-300C

zależy od powierzchni pokoju, ale do  kolumn Klipsch RF62 może być za słaby.

MS-300C jest Class A i single-end. 

Magnata MR780 to hybrydowa konstrukcja  z takiego wzmacniacza jest trochę inne brzmienie, nie zastąpi wzmacniacza lampowego, dlatego dobrze jest przetestowanie przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny :). Tak tylko wspomniałem bo kiedyś też chciałem lampę ale ostatecznie zdecydowałem się na hybrydę do kolumn Klipsch. Nie słuchałem nigdy z porządną lampą więc tylko się domyślam, że to kompromis ale ogólnie jestem zadowolony. Co lampa to lampa więc powodzenia w poszukiwaniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...