Skocz do zawartości

Kolumny + subwoofer


kuczok

Recommended Posts

Czy jest na forum ktoś, kto słucha muzyki w takim połączeniu jak w temacie. Tzn. stereo złożone z pary kolumn i subwoofera? Posiadam Rela T5 i chciałbym pod niego dobrać ciekawe używane kolumny do 1500 zł. Może się dla Was wydać dziwne dobieranie kolumn pod suba, bo zwykle robi się to w innej kolejności. Zwykle dobiera się kolumny pod wzmacniacz i odwrotnie, ale mnie interesuje właśnie to podejście...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolego nie od tej strony podchodzisz. Jak już chcesz cokolwiek dobierać to kolumny do sprzętu który posiadasz, subwofer to dodatek i nic więcej nie wniesie jak więcej basu. Rel to firma która robi suby do stereo. T5 to tak na pokój 20m2 max.
Następna kwestia jakiej muzyki słuchasz, jaki masz duży pokój i jakie masz źródło i generalnie z czego składa się Twój zestaw???
CD+wzmacniacz czy MP3 z Amp AV???.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze na których słucham, to Pioneer SA-7500 II (ten mi się najbardziej podoba brzmieniowo), Yamaha ax 500 oraz Nad C 350. Kolumny teraz mam przejściowo jakieś małe Elaci, ale trzymam je jako dodatkowy system do sypialni, a pokój w którym ma grać zestaw z subem ma ok. 25m2. Więc poszukuję jakichś większych podstawkowców. Paradigm Monitor 3 bardzo mi się podobały i o nich myślę, ale może podeślecie mi coś ciekawszego... Rela udało mi się nabyć okazyjnie w świetnym stanie i nie chciałbym się z nim rozstawać. Muzyka najróżniejsza. Ale przede wszystkim rock wszelkiego pokroju od lat 60-tych po death metal. Ostatnio słucham też dużo jazzu a i jakieś electro również poleci. Tak więc pod te wzmacniacze i Rela chciałbym sensowne kolumny dobrać. Do max. 1500zł. używane.

P.S. jako źródło CD Onkyo, ale głównie formaty bezstratne przepuszczone przez Daca Taga Harmony Da 300-v.3.

Edytowano przez kuczok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kuczok napisał:

Ciekawe, ale martwi mnie to uszkodzenie gumy w jednym z głośników...

To uszkodzenie wymagało by naprawy. Kawałek balonika, trochę butaprenu i umiejętności posługiwania się tym ...

Ale jeśli Q21 ma do zaoferowania  Fyne Audio f501 lub któreś Jean Marie Reynaud w cenie do 1500 zł za parę, to może warto się i nimi zainteresować .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Q21 napisał:

Zwróć koniecznie uwagę na Fyne Audio f501 lub Jean Marie Reynaud jeśli lubisz przestrzenne brzmienie z delikatnym górnym pasmem. Obie kolumny mamy na stanie i oczywiście możemy wysłać na testy.

O Fyne Audio trochę czytałem natomiast Jean Marie nie znam kompletnie. Nie mniej jednak chętnie bym posłuchał i jednych i drugich jeśli w podobnym budżecie byśmy się zmieścili. Jak by wyglądało ew. wypożyczenie ich od Was?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz uszkodzonych.

16 godzin temu, MobyDick napisał:

Ale jeśli Q21 ma do zaoferowania  Fyne Audio f501 lub któreś Jean Marie Reynaud w cenie do 1500 zł za parę, to może warto się i nimi zainteresować .

Ja je wezme za 1500 zł pare. Mogą być w idealnym stanie z ekspo. nie marudzę.

Panowie z Q21 płace od razu :):)

 

Serio dołóż do Fyne F500. Pod suba znakomite granie. zrobimy Ci na nie dobrą cenę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej za mój błąd. Faktycznie nie wiem dlaczego nie spojrzałem na zakładany budżet. W tej kategorii cenowej możesz zwrócić uwagę na Pylon Audio Pearl Monitor, które w pomieszczeniach około 20-25m2 sprawdzą się bardzo dobre. Masz w tym przypadku przestrzenne brzmienie , a bas uzupełnisz subwooferem , który posiadasz. Alternetywą mogą być Monitor Audio Bronze 2, które zapewnia bardziej precyzyjne brzmienie i zdecydowanie lepszą kontrolę co w przypadku Tool’a jest dosyć istotne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie brałem pod uwagę Magnatów, zawsze uważałem je za, ogólnie mówiąc mało audiofilskie, dla niewymagających (marketowe) kolumny. Ale te Magnat Quantum 723 bardzo mnie zaciekawiły. Czyżby to ich cena mnie zaślepiła? Jeśli tak może być, podajcie proszę jeszcze jakieś alternatywy dla nich z rynku używanych. W tej cenie napewno znalazłbym dużo lepsze kolumny używane, pasujące do moich wymogów i preferencji.

Edytowano przez kuczok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kuczok napisał:

Fyne Audio F 500 są niewątpliwie świetnymi kolumnami, jednak nie do końca pasującymi pod moje preferencje muzyczne. Przy szybkim, rozbudowanym, skomplikowanym metalu pogubią się :(

Słuchałeś?

Nie no przepraszam ale Pearl się nadaje a Fyne nie ? No to powiem Ci że wariuje już.

Rozumiem polecenie KEF Q350. Ale Pearl w porównaniu do Fyne 500 to w każdym aspekcie gorze granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fyne 500 bardzo bym chciał posłuchać/przetestować na swoim zestawienia, ponieważ ich testy w necie są bardzo ciekawe. Mógłbym się przekonać jak sobie poradzą z cięższa i bardziej rozbudowaną muzyką. Bo do lżejszych gatunków, których również słucham na pewno by się sprawdziły. Wymagają jednak porządnego wzmacniacza. Magnaty jednak będą mniej wymagające i taniej mnie wyjdzie ten interes, bo oprócz tego, że kolumny same będą tańsze to wzmacniaczy nie będę musiał na razie wymieniać.

Pearl na razie odłożyłem w rozważaniach i Kefy (wydają się na tyle samowystarczalne, że sub do nich będzie zbędny) też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynę Audio F500 to genialne monitory o cieplejszym charakterze brzmienia. Przyjemnie się na nich słucha spokojniejszej muzyki jazzowej czy akustycznej.  U mnie pogubiły się na Five Finger Death Punch ale tutaj dzieje się na prawdę dużo. Jeśli miałbyś ochotę to mamy na stanie F500, Kęty q350 czy Monitor Audio Bronze 2. Możemy je wysłać i sam posłuchasz i ocenisz ich brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Q21 za szczerą opinię i że nie próbujecie na siłę wcisnąć klientowi swojego towaru! No właśnie nie chciałbym, żeby kolumny się pogubiły w tego typu muzyce. Monitor Audio Bronze słyszałem i mi nie podeszły. O Kefach już pisałem. Czyli zostają mi Magnaty... Ale chciałbym ich posłuchać przed zakupem. Czy Q21 posiadacie również ten model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...