Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz pod paradigmy 6000F


berbec2

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Właśnie urządzam swoje pmieszkanie i planuje zakup sprzętu audio. 

Z uwagi na obecne czasy odpada wysyłka z Chin, Japonii,Usa, Gruzji, Bangladeszu, Kongo itp.

Budżet około 2 tyś zł (jest elastyczny więc będę podatny na sugestie)

Na celowniku są paradigmy monitory SE 6000F (może ktoś odradza ew. poleca inne kolumny?).

Niestety średnio znam się na sprzęcie audio - wybrałem paradigmy ponieważ u mojego znajomego podpatrzyłem model, który grał wspaniale z amplitunerem harman kardona. 

Nie mam pojęcia jaki dobrać do nich wzmacniacz lub może amplituner (choć na radiu nie zależy mi aż tak bardzo).

Wzmacniacz/amplituner będzie podłączony do TV/konsoli/ew. jakiegoś telefonu lub komputera. 

Poniżej informacje:

- Nowy czy używany? Nowy

- Stereo czy kino domowe? Stereo.

- Powierzchnia pokoju wynosi około 25m2.

- Jakie brzmienie lubię? Czystrze brzmienie oraz wyrazisty bass.

 

Dzięki, piona !

Edytowano przez berbec2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie.

Uparłem się trochę na te paradigmy ze względu na ich wygląd plus super brzmienie. Alternatywnie biorę też pod uwagę 3000F Paradigma - może ktoś miał do czynienia z tym modelem?

Zastanawiam się tylko czy ten xindak nie będzie miał za małej mocy. Z tego co widzę paradigm w przypadku 6000F rekomenduje moc wzmacniacza 15-130W a xindak z tego co widzę ma 80W. Kompletnie się na tym nie znam stąd moje obawy :)

Edytowano przez berbec2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli podobają Ci się kolumny Paradigm, niech będą. Należy do nich dobrać wzmacniacz brzmiący łagodnie, dodający nawet trochę średnich tonów gdyż same kolumny podbijają skraje pasma - to nie wada tylko styl grania. Wspomniany Xndak to fajny pomysł, dorzucę jeszcze kultowego i niedrogiego Nad-a C326. Można pokusić się jeszcze o wybitny i niedrogi wzmacniacz lampowy Yaqin MS-30L. Bardzo fajne połączenie z Paradigm. Nie martw się o moc, mocy wszystkich tych wzmacniaczy są mocami realnymi (nie jak w amplitunerach czy kinach domowych) i spokojnie wystarczą do napędzenia nawet niełatwych kolumny podłogowych.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dalej szukam na razie przetestowałem magnat signature 507 i zrobiło na mnie duże wrażenie. Ale jeszcze bym chciał coś przetestować dla porównani i sprawdzić czy mają takie kolumny na stanie w sklepie na miejscu żeby za jednym razem przetestować kilka schematów. Mam jeszcze na oku Pylon Audio sapphire 25, Audiosymptom no i te Paradigmy 

4 minuty temu, gogiel napisał:

 

 

Edytowano przez gogiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Magnatem MR-780 bardzo dobrze łączą się kolumny Triangle Borea BR03, góra jest odtwarzana rozdzielczo i z energią, bardzo przyjemna średnica, niskie tony mięsiste, ale przy tym nie są nadmiernym poluzowania, choć też nie należą do mocno zwartych, takie granie pośrodku. Pod uwagę polecam jeszcze wziąć KEF Q350, równo grające kolumn, np. BR03 ma wysokie tony delikatnie podbite względem reszty pasma. Bardzo dobre monitory jeżeli chodzi o kreowanie przestrzeni nagrania.

Jeżeli nie masz w pobliżu salonu gdzie możesz odsłuchać Triangle, to zapraszam do kontaktu, nie ma problemu z wysyłkowym wypożyczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gogiel napisał:

Ale to wszystko są kolumny podstawkowe nie brałem ich pod uwagę bardziej odpowiadają mi kolumny podłogowe jeżeli chodzi o wygląd. 

Jak tylko bierzesz pod uwagę podłogówki, to w okolicach 3tys. zł,  polecam sprawdzenie z Magnatem kolumn Melodika BL40 mk3, dół pasma lekko podbity, góra gładko odtwarzana, ogólnie zgranie z podbitymi skrajami pasma, nastawienie bardziej na przyjemny przekaz, niż na pokazanie każdego detalu z nagrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie przetestowałes. I nie chodzi o to że nie chce ci pomóc. 

Jesteśmy salonem audio. To my powinniśmy wrzucać propozycje ale to nie ma sensu szczerze. 

Im więcej posłuchasz tym sam lepiej do tego dojdziesz.

Masz kilka ciekawych propozycji. Odsłuchaj.

I tak signature od magnata są bardzo mocną propozycja. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobało Ci się połączenie Magnata MR780 z kolumnami Signature 507 to Pylon Sapphire 25 będą przeciwieństwem, w mojej ocenie będzie to zbyt mdłe połączenie ale to w mojej ocenie. 
Bliżej brzmienia Magnatów Signature 507 miałbyś Focal Chora 816 lub Monitor Audio Bronze 200.

 

Zapraszamy na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gogiel napisał:

Z braku czasu związanego z pracą praktycznie nie było możliwości na umówienie się na odsłuch ale teraz po świętach będę miał trochę więcej czasu i myślę że już to ogarnę. Dlatego pytałem o propozycję zestawienia kolumn z tym Magnatem żeby sprawdzić czy mają takie na stanie. 

Mamy kilka innych kolumn na miejscu. Możemy Ci też coś wypożyczyć do domu.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...