Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 Yamaha HTR-2071 + TAGA TAV606 v3


peleMAN

Recommended Posts

Witam, jestem dość zielony w temacie kina 5.1 więc potrzebuję porady czy podany zestaw będzie dobrze współgrał:

Amplituner 5.1 - Yamaha HTR-2071

Kolumny - TAGA TAV606 v3 

Rzecz w tym, że mam możliwość kupić kolumny i amplituner w dobrych pieniądzach stąd pytanie czy będzie to integralne i po prostu wszystko będzie działało.

Jeżeli ktoś chciałby z dobrej woli ewentualnie polecić coś (bez dopłacania, naprawdę nie potrzebuję wodotrysków) to proszę ale priorytetem jest podany wyżej zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

Subwoofer planuję dokupić w przyszłości więc z tym na spokojnie :)

Jeżeli chodzi o ampli to jaka jest różnica między htr2071 a 385 tłumacząc osobie zielonej w temacie.

Dodam, że oprócz oglądania filmów w zasadzie większość czasu ampli będzie przetwarzał dźwięk z konsol, głównie PS4. Potrzebuję w związku z tym kilka wejść HDMI oraz możliwość przepuszczenia obrazu 4k HDR. Modele 385 i 485 mi to zaoferują?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer VSX 329 to lepszy wybór ale i tak lepiej pomyśleć w przyszłości nad czymś lepszym typu Yamaha rxv485 lub rxv685. W obu przypadkach masz możliwość podpięcia konsoli czy dekodera kablem HDMI. RXV685 zdecydowanie lepie poradzi sobie w systemie stereo. Jeśli będziesz oglądał dużo filmów to koniecznie pomysł o subwooferze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sub będzie ale w swoim czasie, impulsywnie dość stwierdziłem, że złoże sobię jakiś zestaw 5.1 a w związku z tym że impulsywnie to chcę sobie chociaż rozłożyć koszty.

Ale przyszłościowo ile trzeba liczyć na subwoofer do wyżej przedstawionego zestawu po najniższej linii oporu, najniższej dlatego, że i tak zestaw tafia do mieszkania więc niskie tony będę musiał ustawić z głową, nie potrzebuję nic potężnego. Pokój ma swoją drogą około 15m2. Kolega wcześniej podał propozycje z tego co patrzyłem w przedziale 700zł? Da się coś taniej? Mile widziane propozycje.


Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 20xx to taki tani marketowy amplituner. Aby można było do czego podłączać te wszystkie Prismy, Voice Krafty i tak dalej. Ale to słaby amplituner zarówno mocowo jak i w wykonaniu. 385 i 485 są po prostu lepsze.

Także od Pioneera.

Serio nie będziesz żałował. Bo kolumny nie są złe. Wykorzystaj je!

Pozdrawiam i zapraszam po ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...