Skocz do zawartości

Kable XLR w cenie do 500 PLN


Recommended Posts

Witam forumowiczów,

W związku z nabyciem przeze mnie DACa marki Mytek 192 DSD, chciałbym go połączyć z Rotelem RA 1572 przewodami XLR. Wiem, że Rotel nie ma wyjść zbalansowanych, tak więc to połączenie nie polepszy zupełnie jakości brzmienia, nie mniej jednak swoje RCA Melodiki chcę wykorzystać do czego innego. Ceny tych przewodów są mocno rozstrzelone, nie mniej jednak zaznaczenie pułapu do 500 PLN dość znacznie ogranicza wybór. Biorę pod uwagę kable Chord Clearway. Sonus Oliva itp. Czy macie jakieś swoje typy w tym pułapie cenowym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak więc żeby nie być gołosłownym i być postrzeganym za osobę, która zakłada wątek i znika, opiszę  co w kwestii kabli zostało przeze mnie poczynione. 

Przeczytałem wątek o kablach M&B, bardzo ciekawy z resztą i fajnie że polskie firmy robią tego typu rzeczy zacne jakościowo, Kontaktowałem się z panem Markiem w sprawie wypożyczenia, ale trafił się użytkownik sprzedający Hybrida RCA. W związku z moją wizją  łączenia DACa za pomocą XLR, zmuszony byłem ową wizję przemodelować. Tym bardziej że pomimo posiadania przez wzmacniacz wejść XLR, nie są to wejścia zbalansowane, zatem żadnej poprawy jakości nie wniosą. 

Co do wniosków z odsłuchów, to z powodu braku czasu na wgłębienie się w tematykę nie mogę się z Wami podzielić jakimiś szerszymi odczuciami. W tym tygodniu doszła do mnie długo poszukiwana składanka Pieprz i Wanilia cz.5 , która w mojej ocenie jest świetnie zrealizowana. O ile nie miałem czasu na porównywanie Hybrida z posiadana przeze mnie Melodiką Purple Rain, o tyle płyta brzmi świetnie i być może jest to również zasługa zakupionego kabelka.

Co do przewodów: opakowanie jak i wygląd budzą zaufanie, choć cena zakupu nowych raczej nie jest niska, ale w  świecie audio zawsze ta wartość wywołuje kontrowersje.

Pewnie spadnie na mnie fala krytyki z Waszej strony z powodu tego, że nie obsłuchałem innych możliwości i pokierowałem się jedynie opiniami z neta, ale nie było innej możliwości.

Póki co, jestem zadowolony, a na dalsze bardziej wnikliwe testy będzie czas chyba dopiero zimą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...