Skocz do zawartości

Hifi do 5000


Wojtek8

Recommended Posts

Witam forumowiczów jako świeży uczestnik forum mam zagadnienie związane z doborem zestawu hi fi. Pewnie problem jaki przedstawię pojawia się nagminnie ale spróbuję. Kwota jaka dysponuje to magiczne 5000pln w tej kwocie chciałbym żeby się zmieścił amplituner plus głośniki podłogowe. Wymiary pomieszczenia (salon kuchnia otwarta schody na piętro) to 41m bez kuchni pomiędzy głośnikami odstęp 3m odległość od glosnikow do kanapy 4m. Mój wybór padł na dwa apmki yamaha R-N803D i onkyo tx-8270. Głośniki klipsh pr280f. Muzyka która słucham to szeroki wachlarz rock, metal, jazz, soul, classic, funk. Muzykę słucham z tidal do tej pory na głośnikach bloututh. Proszę o pomoc w doborze tych elementow. Zaznaczam że nie będę miał możliwości odsłuchów. Który ampek i czy klipsch będą ok czy może coś jest bardziej ciekawszego w tym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Masz bardzo duze pomieszczenie.

Klipsch RP8000 czy też starsze tańsze a dokładnie takie samo RP280 to dobry wybór pod Onkyo 8390.

Jeśli jednak zdecydujesz się na Yamahe RN803 to polecam Heco Aurora 1000 ewentualnie ELAC F6.2.

Brzmienie Klioscha jest jasne, żywe, czasem natarczywe. Zalezy kto co lubi. Brzmeieni Heco i ELACa jest bardziej stonowane. Łagodniejsze u góry a rownie potęzne na dole.

Zapraszam po wypozyczenie sprzetu i testy domowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Klipsch rp8000f czy rp280f to bardzo szczegółowe brzmienie o mocnym i dobrze kontrolowanym basie i nieco agresywna góra pasma. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie onkyo 8250/8270 lub denon dra800h. Jeśli chciałbyś Yamahe rn803d, która posiada świetna aplikacje i duży potencjał napędowy to rozważ koniecznie Heco Aurora 1000, które zagrają cieplejszym dźwiękiem i będą świetnym uzupełnieniem dla dynamicznego i szczegółowego brzmienia Yamahy. 
Super rozwiązaniem w takim metrażu mogłyby być Magnat Transpuls 1500 tylko pytanie czy jesteś w stanie zaakceptować gabaryt i design kolumn? 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,

Klipsch rp8000f czy rp280f to bardzo szczegółowe brzmienie o mocnym i dobrze kontrolowanym basie i nieco agresywna góra pasma. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie onkyo 8250/8270 lub denon dra800h. Jeśli chciałbyś Yamahe rn803d, która posiada świetna aplikacje i duży potencjał napędowy to rozważ koniecznie Heco Aurora 1000, które zagrają cieplejszym dźwiękiem i będą świetnym uzupełnieniem dla dynamicznego i szczegółowego brzmienia Yamahy. 
Super rozwiązaniem w takim metrażu mogłyby być Magnat Transpuls 1500 tylko pytanie czy jesteś w stanie zaakceptować gabaryt i design kolumn? 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub omówienia warunków wypożyczenia. 

Witam też brałem pod uwagę Aurory. Mam Jeszcze jedno pytanie związane z głośnikami z tego co się orientuję wszystkie z powyżej wymienionych glosnikow mają wydech basu umieszczony na tyle glosnikow co wiąże się z odpowiednia odległością od ściany. Może są głośniki podobnego formatu co Aurory z odprowadzeniem basu z przodu chodzi mi o to jaka odległość musi być od ściany by nie wbijał się rezonans, chyba że w przypadku auror jest to zbyteczne. Ja się zqsugerowalem klipshami gdyż tam jest sugerowane min 1m od ściany. Proszę o jakieś info w tym temacie z gry dzieki

Aha do sprecyzowania budżet to 5k bez kabli i koszt aurora 1000 to 4000k. Dopytam tutaj o aurora 700 w połączeniu z yamaha. Dziekj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wojtek8 napisał:

Witam też brałem pod uwagę Aurory. Mam Jeszcze jedno pytanie związane z głośnikami z tego co się orientuję wszystkie z powyżej wymienionych glosnikow mają wydech basu umieszczony na tyle glosnikow co wiąże się z odpowiednia odległością od ściany.

jakieś 30 cm od ściany już wystarczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Seb Mic napisał:

jakieś 30 cm od ściany już wystarczy

Witam ponownie chciałbym prosić was o wyrażenie swojej opinii na temat dwóch zestawów yamaha R-N803D plus heco aurora 700 oraz onkyo tx-8390 plus heco aurora 700. Pytanie moje dotyczy co lepiej zagra do moich upodobań muzycznych które wypisałem w pierwszym poście, jeżeli macie jakieś dodatkowe sugestie również proszę o przekaz dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wojtek8 napisał:

Witam też brałem pod uwagę Aurory. Mam Jeszcze jedno pytanie związane z głośnikami z tego co się orientuję wszystkie z powyżej wymienionych glosnikow mają wydech basu umieszczony na tyle glosnikow co wiąże się z odpowiednia odległością od ściany. Może są głośniki podobnego formatu co Aurory z odprowadzeniem basu z przodu chodzi mi o to jaka odległość musi być od ściany by nie wbijał się rezonans, chyba że w przypadku auror jest to zbyteczne. Ja się zqsugerowalem klipshami gdyż tam jest sugerowane min 1m od ściany. Proszę o jakieś info w tym temacie z gry dzieki

Aha do sprecyzowania budżet to 5k bez kabli i koszt aurora 1000 to 4000k. Dopytam tutaj o aurora 700 w połączeniu z yamaha. Dziekj

Wyślij do nas wiadomość postaramy się o lepsza cenę na Aurory 1000. Tym bas refleksem bym się nie przejmował, ponieważ przedni wylot nie oznacza, ze kolumna będzie bardziej ustawną i będzie można z nią powędrować pod ścianę ;) . Aurora 700 będą trochę za małe do takiego pomieszczenia i przy niższych poziomach głośności brzmienie będzie niekompletne. Zdecydowanie lepiej jest postawić na 1000, które załatwią sprawę raz a dobrze. 
Z przednim bas refleksem masz chociażby polskie Pylon Audio Ruby 30 ale tutaj budżet zostałby bardzo mocno nadszarpnięty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za informację wczoraj wysłałem maila z prośbą o wycenę wyceną do obu firm także czekam teraz co i jak się wykluje od razu zaznaczę ze to co sam wyszperałem na necie 500 PLN przekracza mój budżet bez kabli i wtyków ale to jeszcze zniosę konfiguracja yamaha R-N803D plus heco aurora 700 lub onkyo tx-8390 i heco

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...