Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha rx-v673


Jespers

Recommended Posts

Witam,

Byłem zmuszony wymienic swoj stary sprzet, amplituner Sony STR DE-245 na nowszy, bo niestety się zepsul.

Do tego amplitunera mialem podlaczone glosniki SONY :
- Subwoofer SA-WMS315 50W
+ 4x głośniki SS-V315
+ centralny SS-CN315

Jak się domyślam raczej nie jest to za dobry sprzęt do amplitunera, który udalo mi się kupić, czyli Yamaha rx-v673.

W takim razie, czy możecie mi polecić jakiś używany zestaw kolumn 5.1 do kwoty 1000 zł? 

Dodatkowo, czy ewentualnie moge przepiac te male glosniki ze starego zestawu, aby rozszerzyć nowy zestaw do  7.1, czy jrednak nie zagra to dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/wharfedale-crystal-10-40-zestaw-glosnikow-subwoofer-wh-208-CID99-IDDSaCy.html

Ktoś polecił mi ten zestaw ale no domyślam się że nie będzie idealnie. 

Ile bym musiał wyłożyć za używany 5.1 aby dobrze grał? W przyszłości tak za trzy lata mam zamiar i tak wymienić sprzęt na jakiś dużo lepszy, mam w planach zmianę miejsca zamieszkania :)

Aktualnie głośniki by znajdowały się w pokoju około 15-20m2. 

Też pytanie czy przy zmianie na lepsze głośniki ten ampli będzie dawał rade? 

Dobrze by było, jakby też nie straciły za duzo na wartosci przy ewentualnej pozniejszej sprzedazy :)

Edytowano przez Jespers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek nie widzę problemu abyś nie mógł podłączyć zestawu głośników które masz  do nowego amplitunera. Oczywiście ze nie można się spodziewać po tym rewelacji. Ten zestaw z OLX zapowiada się lepiej. Trochę podejrzanie wygląda w nim środkowa część głośnika subwoofera. Pozostaje jeszcze możliwość stopniowego zastępowania głośników z obecnego zestawu. Na początek możesz się skupić na głośnikach frontowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie, mianowicie jak rozlozyc 5.1, aby dobrze to gralo. Czy głośniki muszą być na rownych wysokosciach? Mam problem z umiejscowieniem, poniewaz lozko oraz telewizor sa na prawej scianie. Gdzie powinienem umiescic glosniki wtedy? Mysle zeby centralny byl pod telewizorem, lewy glosnik na dole obok telewizora na podlodze, a prawy g losnik mam mozliwosc ustawienia na parapecie przy oknie, jednak bedzie on wtedy troszke wyzej i dalej od telewizora. Tylny prawy glosnik mysle by uistawic z tylu lozka w prawym rogu na szafce, a lewy tylny w okolicach tej komody. Czy moze macie jakies lepsze rozwiazanie ? Niestety mam dosc ograniczone pole do ustawienia glosnikow poki co..

 

plan.thumb.png.f77343866b206b812195d18e7b0bd14b.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że temat powinieneś zacząć właśnie od tego posta, szybko zostałbyś wyleczony z pomysłu 5.1

Jak to miałeś ustawione do tej pory?

Niby możesz rzeźbić w ten sposób o którym piszesz, ale jest to bardzo dalekie od referencji  

52 minuty temu, Jespers napisał:

lewy glosnik na dole obok telewizora na podlodze

a to już w ogóle odpada. Wypadałoby przynajmniej zachować tą samą wysokość frontów

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę w takim razie próbować przesunąć telewizor z szafka i postawić prawy obok telewizora na podłodze i umieścić lewy głośnik tez na podłodze obok telewizora. Tylko czy to zda egzamin? Tak samo z tymi tylnymi głośnikami. 

Niedługo będę zmieniał pomieszczenie więc głośniki i tak potem w pełni spełnia rolę. 

 

 

Edytowano przez Jespers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie kable Procab, Oehlbach albo VanDamme i już.

Dnia 4.04.2020 o 19:22, Markcox napisał:

wygląda na to, że temat powinieneś zacząć właśnie od tego posta, szybko zostałbyś wyleczony z pomysłu 5.1

 

Dnia 4.04.2020 o 20:16, Jespers napisał:

Mogę w takim razie próbować przesunąć telewizor

Musisz to zrobić.

No tu nie ma kina obecnie. Całkowite przemeblowanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...