Skocz do zawartości

Amplituner + monitory


Mushroom

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Chciałbym się poradzić odnośnie doboru amplitunera oraz monitorów do salonu połączonego z jadalnią (domek jednorodzinny), który ma powierzchnię około 42 m2 i jest poniekąd połączony z kuchnią. W załączeniu przesyłam rzut salonu z jadalnią, na którym opisałem co gdzie się znajduje (głośniki ścienne Indiana Line SQ 205, telewizor i miejsce na monitory) oraz 3 zdjęcia w realu dla poglądu sytuacji.

Ze względu na szafkę RTV po całej długości pod telewizorem muszę zastosować monitory, do których mam wyprowadzone przewody głośnikowe w ścianie a na szafce ma stać amplituner. Nie jestem audiofilem, rzadko oglądam filmy a muzyka od czasu do czasu...tak więc bardziej mi zależy, może nie tyle co na lepszym dźwięku niż z głośników TV, ale żeby w miarę fajnie to wszystko grało. Żadnych fajerwerków bo i tak tego nie wykorzystam a z doświadczenia doboru innych sprzętów już się nauczyłem, że nie m co się napinać na super parametry bo później i tak wykorzystuje się 30% funkcjonalności. 

Dostałem propozycję zestawu KEF Q350 CZARNY + DEONON AVR-X550BT i jeśli chodzi o mnie to pewnie jest to Ok, ale nie wiem czy ma to sens dla takiej powierzchni i dodatkowo zastanawiam się nad amplitunerem DENON AVR-S650H, który ma dobre opinie i parę parametrów więcej.

AVR-X550BT obsługuje wszystkie formaty, które mnie interesują MP3, WMA, itd., liczba kanałów wystarczająca (5.1) i parametrami technicznymi bardzo nie odbiega od modelu wyższego (impedancja głośników, moc dynamiczna, moc na kanał, itp.), ale nie ma WiFi, złącza ethernet (LAN), DLNA (którego kompletnie nie potrzebuję obecnie), ale dzieci rosną i boję się, że później będzie jęczenie, że nie ma właśnie WiFi, LANu, i pewnie któregoś z serwisu jak Deezer, Napster, Spotify Connect czy TIDAL, itd., a jednak nie zamierzam w najbliższej przyszłości wymieniać amplitunera bo sprzęt grający to nie jest mój konik. A wiadomo wszystko idzie w kierunku bezprzewodowej obsługi więc to WiFi trochę mnie martwi, LAN z resztą też.

Będę wdzięczny za komentarz co do takiego zestawu do przedstawionej powierzchni pomieszczania, czy to ma to sens, czy lepiej zamienić na coś innego, jeśli tak to na co. 

 

Pozdrawiam,

 

Rafał

20200323_172006.jpg

20200323_172015.jpg

20200323_172024.jpg

Salon z jadalnią.jpg

Edytowano przez Mushroom
Opis był niepełny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF Q350 to fajna opcja jeśli chcesz mieć mikro kolumny w tym salonie.

Ale ten Denon do nich to słabe połączenie. Znacznie lepiej zagra Yamaha 485 albo wyższa 685.

Ewentualnie kolumny Magnat Signature 503 albo mniejsze Humidor.

W białym odcieniu sprawdź też wieksze już potężnie brzmiące Monitor Audio Silver 100 albo mniejsze Bronze 2.

Pozdrawia i zapraszam po porady i wyceny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kef Q350 to bardzo dobre monitory o uniwersalnym brzmieniu dzięki czemu sprawdza się zarówno w przypadku oglądania filmów jak i słuchania muzyki . Wspomniany przez Ciebie Denon faktycznie mógłby wystarczyć ale jeśli miałby to być zakup na lata to może warto byłoby dołożyć do Yamahy rxv485 lub 685 jeśli będziesz dużo słuchał muzyki.  Dobrym rozwiązaniem mogą być detaliczniejsze Monitor Audio Bronze 2 lub cieplej brzmiące Q Acoustic 3020i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i porady. 

S4Home

Nie znam się na tyle żeby stwierdzić czemu Yamaha byłaby lepsza od Denona dla tych monitorów, ale pytanie czy ogólnie nawet Denon  AVR-S650H to słaby wybór ? Dopiero co powiesiłem TV i zmierzyłem wolną przestrzeń pomiędzy dolną krawędzią TV a szafką RTV i wychodzi mi 16 cm, tak więc z tego powodu brałbym pod uwagę tylko Denona AVR-S650H lub Yamahę RX-V485. 

Czy mógłbym prosić o przesłanie oferty na te dwa amplitunery z proponowanymi monitorami grzybowski1214@gmail.com 

 

Markcox

Jednak dobrze mieć WiFi i Lan bo to jednak już jest pewien standard, jeśli chodzi o wyższe modele niż Denon AVR-S650H czy Yamaha RX-V485 to uważam, że po prostu nie wykorzystam potencjału tego sprzętu. Niestety nie mam gdzie zmieścić subwoofera...

 

Q21

Widzę, że też bardziej Yamaha niż Denon, czemu dokładnie ? Trochę poczytałem i rzeczywiście Yamaha jest bardzo popularna, ale Denon również jest chwalony. Nie to żebym parł w stronę jednej firmy, aczkolwiek design Denona bardziej mi się podoba.

Czy tutaj również mógłbym prosić o przesłanie oferty na te dwa amplitunery (Denon AVR-S650H lub Yamaha RX-V485.) z proponowanymi monitorami ? Q Acoustic 3020i wydają mi się bardzo małe co nie oznacza pewnie, że są słabsze niż reszta polecanych. 

 

Nasunęły mi się jeszcze takie pytania

1. Czy jeden głośnik w monitorach KEF jest minusem ? Czy nie ma to kompletnie znaczenia ?

2. Co do odtwarzania płyt do tego zestawu bo starej wieży nie będę podłączać ?

 

Dzięki i pozdrawiam

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Mushroom, zabawa w kino domowe bez suba to żadna zabawa. Jednak ta moda na szafki RTV na całą ściankę okazuje się w pewnych kwestiach mało praktyczna. Piszesz o amplitunerze a nie wspominasz o kolumnie centralnej, która w kinie domowym jest równie ważna (o ile nie ważniejsza) co sub. Jeśli chcesz budować kino na dwóch frontach i dwóch surroundach to może lepiej pomysl o ampie stereo i lepszych monitorach. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2020 o 23:31, Mushroom napisał:

Q21

Widzę, że też bardziej Yamaha niż Denon, czemu dokładnie ? Trochę poczytałem i rzeczywiście Yamaha jest bardzo popularna, ale Denon również jest chwalony. Nie to żebym parł w stronę jednej firmy, aczkolwiek design Denona bardziej mi się podoba.

Czy tutaj również mógłbym prosić o przesłanie oferty na te dwa amplitunery (Denon AVR-S650H lub Yamaha RX-V485.) z proponowanymi monitorami ? Q Acoustic 3020i wydają mi się bardzo małe co nie oznacza pewnie, że są słabsze niż reszta polecanych. 

 

Głównie za sprawą większej uniwersalności dźwięku, który sprawdzi sie zarówno w kinie jak i w przypadku słuchania muzyki. Dodatkowo masz bardzo dobrą aplikację MusicCast, która jest wzorem do naśladowania. Denon ma Heos’a ale jednak jest znacznie mniej intuicyjny i szata graficzna nie każdemu przypadnie do gustu. Możesz także korzystać z aplikacji takich jak Bubble UPnP czy mConnect, z której prywatnie korzystam. 

Odpowiadając na pytanie:

1. Nie, nie jest to minus i liczba głośników w kolumnie nie podpowiada nam czy lepiej jest zastosować 1 czy 10 głośników. Wszystko zależy od konstrukcji. 
2.  Do odtwarzania płyt masz 2 opcje jesli chciałbyś pozostać przy jednym pilocie. Yamaha CD-s300 lub CD-s700. Jeśli posiadasz dużą bibliotekę to warto dołożyć do modelu wyższego, który brzmi niepodważalnie lepiej pod każdym aspektem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...