Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do 100zł. Przewód czy bez?


Recommended Posts

Witam! Rozglądam się za słuchawkami dokanałowymi w granicach powiedzmy 100, jeżeli warto jestem w stanie dopłacić do 150zł. Zazwyczaj nie miałem problemu z tego typu zakupami, ale im więcej myślę, tym większy mam dylemat. Szukam słuchawek jak już wspomniałem, tylko i wyłącznie dokanałowych. Używane będą głównie do telefonu, czasem do komputera. Cel to tylko i wyłącznie muzyka, tak więc zależy mi na jak najlepszej jakości w podanym budżecie. Generalnie zazwyczaj byłem przeciwnikiem słuchawek bezprzewodowych, nie przemawiało do mnie ograniczenie dotyczące możliwości rozładowania lub konieczność łączenia przez BT.. Aczkolwiek nie uda się ukryć, iż zmęczony powoli robię się przerywanami kablami kiedy jedna słuchawka przestaje grać. Stąd pojawiło się moje zainteresowanie Redmi air dots. Dodatkowo polecił mi je kolega, aczkowiek zaznaczył, iż jego zdaniem dużo gorzej grają podłączone do komputera, w stosunku do podłączenia do telefonu. Poza wspomnianymi Redmi Air dotsami biorę także pod uwagę Ajays three. Podoba mi się w niech płaski, konkretny kabel, a także kształt wejścia Jack. Nie jest całkiem prosty. W internecie wyczytałem iż  AUDICTUS EXPLORER 2.0 grają niesamowicie dobrze jak na swoją cenę, z racji tego również rozważam ich zakup. Podonbne opinie krążył na temat Sony MDREX110APR, aczkowliek jestem niemal pewien, iż kiedyś je posiadałem. Kojarzę, że jakość dźwięku bardzo mi się podobała, ale no.. ten kabelek. Aż strach było ich używać, przy minimalnym zahaczeniu kablem lub rozplątywaniu bałem się czy wszystko z nimi jest ok. Na obecną chwilę stawiam mimo wszystko bardziej na słuchawki przewodowe, ale jeżeli Redmi air dots faktycznie dorównują najlepszym ze wspomnianych przewodowych, a jakość dźwięku nie psuje się w trakcie korzystania z komputera, to bym się na nie finalnie zdecydował Co jesteście mi w stanie powiedzieć na temat moich przemyśleń? Ktore powinienem wybrać kierując się tymi kryteriami, czy może poleci ktoś jeszcze coś innego? Pozdrawiam i dziękuję za każdą opdowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem na problemy z zrywaniem się kabli są słuchawki w których są one wymienne. Tu masz fajne słuchawki przewodowe nadające się do tego. A tu kabel bluetooth NICEHCK HB1 z aptX lub zestaw z słuchawkami P3 tego producenta. Jego wadą jest to ze działa tylko 4 godziny na naładowaniu. Można go za to ładować w trakcie używania. Dają do niego dobry futerał na niego i słuchawki. Tego typu kabel KZ działa około 2 razy dłużej na jednym naładowaniu, jednak jego można ładować wyłącznie gdy jest wyłączony. Z tymi przewodami z odbiornikami bluetooth możesz zrobić słuchawki bezprzewodowe ze tych słuchawek przewodowych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź! Jest to też jakaś alternatywa i to całkiem tania. Jestem w stanie również wziąć je pod uwagę i zamówić. Natomiast przede wszystkim zależy mi też na szybkiej dostawie, nad zakupem waham się już od kilku dni i w dalszym ciągu nie wiem co począć. Czas oczekiwania na słuchawki z aliexpress domyślam się, iż wynosi około miesiąca? Do tego czasu pozostałbym bez jakichkolwiek. Czy z moich powyższych propozycji masz doświadczenie, z którymiś wspomnianymi bądź jesteś w stanie powiedzieć cokolwiek o nich? 

Głównie interesuje mnie różnica jakości brzmienia między wyżej wspomnianymi.

Albo różnica między poszczególnymi model Ajays? Czy np. Five są lepszymi słuchawkami niż three? Czy te numery nie mają znaczniea

Edytowano przez Snakuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo dobrze A-JAYS Four i T-JAYS Two  i mogę o nich powiedzieć tyle że są fajnie wykonane z naciskiem na opakowanie :)T-JAYS Two są dużo lepsze. Jest wiele Chińskich słuchawek za kilkadziesiąt złotych które moim zdaniem graja dużo lepiej np. KZ ZS3 które grają na poziomie T-Jays. Repliki SE215 są moim zdaniem dużo lepsze. Przesyłki  AliExpress Standard Shipping docierają zwykle w 2 tygodnie. To jest szybka wysyłka z ostatnim etapem kurierem Pocztexem. Z tego co wiem to kolejnymi numerami są oznaczane wersje różniące się u JAYS-a przetwornikami w tej samej obudowie. Różnią się też wyposażeniem. Od A-JAYS-ów moim zdaniem znacznie lepsze są BRAINWAVZ Delta, łatwo dostępne u nas w kraju. Były ostatnio za 50 zł w Morelach w wersji z mikrofonem i chyba z etui, tyle że jak widzę podnieśli na nie cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zobacz obok we wątku o słuchawkach dookanałowych do 500zł ,kupiłem z Ali  słuchawki KZ ZS10PRO i jestem mega zadowolony.Kosztują około 130zł ,przesyłka szła 10 dni ,możesz dokupić dodatkowy srebrny kabelek za 32 zł koniecznie z wejściem pin c(lepsze brzmienie) ,lub kabelek do BT jeśli potrzebujesz i ewentualnie jakieś inne pady do uszu za około 8zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...