Skocz do zawartości

KD 5.1 - 4~5000 zł, pokój ~18mkw.


Konrad Kulwicki

Recommended Posts

Cześć :)

Jestem na etapie wyposażania mieszkania, i jednym z tego elementów będzie oczywiście system audio do kina domowego 5.1 :) - proporcje użytkowania, powiedzmy 60% filmy/seriale, 30% muzyka, w tym radio - najczęściej jako tło, a nie 'skupiony' odsłuch; 10% gry.

System sparowany z projektorem, który już mamy. Źródłami będą Chromecast 3(Netflix, HBO GO, Plex itd), rzadziej PC i PS4 (oraz pewnie następczyni), plus wbudowane w AVR funkcje streamingu audio i radio.
Salon, w którym będzie stał sprzęt, ma ok. 18 metrów kwadratowych (~3.5 na 5m, może nieco mniej), więc względnie niewiele.

Oczywiście prześledziłem trochę wątków na forum i mam swoje pewne typy i pomysły.

Amplituner: Onkyo TX-NR686 - tutaj jestem raczej zdecydowany, wydaje się być optymalny w kwestii cena/jakość, rozsądnie 'przyszłościowy' jeśli o funkcje i złącza chodzi, streaming i multiroom bazujący na otwartych standardach (to dyskwalifikuje dla mnie Yamahę, MusicCast do mnie nie przemawia), przez co ładnie zintegruje się z resztą sprzętu w domu.
Zostają nieco ponad 3 tysiące złociszy na kolumny:

Głośniki. Tutaj zakładam 3 warianty - zestaw mini, zestaw na monitorach podstawkowych, zestaw z przednimi podłogówkami.

Mini - Heco Ambient 5.1, Elac Starlet, Polk TL 1600 / 1700, Canton MOVIE 135 itp. Słyszałem jak brzmi 686 z Heco Ambient w nawet większym pokoju i... jak na tak małe satelitki robił wrażenie. Dźwiękowo byłyby jak najbardziej akceptowalne, rozmiary to też zaleta, ale... żadne z nich mi się zbytnio nie podobają wizualnie 😜 więc to byłby jakiś kompromis.

Monitory - tutaj w zasadzie w oczy rzucił mi się tylko set Monitor Audio Monitor 100 + 50 + C150 + MRW-10. Chętnie poznam inne sugestie.

Podłogówki: 
Polk Audio T531 + sub (Magnat Supreme Sub 302a lub inny nieco droższy, w granicach budżetu)
- Heco Victa Prime 702 lub 602 + 202 + Center 102 + Victa Prime SUB 252 A
Magnat Supreme 2002+ 202 + 252 + 302A lub budżetowo 1002 + 102 + 252 + 202A

Przychylnym okiem patrzyłem też w kierunku Pylon Audio Pearl 25, ale po dodaniu suba już wychodziłbym sporo poza budżet.

Proszę o opinie, sugestie, uwagi, pytania uzupełniające ;)

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie, które mnie nurtują:

1. Czy do tego metrażu - i w założonym budżecie - jest w ogóle sens pchać się w pełnowymiarowe kolumny? Miejsce na nie jest, chodzi o brzmienie.

2. Jak proponowane głośniki zagrają w porównaniu ze sobą i zgrają się z wybranym AVR Onkyo, ewentualnie jakie są alternatywy?

Jako mały zestaw dostałem też propozycję Tannoy HTS-101 XP w dobrej cenie - i z tej kategorii to chyba najciekawsza dla mnie opcja, choć wciąż satelitki wydają mi się planem z kompromisami, jeśli mam możliwość na coś choć nieco większego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zaczynajac od początku czyli metrażu. Mamy 18m2 czyli można byłoby się pokusić o mniejsze kolumny podłogowe, które w przypadku słuchania muzyki zagrają pełniejszym dźwiękiem i w takim przypadku Polak T531 czy zestaw oparty na Pylon Audio Pear 20/sat/center byłby bardzo dobrym wyborem do amplitunera Onkyo 686, który charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Jeśli tylko miałbyś miejsce na kolumny podłogowe to warto koniecznie postawić na ten wariant. Tak jak wspomniałem w tej kategorii cenowej Onkyo 686 będzie najlepszym wyborem i nie ma sensu kombinować. Monitor Audio z serii Monitor to także dobry kierunek i jak muzyka stereo będzie jedynie tłem to powinieneś być zadowolony z efektu, brzmienie jest szczegółowe, a kolumny charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją, która przyda się w przypadku kina domowego. Zagrają mniejszym dźwiękiem w stereo niż wspomniane Polk czy Pylon. 
Z minimalistycznych zestawów Tannoy HTS-101 XP lub Elac Scarlet mogą się sprawdzić ale zdecydowanie lepiej jest postawić na wyżej wymienione konstrukcje i nie iść na kompromis. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny poszczególnych zestawów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Parę pytań dodatkowych, trochę zahaczajacych o ustawienie:

1. W wypadku pójścia w monitory - jak zagrają Pearl Monitor w porównaniu do Monitor Audio? Z tego, co widzę, mają te same przetworniki, co Pearl 20?

2. Czy bi-amping Monitor 100 zrobiłby w tym wypadku jakąś istotną różnicę z Onkyo 686?

3.1 I Pylony, i Monitor Audio mają satelitki z tylnym bass reflexem - co sprawia, jak mniemam, że nie powinno się ich stawiać/wieszać przy samej ścianie i raczej predestynuje je do stojaków lub nieco głębszych półek? (Polk Audio T15 nie mają reflexu, za to mają otwór do zawieszenia wprost na ścianie, co jest jakimś ułatwieniem) Ile tego odsunięcia tak naprawdę potrzeba?

3.2 W sumie to samo z kolumnami/monitorami przednimi - ile odsunięcia od ściany to rozsądne minimum? (Tu znów Polki zdają się mieć lekką przewagę przez konstrukcję bez portu?)

4. Jaki Subwoofer byłby optymalny do Polk T531 i Pylonów Pearl? 'Klasycznie' Magnat 302a, czy może inny? W tej półce cenowej zwrócił moją uwagę jeszcze Klipsch R-8SW ("siedzą mi" suby z membraną kierowaną w dół, acz nie wiem, czy równie entuzjastyczni byliby sąsiedzi z dołu ;))

Po wyceny na pewno się odezwę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dnia 3.04.2020 o 18:55, Konrad Kulwicki napisał:

Heco Victa Prime 702 lub 602 + 202 + Center 102 + Victa Prime SUB 252 A

albo

Taga 606V 3 + Magnat sub 302A

albo

Dnia 3.04.2020 o 18:55, Konrad Kulwicki napisał:

Monitor Audio Monitor 100 + 50 + C150 + MRW-10

a jak chcesz małe to

Tannoy TFX albo KEF E305

Dnia 5.04.2020 o 00:24, Konrad Kulwicki napisał:

1. W wypadku pójścia w monitory - jak zagrają Pearl Monitor w porównaniu do Monitor Audio? Z tego, co widzę, mają te same przetworniki, co Pearl 20?

Nie. Monitor audio ma swoje rozwiązanie na przetorniki. A Pearl korzysta z innych firm. Chodź ktoś mówił że robią swoje. W każdym razie to nie ten sam model

Dnia 5.04.2020 o 00:24, Konrad Kulwicki napisał:

2. Czy bi-amping Monitor 100 zrobiłby w tym wypadku jakąś istotną różnicę z Onkyo 686?

Możesz spróbować ale to raczej do podłogówek rozwiązanie

Dnia 5.04.2020 o 00:24, Konrad Kulwicki napisał:

W tej półce cenowej zwrócił moją uwagę jeszcze Klipsch R-8SW 

nie! Zdecydowanie nie ten model.

Tylnim bass reflexem się nie przejmuj.

Pozdrawiam i zapraszam po porady

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie. Monitor audio ma swoje rozwiązanie na przetorniki. A Pearl korzysta z innych firm. Chodź ktoś mówił że robią swoje. W każdym razie to nie ten sam model

Chodziło mi o to, że Pearl Monitor mają te same przetworniki, co Pearl 20 ;) I jak w związku z tym wypadają w porównaniu z Monitor Audio.

1 godzinę temu, S4Home napisał:
Dnia 3.04.2020 o 18:55, Konrad Kulwicki napisał:

Heco Victa Prime 702 lub 602 + 202 + Center 102 + Victa Prime SUB 252 A

albo

Taga 606V 3 + Magnat sub 302A

albo

Dnia 3.04.2020 o 18:55, Konrad Kulwicki napisał:

Monitor Audio Monitor 100 + 50 + C150 + MRW-10

Dzięki za odpowiedź :) 
Czy możesz rozwinąć temat, dlaczego Tagi albo Heco, a nie Polki czy Pylony? 3-drożność robi w tym wypadku różnicę?
I czy raczej Victa Prime 602 czy 702?

Polk T531 jako jedyne przeszły 'test kobiety' ze zdjętymi maskownicami ;), sam też się ku nim skłaniałem, natomiast nie spieszy mi się z zakupem, spokojnie mogę (nawet muszę ;)) kilka tygodni poczekać, więc chętnie poznam bardziej szczegółowe opinie.
Oczywiście najchętniej zrobiłbym po prostu odsłuchy, wypożyczył kolumny, ale to za miesiąc-dwa, gdy warunki odsłuchu będą bliskie docelowym.

Na ten moment zdecydowanie idę w kierunku podłogówek - tak naprawdę będzie mi je łatwiej ustawić, niż przednie monitory... No chyba, że w zadanym budżecie jakieś monitory naprawdę zagrałyby dużo lepiej.

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Konrad Kulwicki napisał:

Czy możesz rozwinąć temat, dlaczego Tagi albo Heco, a nie Polki czy Pylony? 3-drożność robi w tym wypadku różnicę?
I czy raczej Victa Prime 602 czy 702?

Bo to są kolumny podobne klasowo a tańsze.

Np Taga moim zdaniem to klasa Pearl a jest znacznie tańszy. A heco jest jednak wyższej klasy kolumną. Nie mają marketingu, nie płacą za reklamę więc ich cena może być niższa o 30% około.

702! Bo 602 są wąskie i na malych przetwornikach.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Np Taga moim zdaniem to klasa Pearl a jest znacznie tańszy.

Że znacznie tańszy, to fakt. Dźwiękowo - wierzę, że są porównywalne. Gdyby jeszcze miały design Pearli... :D

2 godziny temu, S4Home napisał:

702! Bo 602 są wąskie i na malych przetwornikach.

Intuicyjnie też w tę stronę się kierowałem, więc dzięki za potwierdzenie :)

OK, na ten moment na placu boju zostają Taga 606 v3 i Polk T531 (oba + Magnat sub 302a) oraz Heco 602/202/102/252A jako wariant droższy (choć mam pewne obawy, czy nie będą już overkillem do tak niedużego pomieszczenia).

Dziękuję branży za podpowiedzi, będę się odzywał bezpośrednio w sprawie wycen, ew. odsłuchów itp. gdy lokal będzie gotów na przyjęcie sprzętu :) jak również z pytaniami o rozmieszczenie, podłączenia itd.

Oczywiście pozostaję otwarty na alternatywy, jeśli są jakieś sugestie.

 

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

A co tam takiego pieknego jest?

Że białe? Taga tez może być biała :P

I zapraszamy :) Słuzymy pomocą.

Nie o sam kolor chodzi, dla mnie w dowolnym kolorze wyglądają Pearle o wiele lepiej od Tagi. Po prostu siedzą mi całościowo dużo bardziej, nic nie poradzę. Acz w bieli Tagi faktycznie jeszcze najkorzystniej wypadają. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie Pylon Audio Perl to półka delikatnie wyższa względem Monitor Audio z serii monitor. Brzmienie Pearli jest przestrzenniejsze, a średnica bardziej naturalna. Monitor Audio nadrabia za to sprężystością dołu i bardziej dźwięczną górą co nie każdemu przypadnie do gustu. Dużą przewagą Pylona jest szeroka paleta kolorów i można spokojnie dobrać coś dla siebie. Bi-Amping w przypadku MA nie ma sensu, ponieważ nie usłyszysz znaczącej różnicy także nie ma co sobie zawracać głowę. Subwoofer Klipsch R8SW powinien sie sprawdzić, nie będzie to takie potężne brzmienie jak wspomniany Magnat 302a ale jakość basu będzie na korzyść Klipsch. Coś za coś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz coś, od czego pewnie powinienem był zacząć ;) Pomieszczenie w większym szczególe.
Wczoraj zrobiłem dokładniejsze pomiary, zamodelowałem sobie i 'umeblowałem' tak, jak planujemy. Wyszło 3,31m x 5,76m = 19,07 mkw. Wysokość pokoju 2,94m.
Wstępny pomysł w związku z tym na ustawienie kina jest wobec tego jak poniżej. (Wiem, że z perspektywy audio lepiej byłoby się ustawić wzdłuż pokoju, no ale funkcjonalnie to raczej nie przejdzie.)

image.thumb.png.e42400fe8660445b27aa02c9d28a6d78.png

Kolumny pomarańczowe, sub linią przerywaną - ustawiony gdzieś pomiędzy tymi skrajnymi położeniami - to się sprawdzi 'w praniu', być może w prawym górnym rogu dojdzie jakaś biblioteczka, co też wpłynie na pole manewru.
Niebieski projektor, zielony amplituner*.
Cały ustrój kanapa-projektor-audio może się przesuwać o kilkadziesiąt cm wzdłuż ściany - to też kwestia wyważenia w praniu potrzebnego miejsca przy biurku, w wejściu do pokoju i przed komodą.
Być może w prawym górnym rogu dojdzie jakaś biblioteczka, ale to wpłynie ewentualnie tylko na ustawienie suba.

Pytania:

  1. Czy 'na sucho' w tym ustawieniu widać coś ewidentnie do poprawy?
     
  2. Typ/wielkość kolumn - spośród rozważanych - który w takim układzie/proporcjach/gabarytach pomieszczenia ma najwięcej sensu?
    Wg. mnie wciąż podłogówki są faworytem, przy czym Heco Victa Prime 602 zdają mi się nieco na wyrost i wolałbym, zgodnie z poprzednimi postami, pozostać przy tych mniejszych (i tańszych ;))
     
  3. Na jakiej wysokości postawić tyły i czy jest jakimkolwiek problemem, jeśli są zamknięte półką od góry?

 

*) Amplituner ustawiony tak, by być relatywnie blisko projektora i biurka - tam wyprowadzony kabel, by podłączać kompa/konsolę w razie potrzeby (i jedno i drugie w 80% przypadków używane przy biurku, z monitorem i słuchawkami).
Uznałem, że łatwiej i sensowniej będzie mi schować w listwach przyściennych i pod progiem 4x kabel głośnikowy (fronty, sub, central), niż ciągać HDMI, nawet puszczone po skrętce, tam i z powrotem + i tak 2x głośnikowy do surroundów. 
Jeśli jest w moim myśleniu jakiś błąd, to chętnie zostanę skorygowany :).

5 godzin temu, Q21 napisał:

Subwoofer Klipsch R8SW powinien sie sprawdzić, nie będzie to takie potężne brzmienie jak wspomniany Magnat 302a ale jakość basu będzie na korzyść Klipsch. Coś za coś. 

Hm, czyli zdanie inne, niż Piotra z S4Home. Osobiście wolę jakość, niż ilość ;), ale też zacząłem rozważać mniejszego Magnata 202a (i ew. kiedyś rozbudować o bliźniaka)?
Po prostu nie wiem, czy wykorzystam w pełni 302a, czy będzie permanentnie skręcony do max 30%. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wielkość to nie tylko głośność i mogą być inne powody, by skłaniać się ku większemu bratu - stąd pytanie :D

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie. Natomiast unikałbym pchania sub'a w samym rogu pomieszczenia

2. tu jednak wziąłbym również pod uwagę solidne monitory. Nie deprecjonowałbym tak mocno tego rodzaju kolumn. Pamiętaj, może być mały, ale wariat ;) rozumiem jednak, że ze względów estetycznych wolałbyś pełnowymiarowe kolumny?! ale monitorów z góry bym nie przekreślał. Pozostaje Ci przetestować w miejscu docelowym i samemu stwierdzić. Taki test może Cię mile zaskoczyć

3. są różne szkoły. Na tyłach również stawiasz na monitory, czy bi/dipole? Generalnie monitory, to na wysokości/trochę powyżej "siedzącego" ucha, dipole montuje się wyżej (zazwyczaj w instrukcji kolumny masz podaną zalecaną wysokość montażu). 

1 godzinę temu, Konrad Kulwicki napisał:
  1. jeśli są zamknięte półką od góry?

a co konkretnie masz na myśli? Generalnie kolumna, jako "instrument" powinna mieć przestrzeń do brzmienia. I takie "półkowanie" może, ale też nie musi mieć negatywnego wpływu na brzmienie.

1 godzinę temu, Konrad Kulwicki napisał:

czy będzie permanentnie skręcony do max 30%.

 ale na tym właśnie polega zabawa. Nie chodzi o to, żeby trzeba było kręcić sub'a na 100%, gdzie membrana wychyla się do granic możliwości, niosąc za sobą całą masę zniekształceń, bo z jakością nie będzie to miało wiele wspólnego. Tu musi być zapas mocy. A co do wielkości, to teoretycznie - większy przetwornik=niższe zejście

Ja swoje nie wiem, czy mam podkręcone nawet na 1/4, membrana praktycznie się nie porusza, a bas (w czystej i głębokiej postaci), jak Bóg przykazał, czuć każdym centymetrem ciała i mebla ;)  Magnata 202 raczej bym sobie darował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Markcox napisał:

2. tu jednak wziąłbym również pod uwagę solidne monitory. Nie deprecjonowałbym tak mocno tego rodzaju kolumn. Pamiętaj, może być mały, ale wariat ;) rozumiem jednak, że ze względów estetycznych wolałbyś pełnowymiarowe kolumny?! ale monitorów z góry bym nie przekreślał. Pozostaje Ci przetestować w miejscu docelowym i samemu stwierdzić. Taki test może Cię mile zaskoczyć

Nie przekreślam, choć tak, ze względów estetycznych (nie podobają mi się w większości przypadków monitory na stojakach...) jak i praktycznych (...a nie chcę też zagracać pokoju meblami, na których miałyby stać, do tego z minusem dla brzmienia)  podłogówki bardziej mi leżą.
Czy w moim budżecie (czyli, dla przypomnienia, ~3000 na pełne 5.1) coś poza tymi MA Monitor 100 byś sugerował na przód w takim wypadku?
Podstawkowe Pearle albo Victa Prime, by pozostać w obrębie serii, które już rozważałem w tym wątku?

29 minut temu, Edward Gałka napisał:

Mały problem tylko z tyłami, sofa blisko ściany, najlepiej zainwestować w bipolarne, nie wiem czy budżet pozwoli

25 minut temu, Markcox napisał:

3. są różne szkoły. Na tyłach również stawiasz na monitory, czy bi/dipole? Generalnie monitory, to na wysokości/trochę powyżej "siedzącego" ucha, dipole montuje się wyżej (zazwyczaj w instrukcji kolumny masz podaną zalecaną wysokość montażu). 

Zdaję sobie sprawę, że ustawienie tyłów nie jest perfekcyjne, no ale sofy dużo bardziej jednak nie przesunę już.
Bi/dipoli nie rozważałem, więc nie mam kompletnie rozeznania, czy coś leży na półce cenowej, w obrębie której się poruszamy.
Wychodziłem z założenia, że monitory, również pod kątem ewentualnego rozwinięcia systemu o sufitowe (choć pewnie nie w tym mieszkaniu/pokoju :P).

25 minut temu, Markcox napisał:

a co konkretnie masz na myśli? Generalnie kolumna, jako "instrument" powinna mieć przestrzeń do brzmienia. I takie "półkowanie" może, ale też nie musi mieć negatywnego wpływu na brzmienie.

Chodzi mi o sytuację, gdy mamy 2 półki jedna nad drugą, powiedzmy 30-40 cm od siebie, a kolumna stoi na niższej (ale na skraju ich obu). Czyli przestrzeń bezpośrednio powyżej kolumny jest ograniczona od góry drugą półką - podobnie, jak gdyby stała w regale.

 

25 minut temu, Markcox napisał:

 ale na tym właśnie polega zabawa. Nie chodzi o to, żeby trzeba było kręcić sub'a na 100%, gdzie membrana wychyla się do granic możliwości, niosąc za sobą całą masę zniekształceń, bo z jakością nie będzie to miało wiele wspólnego. Tu musi być zapas mocy. A co do wielkości, to teoretycznie - większy przetwornik=niższe zejście

Ja swoje nie wiem, czy mam podkręcone nawet na 1/4, membrana praktycznie się nie porusza, a bas (w czystej i głębokiej postaci), jak Bóg przykazał, czuć każdym centymetrem ciała i mebla ;)  Magnata 202 raczej bym sobie darował

No i wszystko jest jasne. Znów - intuicyjnie w tym kierunku moje rozumowanie szło, ale zawsze lepiej dopytać ;) Dzięki!

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

BLS20, małe a tanie

Ale czy dobre ;) Nie no, wierzę, że spiszą się lepiej w KD niż tylne monitory. Zastrzeżenia są dwa:

  • czy dobrze będą współgrać z frontem innej marki - to jest do wytestowania
  • wolę raczej nieco gorsze rozwiązanie na tył, a jednak lepszy front - kwestia wyważenia budżetu i znów, odsłuchów.
Dnia 9.04.2020 o 15:17, Edward Gałka napisał:

Cieżko z tym tyłem będzie, chyba że ci melodika pasuje oni mają bipole

Z Melodiką ciężko o tyle, że ewentualnie łapałby się set z monitorami: Melodika BL20 + BLC20 + BLS20950 + Magnat sub 302a (+ oczywiście Onkyo TX-NR686), a i to naginając budżet.
Czy to wygląda sensownie na tle pozostałych zestawów?

7 godzin temu, S4Home napisał:

Masz plan teraz testy.

No nie pozostanie chyba nic innego... Trochę więcej tych opcji się narobiło, niż bym chciał, muszę jakiś filtr dodatkowy nałożyć ;).

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Konrad Kulwicki napisał:

Ale czy dobre ;) Nie no, wierzę, że spiszą się lepiej w KD niż tylne monitory. Zastrzeżenia są dwa:

  • czy dobrze będą współgrać z frontem innej marki - to jest do wytestowania
  • wolę raczej nieco gorsze rozwiązanie na tył, a jednak lepszy front - kwestia wyważenia budżetu i znów, odsłuchów.

Z Melodiką ciężko o tyle, że ewentualnie łapałby się set z monitorami: Melodika BL20 + BLC20 + BLS20950 + Magnat sub 302a (+ oczywiście Onkyo TX-NR686), a i to naginając budżet.
Czy to wygląda sensownie na tle pozostałych zestawów?

No nie pozostanie chyba nic innego... Trochę więcej tych opcji się narobiło, niż bym chciał, muszę jakiś filtr dodatkowy nałożyć ;).

Aby przetestować melodike z innymi frontami trzeba sobie sprzęt wypożyczyć, jestem pewny że bipole zagrają lepiej w KD, gorzej z muzyką w 5.1 choć koncerty lepiej. Nie jestem pewny czy z subwoofera będziesz zadowolony

Edytowano przez Edward Gałka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edward Gałka Po wycenach wybiorę ze 3 zestawy, ustawię w docelowym pomieszczeniu i będę ich słuchał :P. 
Kilka/kilkanaście utworów, które dobrze znam i lubię, plus wybiorę jakieś efektowne fragmenty filmów. Notatki z odsłuchów, potem porównania bezpośrednie kawałek po kawałku, może jakieś ślepe koniec końców ;)

Nie wiem, jak szczegółowej odpowiedzi oczekiwałeś ;)

Edytowano przez Konrad Kulwicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...