Skocz do zawartości

Onkyo 8150 klipsch rp8000, dynaudio emit 30 czy dali oberon 7


Putul

Recommended Posts

Witam. 

Mam dylemat co wybrać do onkyo 8150. Obecnie pracuje pod rubiconami rp16 ale czas na zmianę. Gatunków muzycznych słucham różnych. W zależności od nastroju ale głównie rock instrumentalne i rap. Pomieszczenie odsłuchowe ma ok 4mx4m. Lubię wyraźną scenę ale z podbiciem basowym. 70% zestaw będzie pod muzykę 30% pod filmy. 

W obecnej sytuacji problem z odluchem więc chciałbym usłyszeć wasze propozycje aby ułatwiło i skróciło to przebywanie w studiu. 

Jak macie inne propozycje chętnie rozważę. 

Z góry dzięki za odpowiedź 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W tym przypadku wiele zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Wszystkie 3 pary brzmią odmiennie. Klipsch RP8000f to bardzo dynamiczne brzmienie z duża szczegółowością i mocnym górnym pasmem. Będą jednak za duże do Twojego pomieszczenia, ponieważ potrzebują około 30m2 aby rozwinęły skrzydła. Dynaudio Emit 30 to brzmienie muzykalne i przestrzenne. Bardzo dobre połączenie dla Onkyo.  Dali Oberon 7 to także bardzo dobra propozycja, która powinna przypaść Ci do gustu. Brzmienie również po cieplejszej stronie z nieco mocniej zaakceptowanym dołem, który jest delikatnie wydłużony w czasie. Masz w tym przypadku nieco szerszą prezentacje sceny dźwiękowej względem Emit ale nie uzyskasz tutaj jakiej głębi. 
Alternatywa mogą być jeszcze System Audio Saxo 50. Smukłe i bardzo dobrze wyglądające kolumny o dokładnym i poukładanym brzmieniu. Masz w tym przypadku w miarę wyrównane pasmo dzieki czemu brzmienie nie jest męczące nawet podczas dłuższych posiedzeń. Bas jest punktowy i energiczny. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowe informacje. Zastanawiam się jeszcze czy emit 20 do mojego pomieszczenia nie będą wystarczające i np subwoofer svs sb 1000 do uzupełnienia dołu. 

Do jakiej przestrzeni te głośniki się nadają i czy emit 30 będą ładnie brzmieć w tak małym pomieszczeniu czy będą się dusić? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam emity m30 w około 16-17m2,nie pamiętam dokładnie. Nie sądzę aby u mnie się dusiły. Do mojego wystroju i pomieszczenia są bezpieczne akustycznie.Grają jak należy, mogę je dosuwać, odsuwać i nie słyszę żadnych niepokojących efektów niepożądanych.Lubią przestrzeń,ale ustawione pod codzienne używanie salonu nie są problematyczne.

Spięte z cxa60.

2020-04-04 14.09.57.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
W tym przypadku wiele zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Wszystkie 3 pary brzmią odmiennie. Klipsch RP8000f to bardzo dynamiczne brzmienie z duża szczegółowością i mocnym górnym pasmem. Będą jednak za duże do Twojego pomieszczenia, ponieważ potrzebują około 30m2 aby rozwinęły skrzydła. Dynaudio Emit 30 to brzmienie muzykalne i przestrzenne. Bardzo dobre połączenie dla Onkyo.  Dali Oberon 7 to także bardzo dobra propozycja, która powinna przypaść Ci do gustu. Brzmienie również po cieplejszej stronie z nieco mocniej zaakceptowanym dołem, który jest delikatnie wydłużony w czasie. Masz w tym przypadku nieco szerszą prezentacje sceny dźwiękowej względem Emit ale nie uzyskasz tutaj jakiej głębi. 

Mysle, ze w pierwszej kolejnosci warto by bylo napisac iz ciezko bedzie napedzic tym amplitunerem te kolumny ktore wybral autor watku. Uwazam, ze do tych kolumn trzeba zdecydowanie czegos mocniejszego czy sie myle?

17 godzin temu, Putul napisał:

Jak macie inne propozycje chętnie rozważę. 

 

Dobrze z amplituneremi Onkyo sprawdzaja sie kolumny Tannoy Mercury 7.4, warto je odsluchac. W tej wielkosci pomieszczenia w zupelnosci powinny wystarczyc i zawsze mozna dokupic subwoofer jesli bedzie malo basu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą @lysyrafal, nie jestem pewny czy ta elektronika odsłoni wszystkie walory wymienionych przez Ciebie kolumn. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby je przetestować. To moim zdanie bardzo zacne kolumny ale obawiam się, że może być tak, że po zakupie którejś z wymienionych przez Ciebie par zechcesz wymieniać amplituner... a potem zacznie się gonienie królika 🙂. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Putul napisał:

Przez zaistniałą sytuację problem jest z odluchem. 

 

Napisalem przeciez, ze mozna wypozyczyc mam tu na mysli branze z Naszego Forum i po problemie. Taki odsluch w domu wiecej daje niz w salce odsluchowej.

Pamietaj tez o odpowiednich przewodach glosnikowych jezeli chcesz miec dobry bas z miedzi beztlenowej OFC. Jezeli masz takie z dodatkiem srebra to trzeba je wymienic.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko od Krakowa masz S4Home, ktory wypozycza sprzet i ma wszystkie w/w modele (przynajmniej na stronie internetowej). S4Home jutro sie na pewno odezwie.

Tych przewodow nie znam, wiec nie moge ich do niczego porownac. Jezeli chcialbys je porownac z innymi to mozna wypozyczyc razem z kolumnami.

Z kolumn podstawkowych propozycja warta rozwazenia sa Revel Concerta 2 M16. Zamawiajac przez internet masz mozliwosc zwrotu do 14 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emit M30 będzie lepszym wyborem dzięki któremu zrezygnujesz z zakupu subwoofera. W takim pomieszczeniu powinny sie sprawdzić i nie powinny sie dusić, a umiejscowienie kolumn zależy od warunków akustycznych i u jednej osoby może sie sprawdzać trójkąt równoboczny, a u innej inne rozmieszczenie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia sprzętu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mar Ka napisał:

W Krk masz Nautilus,nie wiem czy wypożyczają,ale są dystrybutorem Dynaudio.Dostaniesz bardzo dobrą cenę na emity,musisz się tylko trochę postarać 😏

Dynaudio owszem mają ale jak na dystrybutora to cena kosmiczna. Wszyscy robią lepsza z którymi rozmawiałem. Nie zależy im chyba na sprzedaży bo to duży gracz i sprzedaż pewnie też jest spora. 

 

13 godzin temu, Q21 napisał:

Emit M30 będzie lepszym wyborem dzięki któremu zrezygnujesz z zakupu subwoofera. W takim pomieszczeniu powinny sie sprawdzić i nie powinny sie dusić, a umiejscowienie kolumn zależy od warunków akustycznych i u jednej osoby może sie sprawdzać trójkąt równoboczny, a u innej inne rozmieszczenie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wypożyczenia sprzętu 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajnie wybrać kolumny ale mało kto wział pod uwagę elektronikę.

Ani RP 8000 ani EMIT 30 nie zagrają z tym amplitunerem. Nie pokażą klasy.

Zensor czy Oberon prędzej. Tamtych po prostu szkoda.

Klipsch zagra dynamicznie ale nie zagra dociązonym i bardziej wyrównanym dźwiękiem, będzie po prostu płytko jak na niego. W emit natomiast wszystko się zleje.

Jesli amplituner nie jest d wymiany to Oberon, Aurora ewentualnie EMIT 20 czy Silver 100.

Serio. Pożycz od nas EMIT 20 i 30 i zobacz.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Putul napisał:

Dynaudio owszem mają ale jak na dystrybutora to cena kosmiczna. Wszyscy robią lepsza z którymi rozmawiałem. Nie zależy im chyba na sprzedaży bo to duży gracz i sprzedaż pewnie też jest spora. 

 

 

A pytałeś o indywidualną wycenę?Uwierz mi,że naprawdę można je kupić dużo taniej.Zwłaszcza teraz,gdy to nie jest towar pierwszej potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mar Ka napisał:

A pytałeś o indywidualną wycenę?Uwierz mi,że naprawdę można je kupić dużo taniej.Zwłaszcza teraz,gdy to nie jest towar pierwszej potrzeby.

Właśnie też mnie to zdziwiło. Zwłaszcza że wszyscy inni się postarali a oni zrobili parę zł mniej. Ale trudno. Mi też nie zależy żeby tam kupić😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nigdy nie jest z "kamienia". Wyjściowo koszt 6000pln.Kupiłem nowe za 4600pln z przesyłką pod drzwi. O to chodzi.

Nigdy nie negocjowałeś ceny?😏

1400 ulicą nie chodzi.

Dnia 6.04.2020 o 09:36, Putul napisał:

Muszę ich posłuchać bo jak moje ONKYO podobno nie da rady z tymi głośnikami to po co mi takie. Bez odsłuchu się nie obejdzie. Zastanawiam się jeszcze nad Heco aurora 700.

Nie zrażaj się, posłuchać warto.To naprawdę fajne klocki.A może kiedyś okażą się dobrą bazą przy zmianie ampli na wzmacniacz?

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...