Skocz do zawartości

Zestaw Stereo ok. 2,5 tys (nowy/używany)


Jakub Waliszewski

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zakupić sprzęt stereo do mieszkania. Pokój ok. 30 m2. Jako że priorytetem jest muzyka to wybór padł na wzmacniacz. Rozpatrywałem takie modele jak Onkyo 9150 lub Marantz pm6006 (mam ofertę na używany za 1200zł.) lub Marantz pm 6005M. Tu pewnie polowałbym na jakieś używki. Ważne jest dla mnie wejście optyczne bo na początek chciałbym podłączyć Apple TV 3 i korzystać dzięki temu z aplikacji Deezer w telefonie. Z czasem może przejdę na  jakiś lepszy odtwarzacz sieciowy i subskrypcje pozwalająca na wysoką jakość audio.

 Do tego myślałem o głośnikach Polko T50 lub Pylon Pearl 25. Wizualnie bardziej podobają mi się te drugie ale obecnie na rynku te pierwsze można dostać ok 1000 a drugie prawie 700zł. Pytanie czy proporcjonalnie duża różnica ma odzwierciedlenie w jakości.

Słucham różnej muzyki. Od starego rocka typu Pink Floyd (ale raczej te spokojne - baladowe kawałki), poprzez Indie rock, do muzyki elektronicznej (minimal, deep house, zdecydowanie  nie trance). Ale też ostatnio np. bardzo chętnie wracam do Enigmy jako sentyment z dzieciństwa i lubię słuchać tych dźwięków. 
 

Jakieś komentarze do moich typów albo kompletnie inne propozycje? 
 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Ps. Jeśli czymś się tutaj skompromitowałem, to wybaczcie. Jak widać jestem laikiem w temacie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pomieszczenie masz duże i tutaj warto postawić na wydajniejszy zestaw. Zdecydowanie lepszymi kolumnami będą polskie Pylon Audio Pearl 25 ale warto także rozważyć model 27. Dobrym wzmacniaczem dla tych kolumn będzie Marantz pm6006, który charakteryzuje się bardzo dobrą kontrolą i nie zawęża sceny dźwiękowej. Alternatywą może być NAD C338, który posiada wbudowanego Chromecast i nieco jaśniejszy charakter brzmienia tylko, ze w tym przypadku cena idzie znacząco do góry. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...