Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA80 zamiast Pioneer A40 (do Yamaha RX-V685)


JacekWF

Recommended Posts

Cześć,

Obecnie mam Yamahę 685 spiętą z Pioneerem A40. Do Yamahy jest podłączony głośnik centralny, głośniki tylne i subwoofer. Do Pioneera są podłączone głośniki frontowe. Gdy słucham muzyki (CD, Chromecast) używam (włączam) tylko Pioneera. 

Czy Pioneera A40 mogę zastąpić Cambridge Audio CXA80? Czy CXA80 może tak jak Pioneer pracować w trybie końcówki mocy? Jeśli tak to jak się przełącza na ten tryb bo w Pioneerze duszenie przycisku PAMP DIRECT na panelu frontowym jest trochę upierdliwe.

Czy w ogóle warto zmieniać Pioneera na CA? Będzie odczuwalna różnica w stereo?

Chyba z powodu koronawirusa, siedzenia w domu i zbyt dużej ilości wolnego czasu rodzą się takie pomysły :)

Zdrowia życzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć tego Cambridge ale do zwykłego wejścia rca. Nie ma trybu końcówki mocy tak jak Twój Pioneer i dedykowanego wejścia na końcówkę mocy. Ale jak mówię - da się to połączyć, tyle że regulacja głośności jest bardziej upierdliwa. A jakie kolumny grają w Twoim zestawie? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpada, nie będę komplikował, ma być lepiej, łatwiej, funkcjonalniej... Moje kolumny to set 5.1 Tannoy Mercury 7.4. Generalnie ten zestaw ładnie brzmi ale chciałem (jeszcze ładniej) wymienić fronty na lepsze (koniecznie Tannoye w kolorze walnut żeby wszystko było tej samej firmy i w podobnym kolorze) i kupiłem w promocji w Media M. Tannoy Revolution XT6F. Granie XT6F mi się nie spodobało (góra była jakaś ostra, nieprzyjemna dla uszu) i oddałem je bo jak dla mnie nie warte były dopłaty. Ne wiem czy spróbować jeszcze XT8F (w kolorze walnut już je ciężko dostać) czy zostać przy Mercurym a wymienić wzmak żeby wykrzesał z TM 7.4 cały ich potencjał... Jeśli poprawa będzie ZNACZĄCA to mogę wymieniać ale jak nie to może zostać przy tym co mam :)

Edytowano przez JacekWF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś wyciągnąć więcej z kolumn frontowych to zwróć uwagę na Audiolaba 6000a, który zbiera bardzo dużo nagród za wysoką jakość brzmienia. Brzmienie masz cieplejsze z lepszą kontrola dołu względem Pioneera A40. Prezentacja sceny dźwiękowej także powinna się poprawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drogi autorze postu żaden wzmak Cambridge nie posiada opcji pracy w trybie końcówki mocy. Ale jeśli dysponujesz czasem to możesz wypożyczać od zaprzyjaźnionych salonów różne wzmacniacze a być może znajdziesz taki, który zagra z Twoimi kolumnami lepiej niż obecny. Poza tym adiolabem opcje pracy w trybie końcówki mocy posiadają też wyższe modele denona, maramtza i Yamahy, wzmaki firmy Creek, atoll, cyrus one i jeszcze zapewne kilka, o których nie mam pojęcia 🙂. Okresl tylko co chcesz zmienić w systemie, wtedy łatwiej będzie coś dobrać. Bo budżet jak rozumiem to okolice 3000-3500 PLN. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 rozważę Audiolab 6000a i jeśli jest możliwość wypożyczenia porównam mojego Pioneera do Audiolaba. A jak z funkcjonalnością i przełączaniem pomiędzy stereo a amplitunerem KD (Yamaha 685)? Trzeba dusić przycisk na panelu?

Seba3002, OK, nie musi być Cambridge Audio (CXA80). Przeczytałem o nim dużo pozytywnych opinii i to, że dobrze łączy się z Tannoyem i stąd mój wpis zapytaniem.

Powiedzmy, że budżet może być i 5000 ale żebym wiedział (słyszał) za co.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2020 o 12:58, JacekWF napisał:

Q21 rozważę Audiolab 6000a i jeśli jest możliwość wypożyczenia porównam mojego Pioneera do Audiolaba. A jak z funkcjonalnością i przełączaniem pomiędzy stereo a amplitunerem KD (Yamaha 685)? Trzeba dusić przycisk na panelu?

Seba3002, OK, nie musi być Cambridge Audio (CXA80). Przeczytałem o nim dużo pozytywnych opinii i to, że dobrze łączy się z Tannoyem i stąd mój wpis zapytaniem.

Powiedzmy, że budżet może być i 5000 ale żebym wiedział (słyszał) za co.

 

Nie ma najmniejszego problemu żebyśmy wysłali Ci na przetestowanie Audiolaba 6000a, powinienem mieć na stanie jeszcze kilka sztuk. Co do przełączania to możesz za pomocą pilota przełączyć i nie potrzeba podchodzić do wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2020 o 11:58, seba3002 napisał:

Niestety drogi autorze postu żaden wzmak Cambridge nie posiada opcji pracy w trybie końcówki mocy. Ale jeśli dysponujesz czasem to możesz wypożyczać od zaprzyjaźnionych salonów różne wzmacniacze a być może znajdziesz taki, który zagra z Twoimi kolumnami lepiej niż obecny. Poza tym adiolabem opcje pracy w trybie końcówki mocy posiadają też wyższe modele denona, maramtza i Yamahy, wzmaki firmy Creek, atoll, cyrus one i jeszcze zapewne kilka, o których nie mam pojęcia 🙂. Okresl tylko co chcesz zmienić w systemie, wtedy łatwiej będzie coś dobrać. Bo budżet jak rozumiem to okolice 3000-3500 PLN. 

A które to modele wzmacniaczy yamahy mają opcję pracy w trybie końcówki mocy typu main in/bypass. Jak coś to jestem zainteresowany przykładami. Jest jeszcze onkyo serie 9130, 9150, porównywalny cenowo do tego pionka...może i klasowo również. Z tym że może brzmieniowo lepiej/inaczej., może cieplej. Sam jestem ciekaw różnic może ktoś ma doświadczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Edgar Ursion napisał:

A które to modele wzmacniaczy yamahy mają opcję pracy w trybie końcówki mocy typu main in/bypass. Jak coś to jestem zainteresowany przykładami. 

Np Yamaha s1100. Ten model gdzieś tam kiedyś u kogoś słyszałem i wydawało mi się, że ma taką opcję. Teraz poszperałem w necie i rzeczywiście ma taką opcję. Domyślam się, że wyższe modele też posiadają taka opcje. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Np Yamaha s1100. Ten model gdzieś tam kiedyś u kogoś słyszałem i wydawało mi się, że ma taką opcję. Teraz poszperałem w necie i rzeczywiście ma taką opcję. Domyślam się, że wyższe modele też posiadają taka opcje. Pozdrawiam. 

Ok zgadza się zwracam honor 👍🏽😉. Moje zainteresowania z powodów budżetowych nie sięgały tak wysoko. Zatrzymałem się na 701 801 i ubolewam że nie mają takiej opcji jak konkurencja w podobnych kwotach. Bo by pewnie kusiły do zestawu np z rxv685 od jednej stajni...s 1100 pomarzyć zawsze można...taki wzmak stereo "głupio" by było spinać z budżetowym ampli...Ale co tam komu pasuje....pozdrawiam również. Ewentualnie ponawiam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia że wzmacniaczem i onkyo serie 9?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Yamaha stosuje taka strategie. Tak samo jest u marantza. Teraz wejście Main in można spotkać tylko w najwyzszej budżetowej serii z ósemka na początku. Chociaż kiedyś wejście to było też w serii z siódemka na początku. Nie wiem jak jest w denonie bo poza jakimś niskim kilkunastoletnim modelem nie miałem styczności z ich wzmakami. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...