Skocz do zawartości

Yamaha Wxc-50 + Tidal


krzysztoff

Recommended Posts

Cześć,

Korzystam ze streamera Yamaha WXC-50. Aplikacja Spotify działa z urządzeniem bardzo sprawnie i wygodnie - mogę sterować wszystkim z poziomu samej aplikacji na smartfonie i streamowac przez Spotify Connect. Chodzi to po prostu świetnie. Niestety nie jestem zadowolony z jakości utworów, są spore różnice między nagraniami i szukam alternatywy do testów.

Chciałbym spróbować Tidala w wyższych opcjach jakości i tutaj mam poważne problemy - działanie Tidala wewnątrz aplikacji Yamaha MusicCast jest wręcz nieużywalne - nie mogę łatwo wyszukiwać utworów oraz nie mogę ich przewijać. Z poziomu samej aplikacji Tidal nie mam możliwości streamingu na wxc-50 tak jak w przypadku Spotify Connect.

Czy jest jeszcze jakiś inny sposób żeby uzyskać lepsze wrażenia z obsługi Tidal? Jak radzicie sobie z tym? Dzięki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Fakt, TIDAL na apce MusicCast do ideału nie należy ale masz możliwość korzystania z aplikacji alternatywnej, a mianowicie mConnect. Jest to aplikacja dostępna na platformę android jak i iOS. Logujesz się na konto TIDAL i odtwarzasz muzykę z aplikacji mConnect. Sam korzystam z tej aplikacji i jest genialna. 

Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z płatnej aplikacji i na androidzie zero problemów. Nawet teraz z niej korzystam ;)  W połączeniu z transportem Jfeng MX1 i apka na nim Buble UPnP.
Być może problem występuje w apce lite i warto poczekać na aktualizacje, bądź polecam ściągnąć poprzednią wersje, a obecna odinstalować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w tej sytuacji tylko dwa pytania ode mnie @Q21:

1. Czy jesteś w stanie sprawdzić działanie swojej apki po zainstalowaniu tylko Lite (jeżeli okaże się że na Lite są problemy z przewijaniem to wszystko będzie jasne)

2. Czy masz porównanie ze Spotify? Czy różnica jest warta zachodu?

Dzięki!

 

Edytowano przez krzysztoff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krzysztoff napisał:

Ok, to w tej sytuacji tylko dwa pytania ode mnie @Q21:

1. Czy jesteś w stanie sprawdzić działanie swojej apki po zainstalowaniu tylko Lite (jeżeli okaże się że na Lite są problemy z przewijaniem to wszystko będzie jasne)

2. Czy masz porównanie ze Spotify? Czy różnica jest warta zachodu?

Dzięki!

 

Hej,
1. Będę musiał dzisiaj usiąść i sprawdzić czy problemy występują. Nie pamietam kiedy ostatni raz przwijałem utwór. 
2. Mam porównanie ze Spotify i biblioteka muzyczna jest zdecydowanie większa ale jakość brzmienia o wiele gorsza, słychać duże ocieplenie i dociążenie brzmienia. Brakuje rozdzielczości i dynamiki. Jak ktoś raz posłucha Tidala ten już raczej nie powróci do Spotify. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Tomasz S.

Dzięki za pomysł, ale nie wiem czy to najlepsze wyjście w mojej sytuacji. Nie chciałbym dokładać dodatkowego urządzenia do mojego zestawu, może przy obecnej konfiguracji jest jakieś wyjście, które mnie zadowoli..

Jeżeli nie wymyślę nic przy obecnym sprzęcie, to pewno pozostanę przy Spotify i będę czekał na usprawnienia ze strony Tidala/MusicCasta. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, a co konkretnie (poza przewijaniem utworów) Ci przeszkadza w MusicCast?

Ja próbowałem trzech streamerów: Chromcast, malina i wxc-50 i u mnie najlepiej się sprawdził ten ostatni. Z tym, że każdego używałem jako transport . Przyznaję jednak, że często wspomagam się apką Tidal na smartfona dla wyszukiwania płyt czy utworów. Jak je odnajdę to oznaczam jako ulubione i za parę chwil widzę je w aplikacji MusicCast. Ale wtedy to zazwyczaj po prostu słucham, bez przewijania i częstego zmieniania. Jeśli masz iphona to można też przez airplay wysyłać na yamahę bezpośrednio ze smartfonu (tak jak z apki spotify). Wygoda jest bardzo duża, jakość jednak trochę siada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem interfejs i poruszanie się po MusicCast + Tidal jest bardzo niedopracowany i nieintuicyjny. Jeżeli porównam to z korzystaniem ze Spotify Connect to nie mogę spędzić ani chwili w MusicCast. Szukanie utworów, zmiana utworów jeżeli już mamy jeden grany wymaga tylu kliknięć że aż palce bolą :) np. mamy kawałek z jednej plyty, a chce z niego przejść na utwór z płyty zupełnie innej: muszę wykonać kilka kroków wstecz i zacząć szukanie od nowa. Do tego brak przewijania, brak szybkiego przejścia do ulubionych utworów, wyszukiwarka która nie podpowiada dynamicznie i nie pozwala szybko przejść do utworów przelewaja czarę goryczy.    Mconnect robi spory krok do przodu, ale nadal nie jest to komfort Spotify, na co czekam z utęsknieniem. Korzystam z Androida.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czesc, Nie mam jak sprawdzić u siebie, ale na stronie amazona widzę to pytanie i odpowiedź jest:
 

Cytat

I have also just tried it with a 1TB self powered external hard drive using a USB3 cable and it played fine however be aware that this will also need to be formated to FAT32 otherwise the app will just say access error when you try to select USB. I use Paragon Partition Manager 14 free edition to format drives to FAT32 as I think Windows has problems with FAT32 drives over 32GB. It is a superb piece of equipment by the way.

Czyli uda się, ale musi być formatowanie FAT32.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porządek z moimi dyskami zewnętrznymi .Pousuwałem ,poprzenosiłem i jeden dysk  1TB sformatowałem do Fat32 . Dysk 3.5" WD My-Book  z zasilaniem . Na razie około 200 GB zapełnione , utworzone foldery i podfoldery . Yamaha WXC-50  wszystko widzi i czyta . Odtwarza  wszystkie pliki jakie ma odtwarzać (sprawdzone) bez najmniejszych problemów. Sterowanie z aplikacji na telefonie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...