Skocz do zawartości

Chromecast 2 + Harman Kardon 255, kłopot z DD5.1


Tomasz Grzybowski

Recommended Posts

Witam
Z racji trochę większej ilości czasu jaki spędza się obecnie w domu, uruchomiłem sobie pakiet Netflixa. Niestety mam problem z przesłaniem oryginalnych ścieżek dźwiękowych DD+. Sprzęt jaki posiadam to Chromecast 2 + Harman Kardon 255 podłączone bezpośrednio do wejścia HDMI 1. 
Do tej pory użytkowałem Chromecasta jedynie do youtube czy szybkie castowanie ekranu ze smartfona czy laptopa.
Przyszedł czas na Netfixa i od razu pojawił się problem. Dźwięk w DD+ (czyli zdecydowana większość materiałów) nie chce się odtwarzać. Tzn. sytuacja wygląda następująco. Część materiałów w ogóle nie gra. W amplitunerze jest informacja "BRAK SYGNAŁU". Niektóre filmy po kilku minutach zaczynają grać w DD+ (na wyświetlaczu jest informacja Dolby Digital +). Ale wystarczy przewinąć materiał, zrobić pauze i znów dźwięk znika. W stereo wszystko gra OK.

Wczoraj po kilku godzinach walki, jakoś udało mi się uruchomić Ch + HK255 i wszystko działało OK. Dźwięk pojawiał się po ok. 2 sek (czyli normalnie jak dla HK255 i tego formatu). Niestety po przełączeniu źródła na inne i powrocie do HDMI 1 znów brak dźwięku. 

Dziś zresetowałem Chromecasta do ustawień fabrycznych lecz nic to nie pomogło. Nie chcę używać niecenzuralnych słów ale coś mnie już trafia normalnie… Materiały puszczałem z różnych urządzeń (smartfon, tablet, laptop) za każdym razem to samo. 

Amplituner, jak wiadomo, bez problemu radzi sobie z DD+, materiał MKV z tym dźwiękiem gra bez problemu. A z Chromecast lipa. Dodam tylko, że mój HK255 ma takie dziwne przypadłości, że jak przewijam materiał (głównie w tył) na odtwarzaczu (Med8er) to od czasu do czasu potrafi zgubić sygnał i jest cisza w głośnikach. Ale wtedy wystarczy zmienić źródło na radio i po powrocie na HDMI już jest wszystko OK. Pytanie zatem, czy problemem jest wiekowy HK255 czy coś nie tak jest z Chromecastem?

Wiem, najprościej zabrać Chromecast i podłączyć u kogoś pod inny sprzęt, ale w obecnej sytuacji jest to mocno problematyczne. TV na tyle stare, że nie obsługuje dźwięku przestrzennego. 

Pozdrawiam 
Tomek
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...