Skocz do zawartości

Monitor audio silver 300 i 500


Tvmania

Recommended Posts

1 godzinę temu, Q21 napisał:

To kolumny o bardzo swobodnym, energicznym, dynamicznym brzmieniu, to dobra opcja do Twoich gatunków muzycznych. Podaj proszę jeszcze jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe i z jakim wzmacniaczem/amplitunerem nowe kolumny będą współpracowały.

Zapraszam po wyceny.

Pomieszczenie 33m2 z aneksem ampli denon 4500 lub jeśli będzie więcej $$$ denon 6500 bo interesuję mnie od 7.2.4 bez żadnych końcówek mocy. A z czasem dokupie dobry wzmacniacz do stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Edward Gałka napisał:

Żadne techno żadne mocniejsze brzmienie. Fortepianu można sobie posłuchać i gitary. Bardzo słabe do kd, jednoliniowość, brak dźwięku z syczków. Plastiki surrondowe dają więcej efektów w filmach od tych audiofilskich głośników stworzonych do muzyki

Mam silver 8 i raczej nazwałbym ich granie energetycznym, swobodnym a nie plumkaniem. Dodam do tego żeby złagodzić ich wysokie tony szukałem neutralnej elektroniki. Przy oglądaniu filmów w stero nie zauważyłem braku wysokich,niskich czy średnich tonów

Dodam że też lubię gatunki elektroniczne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Darek Zuk napisał:

Mam silver 8 i raczej nazwałbym ich granie energetycznym, swobodnym a nie plumkaniem. Dodam do tego żeby złagodzić ich wysokie tony szukałem neutralnej elektroniki. Przy oglądaniu filmów w stero nie zauważyłem braku wysokich,niskich czy średnich tonów

Dodam że też lubię gatunki elektroniczne 

Wiem że silwery grają  przepięknie, można się zakochać w gatunkach muzycznych, które się omijało szerokim łukiem ale do kd czegoś tutaj brakuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Edward Gałka napisał:

Wiem że silwery grają  przepięknie, można się zakochać w gatunkach muzycznych, które się omijało szerokim łukiem ale do kd czegoś tutaj brakuje

Właśnie,sam polubiłem muzykę o której tylko słyszałem wcześniej😁 a na monitorach naprawdę przyjemnie się słucha. Problem w tym żeby je usłyszeć jak grają trzeba je mieć czym napędzić...Czy amplituner to zrobi, raczej wątpię a jak już będzie na tyle mocny to i tak nie usłyszymy wszystkiego co mogą pokazać przy stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

Mamy je. Wypadają dobrze i w kinie jak i w techno. Ale pod warunkiem że są spięte z czymś fajnym. Amplituner 4500 czy 6500 jest ok. Ale końcówka w pełni je wykorzysta , Amplituner nie.

Pytaj @BaliGdynia on ma Silver 10 czyli poprzednik 500tek z Denonem właśnie.

Ja bym ci proponował 500tki z fajną końcówką albo integrą i gra gitara.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Silver 500 sprawdza się bardzo dobrze i zapewnią dynamiczne i szczegółowe brzmienie z dobra podstawa basowa. Są to kolumny, które sprawdza się zarówno w kinie domowym jak i w systemie stereo. Warto koniecznie ich posłuchać. Jeśli lubisz brzmienie dynamiczne i słuchasz głównie muzyki elektronicznej to zwróć uwagę na Kef R900. Są to potężne kolumny o rewelacyjnym brzmieniu i w muzyce elektronicznej czuja się jak ryba w wodzie. Masz mięsisty i dobrze kontrolowany bas, rewelacyjną, szczegółową górę, która nie jest agresywna i niekontrolowana. Mamy jeszcze kilka par w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych Goldach 200 są 16,5-centymetrowe woofery, tak jak w Goldach 300 poprzedniej generacji. Tylko MA coś dało (większe woofery, lepszy tweeter z serii Platinium), a coś zabrało (mniejszy midrange i prostopadłościenne obudowy bez zakrzywionych boków). Swoją drogą mam nadzieję, że do przyszłorocznych Silverów dadzą wstęgi z Goldów 4 generacji albo z GX (tolerancja produkcji z GX byłaby wystarczająca).

A propos wstęgowych przetworników, czy ktoś miał okazję słuchać serii Wharfedale Evo 4? Cena jest niesamowicie atrakcyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w starych są 14. Myślałem że mówisz o starszej serii.

22 godziny temu, yahoo111 napisał:

Swoją drogą mam nadzieję, że do przyszłorocznych Silverów dadzą wstęgi z Goldów 4 generacji albo z GX (tolerancja produkcji z GX byłaby wystarczająca).

Nie spodziewał bym się tak szybko nowych Silverów. Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście napisałem niejasno. Chodziło mi o nowe Goldy 200 lub stare Goldy 300. Zestaw przetworników podobny.

Co do nowych Silverów, to zobaczymy. Monitor Audio trzyma serie na rynku przez 4-6 lat. Bronze BX był wypuszczony w 2010, Bronze 5G w 2014 i właśnie zaprezentowali następcę. Gold GX był w roku 2010, 4G w roku 2014, 5G w 2017. Silver RX był w roku 2010 (obfitujący był ten 2010 w nowe serie), 5G w 2013, a 6G w 2016, więc już jest 4 lata na rynku. Spodziewałbym się nowych Silverów w przyszłym roku, ale plany mogą im się bardzo skomplikować przez epidemię.

A co z tymi Wharfedale? Wyglądają bardzo obiecująco, a cenowo wręcz rewelacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2020 o 09:31, yahoo111 napisał:

W nowych Goldach 200 są 16,5-centymetrowe woofery, tak jak w Goldach 300 poprzedniej generacji. Tylko MA coś dało (większe woofery, lepszy tweeter z serii Platinium), a coś zabrało (mniejszy midrange i prostopadłościenne obudowy bez zakrzywionych boków). Swoją drogą mam nadzieję, że do przyszłorocznych Silverów dadzą wstęgi z Goldów 4 generacji albo z GX (tolerancja produkcji z GX byłaby wystarczająca).

A propos wstęgowych przetworników, czy ktoś miał okazję słuchać serii Wharfedale Evo 4? Cena jest niesamowicie atrakcyjna.

No nie wiem czy to będzie dobry pomysł jeśli chodzi o tweeter..Silver y już i tak zaliczył bym raczej do grających jasno,a przy wstędze może być jeszcze jaśniej. Może zrobić się za dużo góry i czar z tych paczek pryśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja, bo zobaczyłem odpowiedź w wątku obok. 

10-11 tysięcy jest za nowe ze sklepu w stanie idealnym w wykończeniu heban. Używane w bardzo dobrym stanie w fornirze orzech są zwykle po 6 tysięcy i nikt ich nie chce sprzedawać, bo za tanio. Ostatnio były na olx czarne za 5000, poszły na pniu. 

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...