Skocz do zawartości

Zestaw stereo 8,5-9k


Plossberg

Recommended Posts

Cześć,

jestem nowym użytkownikiem chociaż już jakiś czas przeglądam forum.

Chciałbym kupić nowy sprzęt jednak nie mam zbyt dużego doświadczenia w nowym sprzęcie.

Jaka muzyka?

jazz,electro jazz,elektroniczna. Muzyka klasyczna,rock czy hiphop nie jest moim kręgu zainteresowań.

Co mam?

Stary sprzęt...

Gramofon Unitry Gs 461

amplituner Radmora FM 5412

Głośniki ZG-40 C/5

technics Sa gx280

cd player SL PG370A

Wszystko w miare działa,ale dźwięk nazwałbym buczliwym conajmniej. Z tego się orientuje i czytam na forach to raczej złom - i tak też to brzmi. Wypisałem dla porządku :)

Czego potrzebuję?

W pierwszej kolejności wzmacniacz/amplituner oraz głośniki. Moje zapytanie nie obejmuje cdplayera i gramofonu, to osobna kwestia do późnieszego rozwiązania.

Muzyki chciałbym słuchać w pierwszej kolejności z gramofonu,w dalszej kolejności spotify i na samym końcu cdplayer(cdplayer to w ogóle nie jest mój cel jako tako,raczej dodatek).

O czym myślałem?

Zacząłem przeglądać recenzje  ,oferty, wątki na forum i szczerze mówiąc jestem przytłoczony mnogością opcji. Dlatego zakładam ten wątek gdzie pułap za zestaw będzie ok 8,5k. Myślę że chciałbym dźwięk neutralny, nie słucham głośno muzyki, nie jestem fanem dużych basów za to lubię jak muzyka jest dynamiczna (mam nadzieję że w miare zrozumiale to opisałem). Z opisów jak czytałem to może być kef ls50 albo bw 607? Wiem że kolumny dopiero po odsłuchu ocenię. Co do źródła nie mam pojęcia.
 

Może dodam że podoba mi się trochę minimalizm i brak wyświetlaczy chociaż to nie ma jakiejś wielkiej wagi.

Pokój praktycznie kwadratowy ok 20m2, kolumny będą jakieś 3m od kanapy. Celuję w kolumny podstawkowe, nie chcę olbrzymów. 
 

Prosiłbym o jakieś propozycje, jestem z Wrocławia więc mniemam że w późniejszym okresie nie będzie problemów  z odsłuchem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W przypadku pomieszczenia około 20m2 zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na kolumny podłogowe, które przy niższych poziomach głośności zagrają pełniejszym dźwiękiem. KEF LS50 to bardzo dobre monitory ale przeznaczone do mniejszych pomieszczeń , często klienci dokupuja do nich subwoofer. 
Jeśli zależy Ci na naturalnym brzmieniu z zachowaniem odpowiedniej dynamiki to polecam zwrócić uwagę na zestaw Audiolab 6000a w połączeniu z Pylon Audio Diamond 25. Brzmienie dynamiczne ze świetna prezentacja sceny dźwiękowej. Bas jest mięsisty i słychać potęgę już od niższych poziomów głośności. Alternatywą może być Cambridge Audio CXA60/61 w połączeniu z Opera Grand Mezza. Jest to połączenie dynamiki i muzykalności. Mamy w tym przypadku rewelacyjna średnice, która jest delikatnie bliższa niż w przypadku poprzedniego zestawu. Prezentacja sceny dźwiękowej jest szersza i mamy zdecydowanie lepszą precyzję. Bas jest zróżnicowany i niezwykle energiczny. W przypadku tego zestawu wychodzimy poza zakładany budżet ale po rabacie wyjdzie sensowna suma, która warto rozważyć. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plossberg napisał:

Jaka muzyka?

jazz,electro jazz,elektroniczna. Muzyka klasyczna,rock czy hiphop nie jest moim kręgu zainteresowań.

proponuję poszukać kolumn z szerokim pasmem 30Hz do /powyżej/ 22kHz dla tej muzyki i skuteczność pow. 89dB. Mogą to być kolumny podstawkowe lub podłogowe, wybór pozostaje w twojej gestii.

To ma być wzmacniacz stereo, czy coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś z tzw. Wrocka to masz mega możliwości odsłuchowe (tylko co z epidemią?). Ja mam swoich faworytów, ale nie chcę Ci niczego sugerować. Proponuje tylko posłuchania kolumn podstawkowych (jeśli tylko takie maja być) z pułapu cenowego 5000-6000 zł w parze ze wzmacniaczem 3000-4000 zł. Kolumny dla mnie to zawsze droższy wydatek od wzmacniacza. Nie jest to jakaś żelazna zasada, ale ja najlepsze efekty uzyskiwałem wydając swój budżet w takich proporcjach:

Kolumny ok.50%

Wzmacniacz ok.30%

Odtwarzacz ok.20%

Musi coś jeszcze zostać na kabelki :) Jeśli jednak chcesz jakąś konkretną propozycję to proszę chociaż przeczytaj:

https://www.hfc.com.pl/test/3276,quadral-platinum-two.html

- bo z odsłuchem w Polsce będzie problem...

Edytowano przez Radi73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73, miałeś okazję je posłuchać?

nie wiem na którą specyfikację spojrzałeś ale fabryczna jest taka;

Nominal/music power (W)

60/90 W

Frequency response (Hz)

35…48.000 Hz

 w miarę dobrze, ale poniżej niestety są za słabe do muzy którą chce słuchać Plossberg

Efficiency (dB/1W/1m) 85 dB- to powinno  od i powyżej 89dB

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Plossberg napisał:

Zacząłem przeglądać recenzje  ,oferty, wątki na forum i szczerze mówiąc jestem przytłoczony mnogością opcji. Dlatego zakładam ten wątek gdzie pułap za zestaw będzie ok 8,5k. Myślę że chciałbym dźwięk neutralny, nie słucham głośno muzyki, nie jestem fanem dużych basów za to lubię jak muzyka jest dynamiczna (mam nadzieję że w miare zrozumiale to opisałem). Z opisów jak czytałem to może być kef ls50 albo bw 607? Wiem że kolumny dopiero po odsłuchu ocenię. Co do źródła nie mam pojęcia.

Mysle, ze mimo wszystko kolumny ktore sobie upatrzyles beda za male do tej wielkosci pomieszczenia oraz trzeba tez brac pod uwage jakie kolumny masz.

20 godzin temu, Plossberg napisał:

Może dodam że podoba mi się trochę minimalizm i brak wyświetlaczy chociaż to nie ma jakiejś wielkiej wagi.

 

Polecam wzmacniacze firmy Rotel moze z wyswietlaczem, ale moga sie spodobac. Majac na uwadze Twoje preferencje muzyczne polecam takie zestawy:

Rotel A14 + Focal Aria 906

Rotel A12 + Dynaudio Emit M20

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Plossberg napisał:

Prosiłbym o jakieś propozycje, jestem z Wrocławia więc mniemam że w późniejszym okresie nie będzie problemów  z odsłuchem.

 

Odsluchy najlepiej jest robic w pomieszczeniu docelowym domu (wypozycz sprzet) poniewaz w salce odsluchowej bedzie gral on zupelnie inaczej (znaczy lepiej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze odsłuchy to te przeprowadzone we własnym pomieszczeniu dlatego udostępniamy opcje wypożyczenia sprzętu. A pasmo przenoszenia czy skuteczność ma się nijak do jakości brzmienia i tymi prametrami nie ma sensu sie posługiwać, bo można wybrać świetne kolumny na papierze ale tragiczne w odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Q21 napisał:

A pasmo przenoszenia czy skuteczność ma się nijak do jakości brzmienia i tymi prametrami nie ma sensu sie posługiwać, bo można wybrać świetne kolumny na papierze ale tragiczne w odsłuchu. 

o jej, znowu:4_joy:.

Poszukaj coś godnego żeby klient mógł porównać i wybrać, a nie to co tobie się podoba.

Plossberg - poszukaj po salonach lub sieci, warto:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podkreślam i będę podkreślał, że w przypadku doradzania sprzętu moje preferencje brzmieniowe idą na bok i nie polecam tego co sam preferuje, bo nie o to w tym chodzi. Gdybym miał polecić coś co lubię to byłyby to zdecydowanie wzmacniacze lampowe i na prawdę stare konstrukcje kolumn lub dosłownie kilka ze współczesnej produkcji. 
Mamy możliwość wypożyczenia sprzętu wiec wystarczy do nas napisać i ustalimy wszystkie warunki wypożyczenia. Zaufajmy swoim uszom, a nie parametrom. Nie słuchajmy sprzętu, a muzyki. Miłego dnia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Mamy możliwość wypożyczenia sprzętu wiec wystarczy do nas napisać i ustalimy wszystkie warunki wypożyczenia.

to super że macie takie możliwości:).

Na pewno macie coś co ma lepsze pasmo i skuteczność i nie są to monitory, a będzie się nadawało do poprawnego odsłuchu stereo i różnych gatunków muzyki jakich słucha kolega Plossberg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Q21 napisał:

Zawsze podkreślam i będę podkreślał, że w przypadku doradzania sprzętu moje preferencje brzmieniowe idą na bok i nie polecam tego co sam preferuje, bo nie o to w tym chodzi. Gdybym miał polecić coś co lubię to byłyby to zdecydowanie wzmacniacze lampowe i na prawdę stare konstrukcje kolumn lub dosłownie kilka ze współczesnej produkcji. 
Mamy możliwość wypożyczenia sprzętu wiec wystarczy do nas napisać i ustalimy wszystkie warunki wypożyczenia. Zaufajmy swoim uszom, a nie parametrom. Nie słuchajmy sprzętu, a muzyki. Miłego dnia :) 

Prawda, próbowałem kilka razy od Pana z Salonu Q21 dowiedzieć się co mu się prywatnie bardziej podoba (chodziło o monitory JMR Lucia vs Atc scm 7v3) ale zawsze odpowiedź ta sama - panie Adamie, ja już swoje kolumny wybrałem, każdy musi sam wybrać :). Nigdy mi nic nie wciskali, a akurat wskazany wyżej przez Q21 trop na Opera Grand Mezza z piecykiem CA moim zdaniem jest tu najlepszą ze wszystkich propozycji (brzmieniowo). Problemem jest tylko i aż dystrybutor EIC, który w tej chwili w kwestii wysokości marż nie ma sobie równych i salony audio schodząc nawet 40% z ceny wyjściowej jeszcze zarabiają. Sprawdzone na podstawie zakupów Cyrusa, PMC i cen za jakie Koledzy nabywali kolumny Opera. Więc walczyć o rabaty a nie rabaciki jak coś jest z dystrybucji EIC bo ceny wyjściowe są z ... ;)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania co Q21, że ,,cyferki" same w sobie nie zagrają, o ile pasmo przenoszenia już do czegoś nas ,,przygotowuje", pobudza nasze oczekiwania względem kolumn..., to dB te bardzo wysokie i te niskie sprowadzają się głównie do tego w jakiej pozycji znajdzie się pokrętło podłączonego wzmacniacza, żeby uzyskać ten sam efekt głośności! Nijak się to ma do jakości, tym bardziej że co poniektóre firmy przekłamują i nie ma tu zbyt dużo wyjątków...

Kolego Karol64208 wedle Twoich rad zainteresowany powinien kupić najpewniej Altusy i żyć dalej... Bo przecież one maja książkowe cyferki: 28 - 25 000 Hz, 91 dB!!! Dwa taborety pod spod i już mamy ,,monitorki" 😄 Ja bym ich nie chciał za darmo, bo wolałbym nie stracić słuchu... Z całym szacunkiem, ale Twoja szkoła doradzania nadaje się chyba tylko do Car Audio!!!

Edytowano przez Radi73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Radi73 napisał:

Kolego Karol64208 wedle Twoich rad zainteresowany powinien kupić najpewniej Altusy i żyć dalej... Bo przecież one maja książkowe cyferki: 28 - 25 000 Hz, 91 dB!!! Dwa atborety pod spod i już mamy ,,monitorki" 😄 Ja bym ich nie chciał za darmo, bo wolałbym nie stracić słuchu... Z całym szacunkiem, ale Twoja szkoła doradzania nadaje się chyba tylko do Car Audio!!!

chcesz powiedzieć że nie ma innego sprzętu na rynku w PL 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę z całą stanowczością odradzać dobierania kolumn tylko po pasmie przenoszenia i dB!!!! A już przypinanie do tego jeszcze gatunków muzycznych... Koniec i kropka, najlepsze kolumny na Świecie nie produkują fizycy, czy elektrotechnicy po Politechnice....

Polska odkąd pamiętam początki mojej przygody z audio (ok. 20 lat), zawsze miała bogaty wybór sprzętu, jeden z lepszych w Europie. Więc pole do popisu jest tu bardzo wielkie, a zwłaszcza we Wrocławiu. Ja zaproponowałem coś czym ostatnio się zafascynowałem, a mianowicie firmą Quadral, Finansowo, ale i też ze względu na wysokotonowy głośnik (wstęgę) wybrałem serie niższą: Chromium Style 6. Z serii Platinium+ sluchalem ,,5" wiec wolnostojących i też dźwięk mi odpowiadał, chociaż te obecne i ich wysokie tony... :) 

Proponuje posłuchać jeszcze coś z Dali, choć obecne modele podstawkowe coraz rzadziej mają słynną hybrydę na górze, wielka szkoda :(

 

 

Edytowano przez Radi73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Radi73 napisał:

 najlepsze kolumny na Świecie nie produkują fizycy, czy elektrotechnicy po Politechnice....

Możliwe, że jednak oni. Pewne jest za to, że ludzie, którzy się znają na projektowaniu kolumn nie uważają czułości/skuteczności i rozciągnięcia pasma przenoszenia za najważniejsze parametry odpowiedzialne za dobre brzmienie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radi73 napisał:

też ze względu na wysokotonowy głośnik (wstęgę)

Używałem kolumn które miały takowe GDW z pasmem do 100kHz  ale i też dolne z przed 40lat:)

42 minuty temu, Radi73 napisał:

Raczej chodziło mi o to, że do pełnego dzieła potrzebne jest coś więcej, niż czysta fizyka na papierze oraz komputerze.

Niestety rozumiem rozczarowanie, ale to wina pseudo producentów sprzętu, wpisują bzdury na specyfikacji, ale nie przypuszczam żeby ktoś celowo zaniżał parametry swoich produktów.

Czy robią sobie w ten sposób antyreklamę:o.

Dlatego ufam tym którzy podają niższe osiągi sprzętu zgodne z pomiarami a niżeli tym producentom którzy pomijają pewne dane techniczne w specyfikacji i  dlatego czasami odradzam zakup takiego sprzętu.

oto gł.

DSCF0473.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie jest kilka ciekawych klocków oraz zestawienie. Raczej pominał bym kwestie amplitunera stereo a skupił się na prawdziwym wydajnym wzmacniaczu.

Pytanie czy złącza cyfrowe są Ci bardzo potrzebne?  Bo siec da się łatwo załatwić.

W takim budżecie szedł bym raczej w kolumny podłogowe. Albo jednak dość duże monitory.

NAD 356 BEE / Cambridge Audio CXA61 + ELAC Uni Fi FS albo Fyne F501

znakomite wypełnione granie. Naturalne, Ze świetną średnicą i nie drażniącą jazzową trąbką.

Ewentualnie Atoll IN 100 Signature albo mocniejszy CXA81 z Dynaudio EMIT 20 albo Monitor Audio Silver 100 (te przy opcji Atolla)

Monitory, ale wydajne i mocne. Lubiące duże pomieszczenia i głośniejsze granie.

Serdecznie zapraszam po wypożyczenie sprzetu, testy , porady no i wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...