Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe


DSS

Recommended Posts

a możesz kolego powiedzieć, po kiego grzyba Ci ta obsługa 4k przez ampli KD, skoro źródłem u Ciebie będą aplikacje w TV i sama telewizja, w której 4k raczej próżno szukać?

W zasadzie jak ze wszystkim - na początku (mając na uwadze, że to będzie Twój pierwszy zestaw) będzie pewnie zachwyt, czego byś nie kupił, ale z biegiem czasu zaczniesz dostrzegać niedoskonałości/wady/niedociągnięcia etc.

Dlatego Ci, co już posmakowali trochę kina, w tych samych pieniądzach wolą kupić używkę, ale znacznie wyższy model (mocniejszy, z lepszym pre, lepszą kalibracją itd), niż nowy, mający wodotryski, z których często się nie korzysta, ale grający "jako tako".  Chyba, że kogoś stać na nowy, topowy model. Ale wtedy taki gość raczej woli pójść w procesor z końcówkami... i tak można brnąć w ten temat coraz głębiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Telewizor nie ma HDR, więc Dolby Vision mi niepotrzebne. Na obsłudze 4k mi zależy, gdyż korzystam z serwisów streamingowych przez laptopa, a kiedyś może z konsoli. Chciałbym mieć przyszłościowy sprzęt, a nie bawić się w przepinanie kabli do tv, by potem przesyłać skompresowany dźwięk przez optyka do ampli...

W takim razie szukam jeszcze amplitunerów i proszę jeszcze o wypowiedzenie się o tych głośnikach i subie co zalinkowałem wcześniej (oferta mi bardzo odpowiada).

Edytowano przez DSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewien, że Twój laptop jest w stanie obsłużyć 4k na zewnętrznych "odbiornikach"? sprawdź, bo już niejeden się przejechał.

ok, dostałeś w dużym skrócie za i przeciw w temacie ampli nowy vs. używany. Co z tym zrobisz, to już Twoja sprawa.

A kolumny Klipsch z serii Synergy polecam z czystym sumieniem.  co prawda C1 trochę słaby, jak na centralny, ale jak na pierwszy zestaw w zupełności wystarczy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowy sprzęt w przypadku ampli AV to w sumie taki na ten rok :D W przyszłym roku dostaniesz 16k , kodek x269 i Atmos2 , więc i tak lipa :D. To tak jak ze smart tv .....kończy się na jak najlepszym wyświetlaczu i tx boxie .

Te podstawowe ammpli były podawane jako nowe. A taka Yamaszka z serii 3 zrobi z nimi tylko mniam mniam :D

W tym Twoim zestawie sub jest "płatny" osobno , no i ma C1 . Ja bym chyba stricte do kina w C2 jednak celował , czyli ten zestaw z B20. I nawet zamiast tych RF10 co podlinkowałem poszukałbym drugiej pary B20 , stricte do kina będzie ok. Albo B10 na tył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mkk napisał:

Przyszłościowy sprzęt w przypadku ampli AV to w sumie taki na ten rok :D W przyszłym roku dostaniesz 16k , kodek x269 i Atmos2 , więc i tak lipa :D. To tak jak ze smart tv .....kończy się na jak najlepszym wyświetlaczu i tx boxie .

Te podstawowe ammpli były podawane jako nowe. A taka Yamaszka z serii 3 zrobi z nimi tylko mniam mniam :D

W tym Twoim zestawie sub jest "płatny" osobno , no i ma C1 . Ja bym chyba stricte do kina w C2 jednak celował , czyli ten zestaw z B20. I nawet zamiast tych RF10 co podlinkowałem poszukałbym drugiej pary B20 , stricte do kina będzie ok. Albo B10 na tył.

Cały zestaw razem z subem to 1600zł.

W takim razie proszę o porównanie:

Klipsch sub10 vs Magnat 302A

RF10 vs F1

No i zaproponowałeś te monitory B20 także na front. Wszyscy mówią, że w dużym pokoju to podłogówki. Sprawdziłyby się te B20 u mnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale często widzę rozróżnienie, że do małych pomieszczeń monitory, a do dużych podłogówki. Raczej o to się martwię niż o jakość stereo.

 

Wracając do amplitunerów. Na co powinienem zwracać uwagę przeglądając oferty? Nie orientuję się dobrze w tych wszystkich seriach różnych producentów. Skąd mam wiedzieć jakiej klasy jest to amplituner i czy się nada w moim przypadku? Wiem już o yamaha rx-a3xxx i 2xxx, pioneer z serii lx, co z resztą?

Ten jest jak najbardziej w moim zasięgu i ma 4k:

https://allegro.pl/oferta/amplituner-9-2-pioneer-sc-lx56-4k-mhl-myslenice-8104723821

Edytowano przez DSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DSS napisał:

że do małych pomieszczeń monitory, a do dużych podłogówki

ale to się odnosi właśnie do odsłuchu muzyki. Pchanie się w podłogówki do samego kina, które i tak zostaną "ścięte" na 80hz po prostu mija się z celem

42 minuty temu, DSS napisał:

pioneer z serii lx,

warto doprecyzować, że chodzi o serię SC-LX. Do tego Onkyo seria 8 w górę, Marantz seria 7, Denon od serii 3/4 w górę. To z tych popularnych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Markcox napisał:

ale to się odnosi właśnie do odsłuchu muzyki. Pchanie się w podłogówki do samego kina, które i tak zostaną "ścięte" na 80hz po prostu mija się z celem

O, to pytanie poboczne ode mnie. Jeśli po kalibracji (automatycznej bądź ręcznie skorygowanej) w amplitunerze ustawiamy odcięcie kolumn przednich, np. na tych 80 Hz, to czy amplituner odcina te częstotliwości *zawsze*, czy tylko w trybach z subwooferem (stereo+sub, multi-channel stereo, surround...), a w trybie direct stereo grają pełnym pasmem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Onkyo seria 8 w górę, Marantz seria 7, Denon od serii 3/4 w górę. To z tych popularnych

W moim zasięgu cenowym, które znalazłem (podaję modele z 4k i bez 4k, chodzi mi o porównanie jakości dźwięku i kalibracji):

Onkyo 807, 808, 809, 818, 906 1009

Pioneer SC-LX52, 55, 56, 60, 70, 72, 73, 81, 82

Yamaha rx-a2010, 3010

Denon x3300, 3312, 3313, 4000 (trochę naciągane)

Byłbym wdzięczny za jakieś porównanie.

Edytowano przez DSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DSS napisał:

Na obsłudze 4k mi zależy

Taka drobna sprawa na którą należy zwrócić uwagę , niektóre starsze modele amp. ,tak jak np. moja RX-A3030 mają wsparcie 4K ALE dla 30/25/24 Hz,  więc raczej sobie nie pooglądasz . Ja osobiście mam to gdzieś / 1 program w n-ce 4k. / , podłączyłem bezpośrednio dekoder n-ki do TV / HDMI/ , dźwięk przez amp. KD. i hula :) Sądzę , że tą samą sztuczkę można zrobić z podłączeniem laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Taka drobna sprawa na którą należy zwrócić uwagę , niektóre starsze modele amp. ,tak jak np. moja RX-A3030 mają wsparcie 4K ALE dla 30/25/24 Hz,  więc raczej sobie nie pooglądasz . Ja osobiście mam to gdzieś / 1 program w n-ce 4k. / , podłączyłem bezpośrednio dekoder n-ki do TV / HDMI/ , dźwięk przez amp. KD. i hula :) Sądzę , że tą samą sztuczkę można zrobić z podłączeniem laptopa.

Dźwięk do ampli zapewne przez HDMI ARC lub optyk? Z tego co wiem 5.1 w obu tych standardach dźwięk jest kompresowany, więc raczej będzie strata na jakości.

Edytowano przez DSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DSS napisał:

Dźwięk do ampli zapewne przez HDMI ARC lub optyk?

Przez optyk . Mimo , że amp jest 9.2 mam , tradycyjne 5.1 i wystarcza. 

 

1 godzinę temu, DSS napisał:

Z tego co wiem 5.1 w obu tych standardach dźwięk jest kompresowany, więc raczej będzie strata na jakości.

Możesz , jaśniej napisać co tracę przy takim podłączeniu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Możesz , jaśniej napisać co tracę przy takim podłączeniu ?

Nie znam się na przetwarzaniu sygnałów, ale:

https://en.wikipedia.org/wiki/TOSLINK

Tracisz standardy bezstratnej kompresji Dolby TrueHD itd. (Twój ampli obsługuje TrueHD po hdmi) 5.1/7.1 jest kompresowane, ktoś bardziej obeznany mógłby sprawdzić czy jest to kompresja stratna czy nie.

Poza tym z mojej strony, nie po to kupuję sprzęt, by iść na jakieś półśrodki. Chyba źródła AV powinny być w ogólnym założeniu podłączone do amplitunera a nie do telewizora, więc takie rozwiązanie to tylko obejście problemu. Skoro mam telewizor 4k i możliwość korzystania z niego, to nierozsądnym jest kupowanie teraz sprzętu, który będzie mnie w tym ograniczał.

 

Na tę chwilę skłaniam się ku 4xKlipsch B20 + C2 i do tego jakiś sub, pewnie Magnat 302a. Prosiłbym o poradę jak te amplitunery, które wymieniłem wcześniej by się spisywały.

Edytowano przez DSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak wszyscy uczepiliście tego 4k 😅

Jak słusznie @tomek4446 zauważył, do 4k@60Hz potrzebne będzie hdmi 2.0, więc niestety pewnie będę musiał się zadowolić rozwiązaniem z kablem optycznym. Muszę tylko się upewnić, że mój telewizor przesyła 5.1 po optyku a nie samo stereo...

Czy mógłbyś @mkk wypowiedzieć się na temat tych amplitunerów, które znalazłem? Pewnie nic używanego z górnej półki z hdmi 2,0 nie znajdę w moim budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DSS napisał:

Tracisz standardy bezstratnej kompresji Dolby TrueHD

Poważnie ? :) 

1 godzinę temu, DSS napisał:

Poza tym z mojej strony, nie po to kupuję sprzęt, by iść na jakieś półśrodki.

Kup sprzęt i pogadamy za trzy m-ce :) Mój amp. ma ' milion" opcji ustawień różnych trybów DSP , wirtualnych głośników i innych bzdur , po zakupie przez dwa tygodnie nawet się tym bawiłem, a od kilku lat dźwięk ustawiony na " straight ", bez żadnych sztucznych rozbić na wielokanałowy , a z opcji przydatnych to jedynie podniesienie poziomu dialogów , funkcja "scene" mam oddzielne ustawienia do różnych źródeł to wszystko.

1 godzinę temu, DSS napisał:

Chyba źródła AV powinny być w ogólnym założeniu podłączone do amplitunera a nie do telewizora, więc takie rozwiązanie to tylko obejście problemu.

W ogólnym założeniu to amp.KD służy do reprodukcji dźwięku, a nie obrazu. Mam ustawienia obrazu w amlitunerze / nasycenie , kontrast , barwa....... czyli prawie to samo co z podstawowych w TV/ i jak mi udowodnił facet który robił mi kalibrację telewizora 

https://skalibrujtv.pl/

to średnio się sprawdza i więcej psuje , niż poprawia. A jeżeli zaś nie korzystamy z tych funkcji w ampliturze to po co podłączać tam TV ?

A co do Dolby TrueHD to zrezygnowałem z niego poprzez podłączenie optycznym z pełną świadomością , jakoś nie rzucił mnie na kolana. Zrobiłem to na rzecz lepszego obrazu na co dzień , niż wsłuchiwanie się w jak dla mnie kontrowersyjną jakość tegoż dźwięku na jedynym emitującym go kanale TV jaki mam :) 

Ale kombinuj i nie przejmuj się moimi opiniami , każdy musi sam dojść do pewnych wniosków. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak osobiście traktujesz moje rozważania i z czego wynika ten protekcjonalny ton. Powiedziałem, że zależy mi na 4k, podałem swoje powody. Tobie nie zależy, no spoko. Poprosiłem tylko o ocenę amplitunerów, które znalazłem, pod względem jakości dźwięku. Jak będę wiedział jak one się spisują, to przekalkuluję czy opłaca mi się dopłacić do 4k. Nie rozumiem w czym problem. Bardzo bym prosił o porównanie tych ampli, bo chciałbym już wstępnie skompletować zestaw.

Edytowano przez DSS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DSS napisał:

Nie wiem dlaczego tak osobiście traktujesz moje rozważania i z czego wynika ten protekcjonalny ton.

Nie obrażaj się , nikogo nie traktuje protekcjonalnie, ponieważ zdaje sobie sprawę ze swoich niedostatków wiedzy , staram się tylko zwrócić Ci uwagę na pewne aspekty użytkowania KD. na co dzień . Co do amplitunerów ,to po za /mimo opisu/ jednak nie całkiem wspieraniem 4K / starsze modele/ polecam Yamahy z serii Aventage i to nie tylko dlatego , że takowy użytkuje od 5 lat / nic się nie dzieje , wszystko działa tak jak od nowości/ ale również , że są jak na dzisiejsze standardy dość niezawodne ,potwierdzają to opinie znajomego serwisu . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DSS napisał:

W moim zasięgu cenowym, które znalazłem (podaję modele z 4k i bez 4k, chodzi mi o porównanie jakości dźwięku i kalibracji):

Onkyo 807, 808, 809, 818, 906 1009

Pioneer SC-LX52, 55, 56, 60, 70, 72, 73, 81, 82

Yamaha rx-a2010, 3010

Denon x3300, 3312, 3313, 4000 (trochę naciągane)

Byłbym wdzięczny za jakieś porównanie.

Wszystkie te modele mają dobre kalibrację.

Niestety nie pamiętam jak rozbudowane jest YPAO w tych 10 względem np modeli XX70. Wydaje mi się że coś uległo zmianie ale to dobre kalirbację. W Denonie i Onkyo (tych) masz audyssey albo Audyssey XT32. Pioneer ma swoją. W wyzszych modelach lepsza kalibrację. z nia miałem do czynienia najmniej.

 

Jakby nam przyszło segregować kalibrację to:

1. Dirac Live

2. Audyssey XT32

3. Audyssey i YPAO RSC

4. Klasyczne YPAO w MCAACC z tym że to może wchodzić momentami także w 3 grupe

I to są dobre kalibrację

5 a tu dochdozi jeszcze Accu EQ i inne swoje wynalazki różnych firm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nie obrażaj się , nikogo nie traktuje protekcjonalnie, ponieważ zdaje sobie sprawę ze swoich niedostatków wiedzy , staram się tylko zwrócić Ci uwagę na pewne aspekty użytkowania KD. na co dzień . Co do amplitunerów ,to po za /mimo opisu/ jednak nie całkiem wspieraniem 4K / starsze modele/ polecam Yamahy z serii Aventage i to nie tylko dlatego , że takowy użytkuje od 5 lat / nic się nie dzieje , wszystko działa tak jak od nowości/ ale również , że są jak na dzisiejsze standardy dość niezawodne ,potwierdzają to opinie znajomego serwisu . 

W porządku, przepraszam za złe odczytanie intencji i dziękuję za rekomendacje.

 

A pod względem jakości dźwięku? Co najlepiej będzie grało z zestawem Klipsch?

17 godzin temu, DSS napisał:

Onkyo 807, 808, 809, 818, 906 1009

Pioneer SC-LX52, 55, 56, 60, 70, 72, 73, 81, 82

Yamaha rx-a2010, 3010

Denon x3300, 3312, 3313, 4000 (trochę naciągane)

W ogóle to nie do końca wiem co te cyferki oznaczają. Które z tych modeli to wyższa półka? Rozumiem, że Yamaha rx-a3xxx to wyższa linia niż 2xxx, a model 2020 jest nowszy niż 2010, tak? Jak to się ma z Pioneerem i resztą firm? Co będzie lepsze Pioneer lx56 czy lx81?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja najtańsza Pioneer lx70 (1250zł), Denon X3000 (1000zł, obsługuje Audyssey XT), Onkyo 807/808/809/1007 (1000-1400zł), 

Droższe: Yamaha A2010 (1500zł), Pioneer lx82 (2000zł), Yamaha A3010 (1900zł), Denon x4000 (2200zł - już trochę poza budżetem, ale ma Audyssey XT32), Onkyo 818 (1500zł i też ma już XT32), Onkyo 906 (1500zł).

Kusi mnie ten Denon X3000, ale ma chyba zauważalnie mniej mocy na kanał od pozostałych, będzie to problemem? Ewentualnie Onkyo 818 wydaje sie też ok. Duża będzie róźnica względem najdroższych lx82, A3010, x4000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...