Skocz do zawartości

Polk Audio t50...s50...dali 104..450 do Sony ta f 570 es?


Tomasz Gil

Recommended Posts

Witam serdecznie...jak w tytule...posiadam integre SONY TA F-570ES z ktorego jestem zadowolony..gra on z kolumnami M Audio HRS75...ale mysle nad innymi i stad pytania ktore najbardziej pasuja do ww wzmaka...pokoj 25m2...akustycznie bez tragedii...muzyka...wszystkiego po troszke choc z przewaga blues,jazz...pink flyod,dire straits..angus...itp...dziekuje za info i pozdrawiam

Edytowano przez Tomasz Gil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...no tak najważniejsze...sorki...budżet tak do 1000...1500zlmax (za pare-uzywki)..chociaz T50 w tej cenie nowki...A co do brzmienia..to.hmm..?nie bardzo wiem jak to opisac...ale podoba mi sie czystosc...taka lekkosc w dzwieku...wyrazne wokale...cykanie bez przesady ale zeby bylo slyszalne..co do basu...zeby byl dobry...nie koniecznie rozchodzacy po calym.myieszkaniu...ma byc silny wtedy kiedy potrzeba..czuc to uderzenie...Oj ..chyba za duzo wymagan...pozdrawiam

 

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Musisz wypożyczyć kolumny do domu i odsłuchać. Na to pytanie co lepsze dla Ciebie nikt Ci nie odpowie. 

Pozdrawiam 

No zgadzam sie w 100%...tylko chcialbym wiedziec z doswiadzczenia ludzi ktore kolumny by sie lepiej zgraly z tym wzmakiem...czysto teoretycznie..bo wiadomo...akustyka...sluch....wszystko ma wplyw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku odpuść sobie T50, bo po prostu zagrają poprawnie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie szukanie Melodiki BL40 lub Dali 450. Z nowych możesz zwrócić uwagę na Pylon Audio Pearl 25, które zagrają przestrzennie i lekko. Pytanie czy nie będzie dla Ciebie za chudo? Tutaj możemy jedynie pomóc wysyłając kolumny na przetestowanie. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Poluj na uzywane Melodiki BL40 obojętnie w której odmianie.

Dalej Tannoy M4 może M5 jakby Ci się udało. Dali 450, Mission M34i jeśli lubisz basowy a delikatny dźwięk u góry lub Klipsch F2 jesli cenisz energię.

I już :)

Pozdrawiam

Oo...tego nie bralem w ogole pod uwage...a jak sytuacja z przestrzennoscia? Mozna uzyskac wrazenie jakby dzwiek byl z powietrza...nie z kolumn? Czy to raczej niemożliwe z tym sprzetem? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

W takim przypadku odpuść sobie T50, bo po prostu zagrają poprawnie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie szukanie Melodiki BL40 lub Dali 450. Z nowych możesz zwrócić uwagę na Pylon Audio Pearl 25, które zagrają przestrzennie i lekko. Pytanie czy nie będzie dla Ciebie za chudo? Tutaj możemy jedynie pomóc wysyłając kolumny na przetestowanie. 

Pozdrawiam 

A czy poprawnie..jak t50 nie znaczy dobrze? Tzn ze naturalnie..bez podbarwien w pasmie...? Czy scena w nich nie bedzie szeroka..dobra przestrzeń..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

59 minut temu, 1Ender napisał:

Nowe kolumny Vs używane w tym samym budżecie, zazwyczaj te pierwsze są gorsze brzmieniowo. Klasa lub kilka klas niżej. Myślę, że dlatego. 

Pozdrawiam 

Aaa...o to chodzi...bardzo dziękuję za odpowiedz...pozdrawiam...  Czyli tak z tych wymienionych uzywek z ta przestrzenia...wrazeniem ze dzwiek wypelnia cale pomieszczenie ...basem,wokalem i cala reszta ktore bylyby najlepsze wedlug Pana do w/w wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2020 o 09:28, Tomasz Gil napisał:

Oo...tego nie bralem w ogole pod uwage...a jak sytuacja z przestrzennoscia? Mozna uzyskac wrazenie jakby dzwiek byl z powietrza...nie z kolumn? Czy to raczej niemożliwe z tym sprzetem? Pozdrawiam

To nie mozliwe z nowych kolumn w  tej cenie.

Wsród tych jest to do uzyskania. Masz cała game kolumn które podałem. Dogadaj się z jakimś komisem co Ci je wypożyczy i posłuchaj w domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2020 o 09:28, Tomasz Gil napisał:

a jak sytuacja z przestrzennoscia? Mozna uzyskac wrazenie jakby dzwiek byl z powietrza...nie z kolumn? Czy to raczej niemożliwe z tym sprzetem?

Mam Dali 450. Bardzo fajne kolumny. Nie znam tych Sony ES ale u mnie dużo zależy od źródła.  Mam Arcama Alpha 9p. Wcześniej miałem w bi-amp z integrą Alpha 9 i np Musical Fidelity v90 zagrał świetnie w tym zestawie. Lepiej (dla mnie - przestrzeń, muzykalność) niż W4S DAC 2. Teraz szukam preampa, taka zabawa z końcówkami :)

Przy okazji, może ktoś poleci jakiś pre do Alpy, w okolicach 1K? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kurczę  nigdzie nie idzie znalezc tych wypisanych kolumn..sa tylko Dali 450.za 1200 i polk t50 za 800..i teraz pytanie ktore warto do soniacza...czy warto doplacic do dali czy tez nie i brac polk t50...znalazlem jeszcze troszke starsze polk audio monitor 10...warte 700zl? pozdrawiam... i poza kolumnami...warto dokupic preamp do ta f570es? Jak tak to co polecicie tak do 1000zl? 

Edytowano przez Tomasz Gil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...