Skocz do zawartości

Najlepszy wzmacniacz+kolumny do kina i muzyki (10 000 zł) - podsumowanie


Marcin Jaśkiewicz

Recommended Posts

Biorąc pod uwagę Wasze wszystkie porady wyszedł taki zestaw :

Atoll in100se + Pylon Diamond 28 

Pozostaje mi zadać ostanie pytanie : Czy zestaw ten zapewni wyczuwalnie lepszy dźwięk przy założeniu, że nie zamierzam kupować jakiś droższych kabli (głośnikowe + cinch, max. ~300 zł) , modyfikować akustykę mieszkania i przesiadywać cięgle w optymalnym dla ustawienia kolumn miejscu, od :

Yamaha A-S701 + Pylon Diamond 28 

NAD C365 BEE + Klipsch RP-8000F

Przypominam, że chodzi o 

- głęboką i szeroką scenę

- jak najlepsze obrazowanie (holografia) dźwięku

- monumentalność, wielkość i napowietrzenie dźwięku

- atmosferę sali koncertowej 

- nieco podkreślone skraje pasma

- jak najwięcej jak najniższego basu a nie za dużo tego wyższego

- podczas oglądania filmów namiastkę zestawu kina domowego z subwooferem  

Nie zależy mi przy tym na naturalności i neutralności dźwięku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, wałkowałes temat przez iles stron a teraz zakładasz nowy temat i czego oczekujesz? Że wybrany zestaw będzie odpowiadał Twoim wymaganiom? Wszystkie te określenia, których używasz mogą dla każdego znaczyć co innego. Był tu kiedyś temat kolegi, który planował zakup kolumn heco a w końcu wybrał klipsch. Celowal w heco gdyż wydawało mi się po opisach w necie, że będą odpowiadały jego gustom. Jak się okazało w praktyce kolumny o zupełnie innym charakterze czyli Klipsche były tym co go urzekło. Wypożycz kolego jakiś zestaw i przekonaj się sam czy będzie on monumentalny, zapewni holografię i inne cuda o których piszesz. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto. Nie musisz kupować drogich kabli. Ważne żeby były soliudne.

A jednak Yamaha 701 a Atoll 100 to spory przeskok. W wydajności i klasę dźwięku.

Rozumiem że tego słuchałeś? Tylko miotasz się czy dokładac?

13 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Biorąc pod uwagę Wasze wszystkie porady wyszedł taki zestaw :

Czy tylko na podstawie porad?

W takim razie proponuję coś innego

Zacznij od tego

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie musisz inwestować w drogie kable żeby usłyszeć różnice i przykładowo Chord Clearway czy nawet C-screen za 27zł/Mb będzie odpowiednim wyborem . Akustyki na odległość nigdy nie da sie określić w 100% i dopóki nie podłączysz zestawu to nie przekonasz się czy efekt jest taki jak oczekiwałeś. 
Zważywszy na Twoje preferencje i oczekiwania zestaw pieczarkowy czyli Atoll IN100 Signature w połączeniu z Pylon Audio Diamond 28 zapewni najlepszy rezultat. Yamaha AS701 to dobry wzmacniacz o dynamicznym brzmieniu ale niestety nie można go porównywać z kulturą brzmienia Atoll’a. 

Napisz do nas w sprawie wyceny i omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.... Jak się zacznie bliżej przyglądać ideałowi .... :(  Atoll IN100 ... podejrzanie sensacyjne recenzje we wszystkich źródłach z jednej strony i awaryjność, nieporadny serwis i brak powtarzalności parametrów z drugiej strony. Jak się okazuje to sztucznie wykreowany czempion ... Potwierdza to jedynie pogląd, że czym bardziej audiofilski sprzęt tym marża rosnąca w postępie wykładniczym i środki na kreowanie wirtualnej wartości urządzenia wśród potencjalnych klientów ...  Miałem go wziąć na odsłuch ale po co jak mi się popsuje za jakiś czas albo będzie brzęczał transformator a pan z serwisu powie : "to tak ma być". Raczej się nie skuszę. Szukam dalej dwóch czy trzech wzmacniaczy do wypożyczenia i odsłuchu w domu. 

Ponieważ przekonałem się, że nie zawsze warto płacić za dyskusyjną jakość dźwięku i lepiej kupować bardziej materialną wartość to czy mógłbym Was prosić o pomoc w podpowiedzi (jak na wstępie) czy lepszy tu by była Yamaha R-N803D czy NAD C368 - tylko i wyłącznie oceniamy SAMĄ JAKOŚĆ DŹWIĘKU, funkcje są dla każdego oczywiste i łatwe do porównania. O ile poza Top Hi-Fi wszyscy napisali że 803 brzmi dokładnie jak 701 i 801 to już ten C368 jest dla mnie zagadką bo różne opinie i w stosunku do tych Yamah i do C356BEE. 

 

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

No tak.... Jak się zacznie bliżej przyglądać ideałowi .... :(  Atoll IN100 ... podejrzanie sensacyjne recenzje we wszystkich źródłach z jednej strony i awaryjność, nieporadny serwis i brak powtarzalności parametrów z drugiej strony. Jak się okazuje to sztucznie wykreowany czempion ... Potwierdza to jedynie pogląd, że czym bardziej audiofilski sprzęt tym marża rosnąca w postępie wykładniczym i środki na kreowanie wirtualnej wartości urządzenia wśród potencjalnych klientów ... 

 

A skąd te wszystkie informacje, bo mimo tego że przeglądam regularnie fora, czytam prasę "branżowa" jakoś nie spotkałem się z tą opinią 😲. Spotkałem się z krytyka któregos roksana, w którym źle działał potencjometr bodajże, widziałem filmik, na którym Pan pokazywał jak to w cyrusie one "latają" gałki od regulacji głośności i wyboru źródła. Ale może to taka angielska ich cechą bo sam mam Cyrusa i poza tym, że czasem włącznik trzeba nacisnąć w odpowiednim miejscu, żeby wyłączyć sprzęt to żadnych problemów z "bebechami" nie spotkałem. Ale o atollu nie słyszałem dotąd żadnych tego typu opinii. Może jeśli możesz to podaj źródło Twoich informacji? Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. 

"Nie kieruj się opiniami i recenzjami. Sam wyrób sobie zdanie. Posłuchaj "na żywo". Atoll jest "gazetowym killerem" wybranym przez recenzentów na objawienie z przedsionka hi-end... Dynamikę owszem ma. Rodem z boomboxa. Jeśli szukasz czegoś do rocka, szukaj czegoś z dobrą mikrodynamiką i konturem na basie. Akurat tego w IN100 NIE ZNAJDZIESZ. Sprawdza się przy płytach ukierunkowanych na pokazanie wokali, spokojniejszym graniu."

"Spychi proszę Cię, jednak nie przesadzajmy i aż tak nie dyskredytujmy tego Atoll-a (w swojej cenie jest ok., wyraźnie więcej w tej cenie daje chyba tylko Dayens Menuetto).

Oczywiście żadne cudo i killer (jak to wypisują pod dyktando wiadomo kogo w krajowych "recenzjach") z Atoll-a in 100 se nie jest ale suchotnik i matowy piec też do niego nie pasują chyba, że Atoll ma problemy z powtarzalnością produkcji w co jestem coraz bardziej skłonny uwierzyć ( zwłaszcza po tym co producent przysłał na dniach dla mojego serwisowanego cedeka Atolla - tu zapraszam do Klubu Atoll, gdzie można poczytać jak to moja reklamacja cedeka się zakończyła na zasadzie - zamienił stryjek siekierkę na kijek...)."

"Za to zabawne jest, gdy branża na forum przedstawia setkę jako piec wybitnie dynamiczny... I na zakończenie taka uwaga - niech nikogo nie zmylą te duże trafa w środku Atoll-a - same trafa (na marginesie - w tym przypadku bardzo przeciętnej jakości) to jeszcze nie oznaka super wydajności prądowej. No, piękna recenzja wyszła, poproszę lajki. Pierwszy mam nadzieję będzie od Audio - Forte."

nie mogę znaleźć tego co czytałem na temat serwisu Atolla - "tak ma być" 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie o to chodzi ... mam podobny (czyt. bardzo mieszany) pogląd na "audiofilską" półkę i dla tego próbuję znaleźć "perełkę" wśród mainstream`owych produkcji... z których szczególnie utkwiła mi w głowie Yamaha i NAD.  Pewnie jak by Attol miał dłuższą gwarancję lub nie próbujący postawić na swoim serwis to może bo go dalej rozważał. Ale miałem już do czynienia z takim podejściem serwisu/ producenta także się tego obawiam.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko Adam38 😐 no miał chłopak problemy z CD, a czy każdy serwis ma 100% zadowolonych klientów HAHA. 

Zapytaj jeszcze Kolegi ile czasu miał tego Atolla in100, bo jakoś ciężko mu było się z nim rozstać 

Adam38 to fajny gość. 

Jednak każdy chyba z nas miał problem z jakąś firma i jej serwisem

Komicznie to wygląda najpierw za wzór uważasz artykuł w prasie później nagle problemy kilku użytkowników tego się nie sprzedaje 2-3sztuki w roku.  Wszędzie zdarzają się niedoróbki, ja korzystałem z serwisu Atolla i wszystko przebiegło według mnie dobrze

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pioneera A-30 i Monitor Audio MR2 i chcę wymienić na coś lepszego (wg powyższych kryteriów)

Pomoc forumowiczów potrzebna mi jest po to aby wybrać dwa, trzy najlepsze wzmacniacze i dwie pary kolumn i wypożyczyć na odsłuch do domu. Nie chce brać nie wiadomo ile bo to problem i dla sklepów i dla mnie . Sam nie lubię kupować czegoś w rozpieczętowanym kartonie nie mówiąc już z wystawy, także sam też nie chce się do tego nadmiernie przyczyniać. 

Od cały sekret tego wątku 

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer a30 też miał opinie jako budżetowy killer, nawet referencyjny wzmak któregoś z czasopism 😁 w tym przedziale. I jak mieli rację 😉

A te kino jak sobie wyobrażasz? 

Słyszałem opinie że na fajnym zestawie stereo lepiej jest obejrzeć film niż budżetowym kinie amplituner + kolumny. 

Ja mam budżetowe kino i się z tym zupełnie nie zgodzę. 

Bo na zestawie stereo to już niestety nie to samo choć jest to zestaw droższy. Pzdr 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie stereo ... żadnego KD. Ja korzystam wyłącznie z telewizji naziemnej a tam poza TVP jeszcze nikt nie opanował do tej pory transmisji w prawidłowej jakości Full HD (zbyt duża kompresja, zbyt mały bitrate itd.) Podejrzewam że ze ścieżką 5.1 czy 7.1 jest podobnie  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

No tak.... Jak się zacznie bliżej przyglądać ideałowi .... :(  Atoll IN100 ... podejrzanie sensacyjne recenzje we wszystkich źródłach z jednej strony i awaryjność, nieporadny serwis i brak powtarzalności parametrów z drugiej strony. Jak się okazuje to sztucznie wykreowany czempion ... Potwierdza to jedynie pogląd, że czym bardziej audiofilski sprzęt tym marża rosnąca w postępie wykładniczym i środki na kreowanie wirtualnej wartości urządzenia wśród potencjalnych klientów ...  Miałem go wziąć na odsłuch ale po co jak mi się popsuje za jakiś czas albo będzie brzęczał transformator a pan z serwisu powie : "to tak ma być". Raczej się nie skuszę. Szukam dalej dwóch czy trzech wzmacniaczy do wypożyczenia i odsłuchu w domu.

Wątpię, by wszystkie recenzje były aż tak rewelacyjne i podejrzane...i raczej tu na Forum nikt nie wciska Atolla na siłę.
Większość użytkowników jest zadowolona, co nie znaczy, że wszyscy - bo słusznie zauważyłeś że są problemy. Ale problemy raczej "zdarzają się" niż "są".

Jakoś nie zauważyłem, by Atoll aż tak się sypał.
Wzmacniacz (a właściwie wzmacniacze - bo odnosi się to do średnich i wyższych modeli, raczej od "100" w górę) jest wymagający pod względem zasilania - przy dobrej nie ma problemów (albo problem znika po zastosowaniu kondycjonera).

Poza tym - jeżeli coś brzęczy w trafie (czy ogólnie we wzmacniaczu), to zazwyczaj od razu się to pojawia.

Jak będziesz w salonie audio który ma Atolla - to wystarczy poprosić o chwilę ciszy i sprawdzić, czy coś brumi...

Pozdrawiam
PS. Ideałów to raczej nie ma ... a jak są, to kosztują tak dużo, że gdy uwzględnimy ich cenę - to przestają być ideałami 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

podejrzanie sensacyjne recenzje we wszystkich źródłach z jednej strony i awaryjność,

Wszystkie recenzję są sensacyjne :P Pokaż mi złą!

A awaryjność? Którego modelu i co? Przykłady, konkrety.

10 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

nie mogę znaleźć tego co czytałem na temat serwisu Atolla - "tak ma być" 

No to wykasuj wypowiedź.

9 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Rozjechał nam się wątek ...

Co Waszym zdaniem lepiej brzmi Yamaha R-N803D czy NAD C368  ? 

Też wybrał bym NADa.

Ale z tym Atollem szkoda bo oczerniałeś bezpodstawnie markę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

Co Waszym zdaniem lepiej brzmi Yamaha R-N803D czy NAD C368  ? 

NAD C368 bedzie lepsza majac na uwadze to co napisales w pierwszym poscie. Teraz trzeba do niego jeszcze dobrac odpowiednie kolumny, ale uwazam iz lepiej to robic na odwrot tz. w pierwszej kolejnosci kolumny a pozniej do nich wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Ale z tym Atollem szkoda bo oczerniałeś bezpodstawnie markę :/

Ojjj .... to ja teraz bardziej czuję się oczerniony i to mocno. 

Zacytowałem przecież już niezbyt dobre opinie na ten temat powyżej, Czytałem tego więcej i nie mam czasu, żeby odnaleźć teraz wszystkie ale znalazłem jeszcze jedno :

"Arturas, producent ma gleboko nasz kraj, w koncu poszly pieniadze na recenzje do "sprawdzonych" przez krajowego dystrybutora recenzentow, napisano wszystko dokladnie tak jak chcial zleceniodawca i teraz czas na spijanie smietanki. Powiem Ci, ze Francuz jak do niego napiszesz, ze jego bubel w postaci Atoll-a cd 100se2 ma wade konstrukcyjna i co oni na to, odpowiadaja, ze przeciez to drobiazg - wystarczy dolutowac kilka rezystorkow i po sprawie... Oczywiscie nie licz na chocby jedno slowo typu - przepraszamy czy przykro nam z tego powodu. Malo tego - dajesz ten bubel na gwarancji do serwisu, Atoll przysyla "poprawiony" wyswietlacz, ktory owszem - juz w polowie nie przygasa pulsacyjnie jak to robil od nowosci (wada konstrukcyjna) ale w zamian otrzymujesz pierwsza i ostatnia kolumne wyswietlacza przygaszona.... Taaaka naprawa! A juz o naprawie zgrzytajacego napedu w tym cedeku nie wspomne - po "naprawie" czyli tylko konserwacji te zgrzyty wystepuja jeszcze czesciej i na wiekszej ilosci plyt CD niz przed oddaniem do serwisu. Oczywiscie serwisowi jest z tego powodu przykro ale oni wady nie stwierdzili... Gdyby ktos chcial sie przekonac osobiscie czy mowie prawde czy klamie to zapraszam do siebie. Dokladnie cala reklamacje opisalem w klubie Atoll-a, gdzie jak sie okazuje nie jestem jedynym, ktory milo wspomina krajowy serwis. Po cholere ta cala "gwarancja" sie pytam?"

Czy w to wierzyć czy nie ... ??? A czy wierzyć w super pozytywne recenzje, które wychwalają sprzęt pod niebiosa ??? A co sądzić o recenzjach tego samego magazynu, gdzie prawie zawsze pojawia się np. "te kolumny grają jak dwa, trzy razy droższe"  ... To jak wszystkie tak grają to do czego w końcu się porównujemy ? 

Dlatego dobrze jak przedrze się jakaś przeciwwaga ... miejmy nadzieję tylko, że uczciwa. 

A że odsłuchać trzeba to wiadomo, tylko najpierw trzeba wybrać wąskie grono aby nie zamawiać Tira sprzętu ...

 

A wracając do wątku :)  to faktycznie NAD C368 będzie w moim przypadku (zdecydowanie) lepszy od Yamaha R-N803D ? Wszyscy tak uważają ?

Pytam, bo czytałem, że C368 ma "chude" brzmienie bo to klasa D ... dlatego chcę się upewnić ... A może żeby było łatwiej to czy C368 da mocniejszy i bardziej przestrzenny dźwięk niż C356 ? Czy w ogóle warto dopłacać do C368 jeśli komuś wystarczy włącznie goły wzmacniacz (C356) bo ma DACa ? 

Edytowano przez Marcin Jaśkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej drążysz ten sam przypadek i to na dodatek cd. 

Naturalnie sprzęty Nada to 100% zadowolonych klientów. 

A najlepsze z tego jest to że cały czas opierasz się tylko na opiniach innych. 

Ciekawe z  czym finalnie w salonie się obudzisz 😉 byle nie z ręką w nocniku jak sam nie sprawdzisz tylko będziesz słuchał innych. Pzdr

Dodam że Kolega miał in100 kilka lat sprzedał innemu i dalej 0 problemów, kupił in200 kilku letnie działa bez problemu. 

Ja natomiast jak szukałem ampli to była opinia że harman jest awaryjny. 

A tu bach 11 lat jak kupilem tylko pilot się rozwalił mechanicznie 😋.

W tych Markach które szukasz też rodzynki pewnie znajdziesz. 

Nie rozumiem tylko dlaczego taki front obrałeś dyskredytowania firm której pewnie nie dotykałeś a o używaniu nie wspomnę. 

CA mi się rozleciał na gwarancji nie naprawili go ale nie będę mówił że słabe i innym odradzał. 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Marcin Jaśkiewicz napisał:

A czy podasz mi namiary na solan, który wyśle mi 10 wzmacniaczy i 10 par kolumn celem odsłuchania w domu ? 

Ale ze co? Tak bez zaliczki 🤪? No sorry, ale nie wydaje mi się, że jesteś "testerem", o którego względy zabiegały by salony i producenci audio. Jeśli masz worek kasy to myślę, że każdy salon, który wypożycza sprzęt audio za kaucja, wypożyczy Ci 100 par kolumn, bylebyś miał tylko gdzie je zmieścić. Na razie ten wątek to czyste teoretyzowanie i do tego jeszcze oczernianie marek na podstawie wpisów innych użytkowników. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...