Skocz do zawartości

Magnat RV3 + Audiovector QR3 brak polotu...


Dominik Jaworski

Recommended Posts

Witam. Po pierwsze chcę się przywitać. Po drugie potrzebuję porady. Panowie wzmaciacz Magnat RV3 + podłogówki Audiovector QR3. Kable ze średniej półki ok 1000 zł. Akustyka wnętrza słaba, otwarty salon. Docelowo zagrają w innym pomieszczeniu. Gra to tak źle i płasko, że trudno uwierzyć. Góra wykastrowana, dołu praktycznie brak. Zrobiliśmy mały eksperyment: Pod ten sam wzmacniacz w tym samym pomieszczeniu, podłączyliśmy monitory Mordaunt short 902i i nagle góra ożyła choć znacząco, to i tak czegoś brakowało. Głośniki budżetowe, używane za 300 zł. Szok. Eksperyment nr. 2 : Pod Audiovectory podpięliśmy stary wzmacniacz Cambridge Audio A500 i co ? Głośniki zaczęły grać dużo lepiej i górą i dołem. Wychodzi na to, że to poprostu nieszczęśliwy związek, czy ktoś ma może inne pomysły ? Dodam, że A500 + Mordaunt 902i to zestaw bardzo budżetowy, który gra razem i w mojej ocenie z aktywnym subwooferem Mordaunt 409 radzi sobie dużo lepiej niż Magnat w połączeniu z Audiovectorami, choć to zupełnie inna klasa sprzętu. Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Edytowano przez Dominik Jaworski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Problem leży w dwóch kwestiach.

Pierwsza i zdecydowanie większa to

1. Akustyka. Widac to bo zrobiłeś pod to test. Pokaz jak stoją Audiovectory względem Twojego miejsca odsłuchowego.

2. Kolejna sprawa to zestawienie obu elementów. Góry faktycznie możesz mieć mniej. Nie wiem jak bardzo ją lubisz ale może być jej mniej. Natomiast basu powinieneś mieć sporo.

 

Dlatego pokaż zdjęcia, zaczniemy od akustyki.

3. A co jest źródłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dominik Jaworski napisał:

😂 Tak 😂Tak oczywiście. Po prostu zdjęcie na szybko robiłem jak stoją w stanie spoczynku :) Dziś podpiąłem pod Vectory wzmak Naim Nait XS i wrażenia odsłuchowe bardzo podobne do Magnata. Jestem coraz bardziej przekonany o konieczności zmiany pomieszczenia...

No to akustyka nieciekawa. Zmien w ramach testu na inna sciane, rozstaw szerzej. Obie w rogi pozniej wysunąć w glab pokoju i obserwoj dzwiek..

15 godzin temu, Dominik Jaworski napisał:

Witam. Po pierwsze chcę się przywitać. Po drugie potrzebuję porady. Panowie wzmaciacz Magnat RV3 + podłogówki Audiovector QR3. Kable ze średniej półki ok 1000 zł. Akustyka wnętrza słaba, otwarty salon. Docelowo zagrają w innym pomieszczeniu. Gra to tak źle i płasko, że trudno uwierzyć. Góra wykastrowana, dołu praktycznie brak. Zrobiliśmy mały eksperyment: Pod ten sam wzmacniacz w tym samym pomieszczeniu, podłączyliśmy monitory Mordaunt short 902i i nagle góra ożyła choć znacząco, to i tak czegoś brakowało. Głośniki budżetowe, używane za 300 zł. Szok. Eksperyment nr. 2 : Pod Audiovectory podpięliśmy stary wzmacniacz Cambridge Audio A500 i co ? Głośniki zaczęły grać dużo lepiej i górą i dołem. Wychodzi na to, że to poprostu nieszczęśliwy związek, czy ktoś ma może inne pomysły ? Dodam, że A500 + Mordaunt 902i to zestaw bardzo budżetowy, który gra razem i w mojej ocenie z aktywnym subwooferem Mordaunt 409 radzi sobie dużo lepiej niż Magnat w połączeniu z Audiovectorami, choć to zupełnie inna klasa sprzętu. Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.

A te porownania to robiles dokladnie z tym samym ustawieniem i w tym samym pomieszczeniu???

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

No to akustyka nieciekawa. Zmien w ramach testu na inna sciane, rozstaw szerzej. Obie w rogi pozniej wysunąć w glab pokoju i obserwoj dzwiek..

A te porownania to robiles dokladnie z tym samym ustawieniem i w tym samym pomieszczeniu???

 Dokładnie to samo miejsce co do centymetra. Jedynie w CA mam możliwość regulacji tonami wys. i niskimi i pewnie to wpłynęło na końcową ocenę. W Magnacie i Naim jestem skazany na ti co "wypluje" wzmaciacz .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik,

pomyśl koniecznie o ponownym teście swego sprzętu w obecności dywanu😉

Możesz być nielicho zaskoczony efektem☺️

Wiem o tym z własnego doświadczenia.

aż jestem zdziwiony, ze nikt z szanownych forumowiczów nie zwrócił na jego brak uwagi😋

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jurek5551 napisał:

Trzeba dokupić mebli, obrazów, dywanów i zasłon do okien i po kłopocie! 

Filor na srodku mowi ze to za plecami fotografujacego lustrzane odbicie pokoju. Nad drzwiami tarasowymi wysoki sufit (na tzw. Kadlubku). Kąt sufitu tak na oko 45stopni. 

Tam sie beda fale wygaszać. Proponuje sciana po lewej...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Właśnie jestem po przeniesieniu sprzętu do pokoju ok. 4x3 i dzwięk dużo bardziej szczegółowy i mięsisty. Jedyny kłopot, który zauważylem, to wrażenie że muzyka odbija się od ściany przeciwleglej do glosników, czyli za moimi plecami i jakby to opisać wraca. Trochę się to kotłuje wszystko. Czy maty wygłuszające będą skuteczne w tej sytuacji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej problem leży po stronie akustyki, ponieważ zestaw powinien zagrać na prawdę bardzo dobrze. Połóż dywan i spróbuj zastosować zasłony na okna. Powinno być o niebo lepiej. Na skosy i wysokość pomieszczenia nic nie poradzisz ale warto chociaż spróbować powalczyć w tej kwestii. Zmiana kolumn niewątpliwie zmieni brzmienie ale przy tej akustyce ciężko stwierdzić jednoznacznie jak dane kolumny sie zachowają. Tutaj mógłbyś spróbować Pylon Audio Diamond 28, które możemy wysłać w ramach testu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dominik Jaworski napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. Właśnie jestem po przeniesieniu sprzętu do pokoju ok. 4x3 i dzwięk dużo bardziej szczegółowy i mięsisty. Jedyny kłopot, który zauważylem, to wrażenie że muzyka odbija się od ściany przeciwleglej do glosników, czyli za moimi plecami i jakby to opisać wraca. Trochę się to kotłuje wszystko. Czy maty wygłuszające będą skuteczne w tej sytuacji ?

Spróbuj więc postawić przed tą ścianą kilka przedmiotów większych, mniejszych. Tak by fala dźwiękowa mogła "połamać się" na nich. Kombinuj, przestawiaj, słuchaj😊 Tym bardziej, że jak sam piszesz, odczułeś różnicę po zmianie pomieszczenia.

Maty powinny pomóc, ale najpierw samemu próbuj zmian.

Pisz co i jak, pomożemy😉

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem akustyka. I wiecie co o tym swiadczy?

Gdyby była akustyka to podpinanie w szczególności pod audiovectory "gorszego" wzmaka nie przyniosła by zmian :P 

Raczej efekt wieży sony o czym świadczy poniższe :D 

Dnia 5.04.2020 o 23:15, Dominik Jaworski napisał:

Góra wykastrowana, dołu praktycznie brak. Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pędrak napisał:

Spróbuj więc postawić przed tą ścianą kilka przedmiotów większych, mniejszych. Tak by fala dźwiękowa mogła "połamać się" na nich. 

Niskich czest. Fali tak łatwo nie "połamiesz", fala niejako "opłynie" te przedmioty chyba ze mowa o jakichś kilkumetrowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...