Skocz do zawartości

Amplituner stereo pod muzykę z gramofonu, AirPlay oraz PS4


wonski

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie, 

tematów jak mrówek, niestety każdy wymaga nieco czegoś innego. 

Co posiadam : 

Pokój - 18m2, ze średnimi możliwościami akustycznymi. Niby w prostokącie, ale na poddaszu, gdzie 2 ściany są ukośne, biurko, szafa, łóżko, no nie ma za wiele możliwości na manewry celem budowania sceny. Dlatego też mam kolumny  

Kolumny : JM lab chorus 715 - w całkiem niezłym stanie

Gramofon - Dual Dt-250 

Rodzina sprzętów apple'a z których chciałbym przesyłać muzykę. 

PS4.

Co słucham :

W zdecydowanej większości rock/metal, często akustycznie. Kolekcję winyli otrzymałem od ojca, dodatkowo ciągle rośnie i sprawia mi przyjemność odsłuch z tego nośnika. Jak nie mam czasu bawić się z gramofonem, leci muzyka z iPhone, Ipada lub Imaca z Apple Music. W większości bezprzewodowo ale czasami wepnę jacka do ipada i też jest super ;). Muzyka to ok 70% czasu.

Gry na PS4 to ok 20% czasu. 

Filmy to Netflix/Hbo pozostały czas. 

Co szukam: 

Niewiem, ale czegokolwiek co mi ogarnie te wszystkie źródła- phono, airplay, może Bluetooth, wejście optyczne. W stereo. Nie planuje robić kina, bo nie mam na to miejsca. 

Zaczynałem szukać od amplitunerów av, mialem na oku arkama600, yamahe a3050, marantza. Przepuściłem okazje od kolegi na monobloki Rotela i żałuje jak diabli :D

Kolumny może mógłbym podpiąć w biampie, żeby było mocniej. 

Sprzęt używany wchodzi w grę jak najbardziej. 

Budżet to 2-3k max.

 

 

Edytowano przez Marcin Krowiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałby to być amplituner to polecam zwrócić uwage na Yamahe RN803D lub Onkyo 8390. Są to dwa najmocniejsze amplitunera stereo dostępne na rynku. Yamaha zapewni bardziej precyzyjne i szczegółowe brzmienie z bardziej wyeksponowanym górnym pasmem natomiast Onkyo będzie bardziej muzykalny i dociąży bardziej zakres średnicy. Bas w Onkyo jest delikatnie wydłużony w czasie względem Yamahy. 
Alternatywą może być klasyczny wzmacniacz taki jak Audiolab 6000a, który bardzo dobrze zagra  z posiadanymi przez Ciebie Chorusami. Jest to cieplejsze brzmienie z rewelacyjna prezentacją sceny dziwiekowej. Masz na wyposażeniu dobrej klasy przetwornik cyfrowo analogowy i moduł Bluetooth. Dodatkowo możesz dokupić np. Audio Pro Link 1, za pomocą którego możesz odtwarzać muzykę po sieci z serwisów Spotify czy TIDAL. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za odpowiedzi.

Wdarło sie nieporozumienie wink.png

Szukałem amplitunera kina z myślą ze kupię sobie rozbudowanego klocka żeby mieć go na przyszłość .

Ten pomysł odrzuciłem i nie szukam juz amplitunera kina.

Dziekuje za propozycje.

Rozumiem ze onkyo to świeża konstrukcja, a z używanych konstrukcji w tej kasie znajdę coś lepszego?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin Krowiak napisał:


Zbiłeś mnie z tropu szczerze mówiąc, jakie to zalety za sobą niesie ? Mówiąc oczywiście o AirPlay 2 vs ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Przy AirPlay 2 masz synchronizację dźwięku z obrazem. Przy poprzedniej wersji, jak puściłeś dźwięk z YouTube’a, Netflixa czy czegokolwiek na streamer, to był widoczny lag między obrazem a dźwiękiem, jedno z drugim się rozjeżdżało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Streamuje tylko muzykę, nie streamuje video.
Zanoszę się na wypożyczenie sprzętu do odsłuchu w domu i chyba padnie na yamahe 803 oraz onkyo 8390. Mam pytanie odnośnie podpięcia kolumn.
Terminal głośnikowy mam podzielony na bass oraz mid/high. Jakie będzie najbardziej wydajne połączenie ? Obecnie są spięte zworą, a w amplitunerach są kanały A i B.
Czy można sekcje A wpiąć na bass a sekcje B na mid/high i osobno ustawiać poziomy dla tych kanałów? Jak to wyglada ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...