Skocz do zawartości

Głośniki outdoor do RN602-S + TESI561B za ok. 1000zł


piotr_k

Recommended Posts

Witam,

Z racji, iż jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym wszystkim prowiedzieć Witam!

Żeby nie przedłużać, mam w domu zestaw Yamaha RN602-S + 2xTESI561B, a ponieważ zbliża się lato chciałbym dokupić głośniki na zewnątrz i podpiąć pod kanał B (przewody wyprowadzone w podbitce na tarasie).
Odnośnie ceny którą chcę przeznaczyć na 2szt. to ok 1000zł. Głośniki nie będą do żadnych głośnych imprez na całym ogrodzie, chciałbym po prostu mieć dosyć dobre brzmienie.
Myślałem nad głośnikami Indiana Line Luna Nera, znalazłem też trochę pozytywnych opinii o Taga TOS-515 (prawie 500zł taniej). 
Koło domu jest droga szutrowa i strasznie się kurzy dlatego zastanawiam się czy nie szkoda na te warunki głośników za 1000zł? Ma ktoś doświadczenia w tej kwestii? 
Jak wygląda trwałość głośników w takich warunkach? Czy można je przemyć pod bierzącą wodą raz na jakiś czas?

Jeżeli głośniki można przemywać to może lepiej dołożyć jeszcze trochę (ufff) i kupić Definitive Technology AW 5500 (AW5500) - na te już bym musiał szukać oferty raty 0% :) ale jest to do zrobienia.

Mam jeszcze przy okazji pytanie o podłączenie głośników. Z tyłu amplitunera mam opisane dwa ustawienia na 4Ohm i 8Ohm. 
Przy ustawieniu 8Ohm (domyślne) przy włączonym kanale A lub B impedancja głośnika musi mieć min. 8Ohm, natomiast przy załączonych obu kanalach min. 16Ohm.
Czy jeżeli będę miał 2 pary głośników 8Ohm i ktoś przez przypadek włączy oba kanały na raz coś się stanie czy po prostu urządzenie nie włączy dźwięku?
Co z głośnikami (takimi właśnie jak moje TESI561) gdzie nie ma podanej ich impedancji a jedynie zakres impedancji wzmacniacza 4-8Ohm? 
Czy przy przełączeniu ustawienia w RN602 na 4Ohm następuje jakaś utrata dźwięku/ograniczenie maksymalnej głośności?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, uwagi i opinie.

Pozdrawiam
Piotrek
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2020 o 15:32, piotr_k napisał:

Co z głośnikami (takimi właśnie jak moje TESI561) gdzie nie ma podanej ich impedancji a jedynie zakres impedancji wzmacniacza 4-8Ohm? 

Jezeli jest podany zakres impedancji w kolumnach to trzeba ustawic we wzmacniaczu nizsza wartosc czyli 4Ω.

Dnia 7.04.2020 o 15:32, piotr_k napisał:

Czy przy przełączeniu ustawienia w RN602 na 4Ohm następuje jakaś utrata dźwięku/ograniczenie maksymalnej głośności?

 

Przy ustawieniu na 4Ω osiagniesz szybciej maksymalny poziom glosnosci. Musisz tez zwrocic uwage na to, ze przy tym samym ustawienia pokretla (tu jest skala elektroniczna) na 4Ω bedzie glosniej gralo niz przy ustawieniu na 8Ω.

Podlaczaj 4 kolumny do tego amplitunera moc sie rozlozy i efekt bedzie marny nawet przy niewielkiej glosnosci, takze trzeba sie zastanowic czy warto.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Podlaczaj 4 kolumny do tego amplitunera moc sie rozlozy i efekt bedzie marny nawet przy niewielkiej glosnosci, takze trzeba sie zastanowic czy warto.

Czyli gorszy efekt o którym piszesz będzie występował podczas jednoczesnej gry wszystkich głośników? Jak będzie aktywny tylko kanał A albo B będzie OK, pomimo fizycznego podłączenia 4 kolumn? Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piotr_k napisał:

Jak będzie aktywny tylko kanał A albo B będzie OK, pomimo fizycznego podłączenia 4 kolumn? Dzięki.

Tylko musisz uwazac aby przy podlaczaniu 4 kolumn nigdzie nie stykaly sie przewody glosnikowe. Przelacznikiem ustawiasz ktorej pary kolumn chcesz sluchac i po problemie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...