Skocz do zawartości

jaki 75"


IRMIR

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem tu nowy i jeśli pisze nie w tym dziale to przepraszam ale mam dylemat odnośnie wyboru TV 75" i prosze o pomoc.Który z poniższych modeli wyświetli najlepszy obraz..

PHILIPS 75PUS7354

SONY BRAVIA KD-75XG8596

PANASONIC TX-75FX780E

a może cos innego zaproponujecie w podobnej kwocie ?

Sygnał głownie z dekodera polsatu czyli HD ,troche netfliksa i filmy z kompa ,smart raczej mnie nie kręci  i chodzi o obraz.

Dległość oglądania to ok 6 m , wiem że 75" to i tak mało ale narazie większe są za drogie niestety. Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, czytałem czytałem i coraz głupszy byłem , na model 9505 szkoda kasy lepiej wymienić za następne 3 lata tv. Jak bym był maniakiem czerni to kupił bym czarno-biały TV więc VA nie jest dla mnie wyznacznikiem ...haha  miałem plazme i widze ze nie zwracam na to uwagi.

Kupiłem xg85 po skalibrowaniu jest rewelacja oczywiście są szarawe pasy a nie czarneeee ale tak jak pisałem wyżej....ale dziękuje za odpowiedzi oczywiście.Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem czytałem i coraz głupszy byłem , na model 9505 szkoda kasy lepiej wymienić za następne 3 lata tv. Jak bym był maniakiem czerni to kupił bym czarno-biały TV więc VA nie jest dla mnie wyznacznikiem ...haha  miałem plazme i widze ze nie zwracam na to uwagi.
Kupiłem xg85 po skalibrowaniu jest rewelacja oczywiście są szarawe pasy a nie czarneeee ale tak jak pisałem wyżej....ale dziękuje za odpowiedzi oczywiście.Pozdro
Tak jeśli chodzi o rozmiar 65" i mniejsze to bez sensu kupować 9505 tylko lepiej 9005, natomiast 72" czy 85" 9505 to posiada już szeroki kąt widzenia matrycę czyli super czerń jak i kolory z każdego praktycznie kąta. Modelu fx85 to tylko ten największy rozmiar 85" na VA matrycy (podobno)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wtpie że  9005 i 9505 mają lepszą czerń przez strefowe wygaszanie ale  oglądanie TV nie polega na oglądaniu czarnej plamy i rozbłysków w HDR . Napisałem że już kupiłem xg 85  75" i jest rewelacyjny po kalibrowaniu, on służy głownie do oglądania w dzień bo do seansów filmowych mam projektor z ekranem 140" i to jest dopiero efekt.

Dodam jeszcze że xg85 kupiłem za 7k a xg9505 kosztuje 10.5 k nie bardzo  widze sens żby dopłacać 3.5 k tylko po to żeby czarne było czarniejsze . Tak jak napisałem lepiej za natępne 3 lata wymienić tv na coś nowszego, ale każdy ma jakieś swoje priorytety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...