Skocz do zawartości

Yamaha A-S301 + kolumny podłogowe do 2000PLN


aaabbbccc

Recommended Posts

Cześć :) Poszukuję kolumn podłogowych do mieszkania które mają z założenia grać razem ze wzmacniaczem Yamaha AS301. Salon około 20m2 (~3,5x6m - TV i kolumny na krótszej ścianie, a odległość pomiędzy kolumnami wynosiłaby około 2m). Słucham głównie metalu, rocka, grunge, czasami muzyki elektronicznej i jeszcze rzadziej hiphopu. Chodzi mi głównie o wykonawców takich jak (trochę dużo ale chcę abyście wiedzieli jaka muzyka będzie słuchana): System of a Down, Rage Against The Machine, Gojira, Faith No More, Pantera, StaticX, Alice in Chains, King Crimson, ZZ Top, Linkin Park, Limp Bizkit, Muse, Justice, Pendulum, The Prodigy, Gorillaz, Delta Heavy, Chase and Status, Death Grips, Eminem, D12, Suicideboys, Schoolboy Q, Tede, Kult, Republika, Myslovitz. Także spektrum muzyczne dosyć duże. Z tego co zauważyłem używając słuchawek to lubię czysty i wyrazisty wokal, wyeksponowaną perkusje oraz jak basik walnie z konkretną energią i będzie wyczuwalny ale przy tym nie zagłuszając całej reszty. Celuję w kolumny w okolicach 1400-2000PLN za pare. W aktualnej sytuacji jest kiepsko z odsłuchem ale patrzyłem w internecie i zanotowałem sobie takie kolumny jak Pylon Audio Pearl 20/25, Coral 25, Jamo S805, STX Electrino 150/250, Wharfedale Diamond 330 i Monitor Audio Monitor 200. Czy któreś z tych kolumn nadawałyby się do takiej muzyki i pod ten wzmacniacz Yamahy? Co moglibyście polecić od siebie? Chciałbym aby całość zestawu była dosyć neutralna z nastawieniem na cieplejsze brzmienie do powyżej wymienionych preferencji muzycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

Czy masz już ten wzmacniacz? 

Jeszcze nie, lecz skłaniam się ku niemu gdyż mam dobre wspomnienia z Yamahą i na papierku spełnia moje oczekiwania. Oczywiście moglibyśmy tutaj dyskutować czy nie lepiej jest dopłacić do wyższego modelu AS501 (a jest ale tu nie o tym) lub wybrać inny wzmacniacz, lecz nie chodzi mi o moc, ani drobniejsze detale muzyczne. Nie oszukujmy się - nie mam słuchu absolutnego. Chcę po prostu czerpać przyjemność z muzyki więc wychodzę z założenia, że to kolumny są najważniejszym elementem systemu i chciałbym na nie przeznaczyć jak największą część pieniędzy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Seba dobrze zapytał. słabym ogniwem będzie tutaj Yamaha 301. Spełnia Twoje oczekiwania na papierze bo to mocny wzmacniacz, ale grający bardzo Vką i płytko. I kolumny w kwocie 2k moga zagrac lepiej. Model AS 501 jest znacznie lepszy. Dalej NAD 326BEE czy nawet Pioneer A40 i Marantz PM 6006!

Co do kolumn w tej kwocie godnych odsłuchu:

- STX Electrino 250

- Magnat Quantum 725

- Melodika BL40 MKIII

- Tannoy 7.4

- Indiana Line Tesi 561

 

Pozdrawiam i zapraszam na odsłuch i po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 301 to podstawowy wzmacniacz,który będzie sporym ograniczeniem dla kolumn. Zdecydowanie lepszym wyborem byłby wspomniany NAD C326BEE, który zagra cieplej lub Marantz PM6006, który będzie w miarę neutralny ale bardziej szczegółowy względem NADa. Do NADa polecam zwrócić uwagę na Pylon Audio Pearl 25 natomiast w przypadku Marantza PM6006 warto rozważyć Tannoy 7.4 lub Melodika BL40 MK III. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i propozycje. Wymienili panowie wzmacniacze już w okolicach ceny Yamahy AS501 na którą w sumie mógłbym wygospodarować dodatkowe pieniądze. Chcę aby był to sprzęt na lata. W takim razie co za kolumny byście polecili do wyższego modelu Yamahy AS501? Mimo decyzji o wyższym modelu cena którą chcę przeznaczyć na kolumny nie zmienia się. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2020 o 12:10, aaabbbccc napisał:

Dziękuję za odpowiedzi i propozycje. Wymienili panowie wzmacniacze już w okolicach ceny Yamahy AS501 na którą w sumie mógłbym wygospodarować dodatkowe pieniądze. Chcę aby był to sprzęt na lata. W takim razie co za kolumny byście polecili do wyższego modelu Yamahy AS501? Mimo decyzji o wyższym modelu cena którą chcę przeznaczyć na kolumny nie zmienia się. ;)

Kupując sprzęt na lata warto trochę dołożyć żeby później nie pluć sobie w brodę że można było wcześniej dopłacić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...